Oğlumun doğum hikayesi

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve dnzece tarafından 15 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

15 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : dnzece
  1. dnzece

dnzece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    bu bölümdeki uzun yazıları okuyamadım bi türlü. ama bende sonunda yazıyorum buraya. 22 mayısta doğdu oğlum. doğum öyküsü biçok kişininkine benzer aslında. sadece planlı bi gebelik değildi. büyük çabalar göstererek geldi oğlum dünyaya. biizm hikayemiz doğumhanede başladı. çocuk doktorunun ikili testte bişey varmıydı demesiyle. doktorumla birlikte kendimizden emin 'hayır' dedik. odaya çıkar çıkmaz genetiğe gidip kan verin dediler. doktorun çıldırmış olduunu düşündük. bebeğim tıpatıp bana benziyordu. ne olabilirdiki. neden şüphelendiğini yazdığı rapordan öğrenebildik. simian çizgisi, çekik gözler, ayrık baş parmak vs... hadi canım dedik bu çocuk anneye benzio işte. hem normal gününden önce doğdu. bi toparlasın bakalım kendini çocuk. nerden uydurdu adam. ama yinede genetiğe gidip kan verdik. bize bu kabusu yaşattığı için hemen doktor değiştirip başka bi özel hastaneye götürdük oğlumuzu. o da görür görmez bu bebek down lu dedi. ilk kez bu direk yüzümüze söyledi. öyle bi şüphe var ama kesin değil diyebildim. ama doktorlar emindi. biz her ne kadar kabul etmesekte onlar bundan emindi.
    daha yazacağım çok şey var aslında. ama şimdilik bu kadarı yeterli. evet downlu bi bebeğim var. tüm testlerimin temiz çıkmasına, yaşımıza genç olmasına, hiçbir akrabalık bağımız olmamasına rağmen bizim downlu bi bebeğimiz var. buraya yazmam artık kabullendiğimi gösteriyor galiba. geçiridiğim tüm evrelerin sonu kabullenme. başka şansımız ve çaremiz yok çünkü.

morgezegen, mutlusey, jelibon25 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  2. 16 Ağustos 2010
  3. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    Cnm ya hangi söz seni rahatlatır hangi cümle acını dindirir bilmiyorum inan tek diyeceğim allah yrd olsun . Beterin beteri var yinede umudunu kırma

4. 16 Ağustos 2010
  5. goncak4

goncak4 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    öcelikle geçmiş olsun diyoruma.s.onun ne kadar özel bi çocuk olduğunu birlikte büyüdükçe ve paylaşımlarınız arttıkça anlayacaksınız.çok özel insanlardır down lu insanlar.kendinizi kötü hissettirmiyecek size emin olun.şuan neyle karşılaşacağınızı bilmediğiniz için bir karamsarlık içindesiniz.elbette zor zamanlarınız olacaktır ama emin olun çok şanslı bir annesiniz.sağlıklı,mutlu bir ömür diliyorum...

6. 16 Ağustos 2010
  7. serefraz

serefraz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yazdıklarınızı okuyunca 2 yıl öncesi geldi aklıma.... down sendromlu 2 yaşında bir yiğenim var ve hamilelikte yapılan bütün testler temiz çıkmıştı, doğumdan sonra aynı sizin yaşadığınız evreleri yaşadık..
    Allah yardımcınız olsun

8. 16 Ağustos 2010
  9. Yusum

Yusum Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ne yazacağımı bilemiyorum.
    Allah yardımcın olsun .

10. 1 Eylül 2010
  11. 20MAYIS

20MAYIS Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Hiç umutsuzluga kapılmayın, çocugunuz sizın ailesi olmasından nasıl mutlu oluyorsa, siz de mutlu olun. Onlar cok masum,insam onlara bakınca kendı kotuluklerınden utanıyor

12. 2 Eylül 2010
  13. MeLoDi

MeLoDi LeYLaELaGöZLüBiRÇöLaHuSu! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    196
    canım bende ne diyeceğimi bilemiyorum allah yardımcın olsun.

14. 2 Eylül 2010
  15. beratefe

beratefe kücük meleklerim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    downlu bir cocuk yerine ÖZEL BİR BEBEĞİM VAR demeniz sizi daha .ok rahatlatır.... siz çok özel bir annesiniz

16. 5 Eylül 2010
  17. NURSAY22

NURSAY22 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    33
    Yakın arkadaşımın 3 ay önce downlu bir bebeği dünyaya geldi, kız..

2'li taramada hiçbir risk yoktu, keza yapılan ölçümlerde de.

Demek ki o güzel bebek her türlü engeli aşı tutunabilmiş hayata, hoşgelmiş.

Siz bir anne olarak herkesten daha çok çaba sarfetmek durumundasınız, kolaylıklar diliyorum.

Eminim o bebecik sizin gibi bir ailesi olduğu için çok şanslıdır.

18. 5 Eylül 2010
  19. aysegulyildiz

aysegulyildiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    ne kadar güzel söylemişsin...