oğlumu okula göndermelimiyim

Konusu 'Çocuğum Büyürken' forumundadır ve asyatanem tarafından 4 Eylül 2009 başlatılmıştır.

4 Eylül 2009
    Konu Sahibi : asyatanem
  1. asyatanem

asyatanem Niyet Diyetten Önemlidir Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar benim 07-08-2006 doğumlu bir oğlum var..kendim ev hanımıyım ve rahatca onunla ilgilenebiliyorum fakat arkadaş edinmesi tek çocuk olduğu için paylaşmayı öğrenmesi,şarkılar ,oyunlar ,faliyetlerde bulunmasını istiyorum.3 yaşında olduğu için erkenmi,acaba göderirsem okuldan bıktırırmıyım.bitaraftanda sanki tek cocukla ilgilenememişde yolluyo gibi hissediyorum kendimi napcamı şaşmış haldeyim..fikirlerinize ihtiyacım var...

2. 4 Eylül 2009
  3. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    yaşı tam gün için küçük bence.ama çevrendeki anaokullarında oyun gruplarını araştırabilirsin.oyun saatlerinde götürebilirsin.tek çocuğu var ilgilenememişte yolluyor kısmını bence at kafandan çünkü sen onun iyiliğini istiyorsun sosyalleşmesini istiyorsun.köyü bir şey yapmıyorsun ki.rahat ol bence bu konuda.

4. 4 Eylül 2009
  5. lotika

lotika Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    lostsuna kesinlikle katılıyorum günde 1-2 saat arkadaşlarıyla olması çok daha iyi bence ama sen yine de bir pedagoga danış a.s

6. 4 Eylül 2009
  7. asyatanem

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    yorumun için teşekkür edrim lostsun..cevremde yarım gün eğitim veren bir anaokulu var bi gidip konuşucam..

8. 5 Eylül 2009
  9. lostsun

lostsun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    rica ederim.
    inşallah uygun bir yerdir.
    oğluşun hakkında hayırlısı olsun..

10. 16 Eylül 2009
  11. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Çalışmayan annelerin genel düşüncesi çocuğuma ben bakarım ama 3 yaş yuva için ideal yaş bence.vereliniortak

12. 16 Eylül 2009
  13. gecekusu

gecekusu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    113
    Benim oğlumda Mart 2006 doğumlu. Bugün ikinci günü idi okulda :) Ben de çalışmıyorum şimdilik ama oğlumu tam gün olarak başlattım. Bana çocuğumu başımdan attığımı söyleyenin amiane tabirle alnını karışlarım , bence at bu düşünceyi kafandan . Oyun oynamak / oynatmak önemli bir iştir ve çocuğun tüm yaşamını etkiler , ayrıca artık yuvalarda sadece oyun oynanmıyor. Oğlumun gittiği yerde yarım gün ıngilizce eğitimi var , ayrıca sanat ve müzik eğitimleri de. Bence bunlar çok önemli , ayrıca paylaşma , kendini koruma , kendini ifade etme ve özgüven açılarından da oluşacak gelişmeer göz ardı edilemez.

Bence başlat yuvaya , duruma göre yaz tatilini uzun tutarsın . Zor kararlar bunlar kolay gelsin sana :)

14. 17 Eylül 2009
  15. asyatanem

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkürler yorumun için gecekuşu..okullu oluyoruz inşallah.bayram dönüşü inşallah iyi olur.siz bize göre daha şanslısınız ingilizce eğitimde görmesi çok güzel burada o yok..okulumuz yarım gün .bu dönem sabahçı olucakmış biraz o kötü oldu sabah uykusunu çook seviyodu 7.30 da okulda olmamız gerekiyo.ikinci dönem daha rahat oluruz öğlenci olunca....şimdilik bu kadar artık gelişmeleri paylaşırız....turkbayragi

16. 17 Eylül 2009
  17. Ocean

Ocean Rabbime Emanetsin Efe'm Pro Üye

Beğenildi:
    334
    Ödül Puanları:
    188
    Bence kesinnlikle faydası oluyor anaokulunun.
    Paylaşmayı öğreniyor, sosyalleşiyor.
    Fakat bana daha küçükmüş gibi geldi ya, sanki 4 yaşında gitse daha iyi olur.

18. 17 Eylül 2009
  19. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.127
    Ödül Puanları:
    463
    yarım gün yollayıp dene bence ama gitmek istemezse zorlama derim