Oğlumu kreşe vermelimiyim

Konusu 'Bakıcı ve Kreş' forumundadır ve sedaa82 tarafından 6 Eylül 2008 başlatılmıştır.

6 Eylül 2008
    Konu Sahibi : sedaa82
  1. sedaa82

sedaa82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar benim 4 yaşında bir oğlum ama kreşe verip vermeme konusunda biraz tereddütlüyüm çünkü çalışan bir anne deyilim.Daha sonra okul hayatından sıkılmasını istemiyorum ama benimle evde sıkılmasınıda istemiyorum acaba yarım gün versem en azından arkadaş edinir paylaşmayı öğrenir.:uhm::uhm::uhm:

2. 6 Eylül 2008
  3. heja

heja Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba arkadaşım benimde kızım geçen sene dört yaşındaydı ben çalışmıyorum fakat kreşe gönderdim çünkü bütün gün evde çok sıkılıyordu yemesi sorundu paylaşmayı bilmiyordu en iyisi kreşe göndermekti ve gönderdim çokta iyi yapmışım kreşinden çok memnun kaldığım için bu sene ana okulu olarakta orayı tercih ettim yani benim şahsi fikrim gönder derim tabi sen daha iyi bilirsin umarım hakkınızda hayırlısı olur

4. 6 Eylül 2008
  5. sedaa82

sedaa82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet yemek yemesi paylaşması açısından iyi olacağını düşünüyorum ama bütün gün vermek benim aklımı karıştırıyor sıkılmasını istemiyorum tavsiyen için çok teşekkür ediyorum

6. 18 Eylül 2008
  7. EU2

EU2 Guest

cnm bence vermelisin
    yabanci bi ülkede olsaydin gec kalmissin derdim benim oglum bir bucuk yasinda basladi krese ,cok degisim gördük oglumda özellikle konusmasi düzeldi cümle kurmaya basladi ,eski hircinligi gitti daha uysal daha anlayisli oldu ,uyku düzeni yemek aliskanligi düzeldi
    sen nekadar onunla oynasanda bu onlara yetmiyor kendi yaslarinda birileriyle oynamak istiyorlar ......
    bence iyi bir kres bulur bulmaz ver arkadasim

8. 19 Eylül 2008
  9. Zepp

Zepp Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    Bence krese degil artik kres icin buyuk cunku ..36 ayini doldurmus cocuklar artik anaokuluna gidiyor ...Benim oglum 3,5 yasinda ve anaokuluna basladi ...tavsiye ederim ...Bende calismiyorum yarim donem verdim yerimseniben

10. 19 Eylül 2008
  11. talin

talin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    kesinlikle göndermeni tavsiye ederim canım.benim oğlum 4.5 yaşında
    geçen yıl onu okula verdiğimde 3.5 yaşındaydı.sabah 9 da evden çıkıyor 3 de evde oluyor.ilk başlarda gitmek istemedi,kendimi bu yüzden çok suçlu hissettiğim de olmuştur.çünkü ben de çalışmayan bir anneyim
    ama daha sonra oğlumdaki olumlu gelişmeleri gördükçe iyi ki göndermişim dedim.oğlum okulu çok sevdi,arkadaşları oldu,oynamayı,paylaşmayı öğrenen sosyal bir çocuk oldu.şarkılar,yepyeni oyunlar öğrendi
    nasıl düşün biliyormusun?hani demişsin ya okuldan sıkılır mı bu kadar erken başlarsa diye
    hiç alakası yok aslında
    çocuklarımız bu yaşta okula ders yapmak için gitmiyorlar ki
    tüm gün arkadaşları ve öğretmenleriyle oyunlar oynayıp harika vakit geçiriyorlar
    biz çocuklarımıza tüm gün boyunca bu kadar çok şey öğretip aynı zamanda da onları bu kadar çok da eğlendiremeyiz zaten
    bu yüzden hiç tereddüt etme
    okula gitmeyen çocuğunla giden çocuğun arasındaki farkı gördüğünde pişman olmayacaksın buna emin ol
    sevgilera.s.

