oglumun eş seciminde nekadar etkili olmalıyım?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve uslu hava tarafından 2 Nisan 2008 başlatılmıştır.

2 Nisan 2008
    Konu Sahibi : uslu hava
  1. uslu hava

uslu hava Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    benim oglum su anda askerde,ama tezkere alıncak,evlenmesini isterim.
    ben nekadar karısmalıyım,yada karışmamalıyım ?

2. 2 Nisan 2008
  3. SENACE

SENACE Guest

BENCE ÇOK FAZLA MÜDAHELE ETMEYiN.
    YARIN ÖBÜR GÜN ANLAŞAMASALAR ya da SİZ ANLAŞAMASANIZ.
    SEN İSTEDİN, SEN BEĞENDİN GİBİ BİR CEVAPLA KARŞI KARŞIYA KALABİLİRSİNİZ.
    TABİİ ÇOCUĞUNUZU SiZ DAHA İYİ TANIRSINIZ.
    BENCE AKLINIZDA BİRİ VARSA, OĞLUNUZA BAHSEDİN ve ÇOK FAZLA ÜSTELEMEYİN.
    BIRAKIN ONLAR KENDİSİ KARAR VERSiN.

VE SÜREKLİ OLARAK, BEN AİLE OLARAK ELİMDEN GELDİĞİNCE SEVDİĞİN ANLAŞTIĞIN
    BİR İNSANLA EVLENMEN KONUSUNDA SANA DESTEK OLURUM...
    AMA KARAR SENİN DİYİN.

BİRDE OĞLUNUZ KAÇ YAŞINDA BiLMİYORUM AMA, ÇOK FAZLA EVLİLİKLE İLGİLİ BASKICI OLMAYIN.

ALLAH GÖNLÜNÜZE GÖRE VERSiN...

4. 2 Nisan 2008
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.350
    Ödül Puanları:
    363
    Benim yaptığım yorum ne kadar doğru olur bilmiyorum ama bir iki satır karalamak istedim müsadenizle..:eek:
    Ben olsam öncelikle evlilik zamanına hiç karışmam,yani kendi planlasın zamanını isterim. Evleneceği kişiyle tanıştıktan sonra da olumlu ve olumsuz yönlerini hep güzellikle anlatırım.Ailemize ters olan tutum ve davranışlarını sezersem,yine inatla saygıyla,güzellikle anlatırım.. Ama unutmamak gerekir ki belli bir yaşın üzerindeki insanlara bir şeyi kabul ettirmek kolay değil.:sm_confused:
    Bazen evlatları serbest bırakmak,yaşayarak,tecrübe sahibi olarak hayatı öğrenmesi taraftarıyım.sengözlerimebaksanab
    İnsanların hata yapma hakları da olmalı ki gelecekte mutluluğu kendi tırnaklarıyla kazansınlaryerimseniben

6. 2 Nisan 2008
  7. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Canım, oğlunun görüştüğü bir kız var mı , kızla ilgili tereddütlerin mi var ?Yoksa sen mi evlenmesini istiyorsun Benimde oğlum var seninkine benzer tereddütleri ben de yaşıyorum .Konuyu biraz daha açarsan belki hem benim ,hem de genç arkadaşlarımızın düşünceleri yardımcı olur sevgiler ...a.s.

8. 2 Nisan 2008
  9. BenBihter

BenBihter Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Bende karışmanızı pek tavsiye etmem..Yani üzerime vazife değil tabiki ama sorduğunuz için kendi fikrimi söylemek istiyorum...Tabi bu oğlunuzun tutumunada bağlı..Eğer evlenmek istiyorsa,bunu size bırakıyorsa tabi istediğinizi yaparsınız..Ama değilse ve evlenmek istemiyorsa hiç üzerine gitmeyin derim..Nasıl olsa zamanı gelince olur :1hug:

10. 2 Nisan 2008
  11. AttaQue

AttaQue Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Oğlunuzun mutluluğunu istemek ; onun evlilik kararına ve kiminle evleneceğine karışmak demek midir?
    Yoksa oğlunuzun evliliğe hazır hissettiği anda mutlu olacağına inandığı kişiyi karşınıza çıkardığında , mutlu olmaları için ikisine de annelik ederek yardım etmek midir?

12. 2 Nisan 2008
  13. ZEYNEPKERIM

ZEYNEPKERIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    113
    benım de bır oglum var 1.5 yasında sımdıden dusunmeye basladım annelık ıste:)
    ben karısmak ıstemem ama yıne de benım tecrubelerıme guvenmesını ısterım sonucta onu en ıyı tanıyan yıne ben olacagım, oglunun ne ıstedıgını en ıyı anne bılır... kendı kararlarına saygı duyarım gelınımı de fesat ve saygısız olmadıgı surece rahat ettırmek ıcın elımden gelenı yaparım sonucta gelınım benı de sevmek zorunda dıll dımı!
    o benım bır parcam, bu onemlı karar da bıraz da olsun etkılı olmak ısterım, zaten suan kayınvalıdemde gorudugum eksıklıkler benım ılerde kendıme cekı-duzen vermeme yardımcı olacak... ama evlendıkten sonra karısmamak ıcın elımden gelenı yaparım:))

14. 2 Nisan 2008
  15. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    bırakın oğlunuz hayırlısıyla askerden dönsün..biraz sivil hayata alışsın..özlemlerini gidersin..işinide eline aldıktan sonra bir anne olarak yol gösterirsiniz ama hayat onun hayatı..bizler anne baba olarak onlara yol gösterir,doğruyu yanlışı öğretir ve destek oluruz..bu konuda fazla sıkışırmayın derim...

16. 3 Nisan 2008
  17. uslu hava

uslu hava Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    sagol,canım,ilgin için.
    ben oglumu illede evlenecen demedimde,dememde.
    oglumla cok iyi anlasıyoruz,sukur.
    o once bir darbe yedi,ve yurtdişina gitmeye karar verdi.
    sonra geri dondu,ve askere gitti.
    benim sorum sadece,nekadar onu karismalıyım,yada bırakmalıyım.
    benmi aramalıyım,yoksa onamı bırakmam lazım.
    optum

18. 3 Nisan 2008
  19. EU1

EU1 Guest

ben çok karışılmasını doğru bulmuyorum abim 28 yaşında evlendi ve abiciğim benim evlenmeyi düşünmüyorum şimdi diye basbas bağırdı babam bu konuda çok duygu sömürüsü yaptı tabi o da haklı art niyetli değildi tabi neyse sonunda abim evlendi mutlu bizimkiler hiç karışmazlar gelinimizde iyi ama soğuk biraz aramaz sormaz çok, geldiklerinde annesinde kalırlar bizde kalmazlar abimde despot değildir zaten bu gibi durumlardan dolayı, yanlış gördüklerinizi mutlaka söyleyin ama bırakın kendi kararını kendi versin bence