12. 19 Eylül 2008
  13. terlik

terlik İYİLİK MELEĞİ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar bende oğlumu anaokuluna gönderdim fakat pişman oldum. Hatta anaokulu öğretmeni bir arkadaşımda çalışan bayanlar için şart fakat evhanımları çocuklarına kendileri bakmalılar der. Ve birde şuna dikkat edin arkadaşımında anlattığı kadarıyla ...
    Kamerayla da izleyebilseniz (ki bende kamera ile takipteydim) dahi kameranın gösteremediği yerlerde neler oluyor bir bilsen diyor. Hatta küçükler yemek yemeyince yediren kişi azarlayarak zorla yediriyormuş.
    Ben pişmanım derken benim oğlum bilmemki kimseyi incitsin gel gelelim anaokuluna gittiğinden beri çocukların canını acıtır oldu o okuldaki çocuklardan ikisinden vurmayı öğrenmiş üstelikte onlarda oğluma vurup sende vur diyorlarmış benim oğlum vurmayınca tekme atıyorlarmış... Bunun üzerine anaokulundan aldım.
    Şimdi oğlum güzel bir okulun anasınıfına başladı okulun ilk açıldığı gün dedeleri anneanne babaanne hep beraber okulundaydık ve tesadüftürki o çocuklarda o okulda birinci sınıftaymışlar ve oğlum onları görür görmez ağlamaya başladı anneciğim sende kal diye...
    anlaşılan canını çok acıtmışlar. Nitekim şimdi oğlum sınıfta arkadaşlarının canını acıtıyormuş. Öğretmeniylede paylaşınca şimdi öğretmen ve ben birlikte oğluma yardımcı olup arkadaşlarıyla anlaşabilmesinin yolunu arıyoruz. Öğretmende daha önceden o çocukların kendi öğrencileri olduğunu ve problemli olduklarını söyledi...
    Yani göndermeden önce lütfen iyi araştırın. (bende araştırmıştım bu konuda çokda titizdim baya içim sinerek vermiştim ...)

14. 21 Eylül 2008
  15. t_humeyra

t_humeyra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar bir anasınıfı öğretmeni olarak çalışmayan annelerin anaokulu yada kreşe çocuklarını 6 yaşından önce göndermesini doğru bulmuyorum.Bu yıl yaşadığım bir olayı anlatayım ;öğrencimin anaokulunda üçüncü senesi hergün ağlayarak geliyor çünkü anaokulundan sıkıldı ilköğretime giden arkadaşlarına özeniyor ve ben hergün öğrencimi birinci sınıfların dersliğinden almak zorunda kalıyorum.İnanın çocuk için çok zor bir durum.

16. 21 Eylül 2008
  17. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    oğlum 4 yaşında ve yollamdım anaokuluna çünkü çevremizde çok kötü örnekler yaşandı.yakınımızda bir okulda dizanteri oldu çocuklar görünüşte çok temiz bir yerdi.bi diğer arkadaşımın oğluna kene yapıştı yuvada.yine yakın çevremde bir anaokulunu gezince şok oldum.mutfak rezaletti.en ucuz sütler içiriliyordu bi çok şey iste kim ne dersi desin 6 yaşına gelince yollicam oğlumu.ben evde elimden geldiğince ilgilneiyorum onunla araştırıyorum neler yapabiliriz diye tek olmasına rağmen paylaşmayı seven bir çocuktur maşallah.

18. 21 Eylül 2008
  19. talin

talin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar bence gönderilen yerin de çok önemi var bu yaşadığınız olumsuzluklarda
    oğlumun ıkıncı senesi ve bu sene koşarak gidiyo okula
    ne bir hastalık var ne de pislik
    bence göndereceğiniz yerleri çok iyi araştırın derim ben

çünkü herkesin de söylediği gibi 7 çok geç
    çocuklarımızın en verimli olduğu,öğrenmeye en açık olduğu dönemde evde oturmaları bence doğru değil
    herkesin fikrine de saygım var tabiyiki
    sevgiler