oğlumun gece gördüğü rüyalar birşeylerin belirtisi olabilir mi?

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve eczz tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

21 Ekim 2010
    Konu Sahibi : eczz
  1. eczz

eczz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    oğlum 2,5 yaşında ve babanesi bakıyor. bazen 4 yaşındaki kuzeninin yanına götürmek zorunda kalıyorum ve o kadar iyi anlaşıyorlar ki görseniz şaşırırsınız. birbirlerini çok seviyorlar. oyuncakları çok güzel paylaşıyorlar. birbirlerini 1 hafta görmeseler özlüyorlar. birlikte gidersek problem yok. ama ben işteyken sabah bırakıp akşam aldığımda gece rüyasında ablasıyla kavga ediyor, onu ver, abla yapma gibi bağırıyor. normalde çok korkunç rüyalar görmez. bu hafta pazartesiden bu yana hergün birlikteydiler ve hergün gece istisnasız rüyasında ablasını görüp uykusunda bağırarak kızıyor. açıkçası beni korkutuyor. yapabileceğim bir şey varmıdır acaba?

2. 21 Ekim 2010
  3. esmer226

esmer226 Berika'M hoşgeldin.. Üye

Beğenildi:
    1.159
    Ödül Puanları:
    163
    oyunlara fazlasıyla kapılmış ve uykudayken hala oyunda gibi hissediyor kendini..bu yaşlardan başlayıp okul çagına kadar devam edecektir.hiperaktif gibi gördüm oğlunuzu. normal böle şeyler.kafanıza takmayın bence..

4. 21 Ekim 2010
  5. xxyxixldxixzxx

xxyxixldxixzxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Benim kızımda aynı yaşta, babaannesi bakıyor
    Salı akşamı çok ağladı sabaha kadar hep sıçrayarak bağırarak uyandı ben pek üstüne düşmedim açıkçası, ama sen şimdi yazınca endişelendim
    Bişey belirtisi olur mu acababilmiyorumkismile

6. 21 Ekim 2010
  7. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    kızım 26 aylık gündüz ne yaşarsa gece uykusunda tekrarlıyor.

Son düzenleme: 21 Ekim 2010
  8. 22 Ekim 2010
  9. eczz

eczz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    endişhelenmemeliyim galiba :) bu arada esmer 226 "hiperaktif gibi gördüm oğlunuzu" demişsinz, nasıl gördünüz bunu ?

10. 26 Ekim 2010
  11. esmer226

Beğenildi:
    1.159
    Ödül Puanları:
    163

siz onu bırakıp işe gittiginizde neler yaptıgını nasıl oyun oynadıgını göremiyorsunuz dogal olarak.. uykusunda kavga ediyor gibi olmasından gerçekte baya çekişmeli hararetli oynadıgını anlayabiliyorum..sürekli kuzenine gitme istegi de o ortamdan haz almasıdır yani hareketli bi çocuk maşşallahh..

Son düzenleme: 26 Ekim 2010
  12. 26 Ekim 2010
  13. xkimyagerx

xkimyagerx Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    hareketli olması başka hiperaktif olması başka,bu kadar kolay hiperaktivite teşhisi konulamaz.

14. 26 Ekim 2010
  15. dandini28

dandini28 bebek kuşum,buruşuğum Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    hiperaktif çocuklar hem hareketli olurmuş, hem de çevreyle iletişimi olmazmış,doktorumuz demişti.

16. 26 Ekim 2010
  17. esmer226

Beğenildi:
    1.159
    Ödül Puanları:
    163

benm bildigim hiperaktif çocuklar var çevresiylede iletişim baya hareketli..siz buna takılmayın .. gece gördüğü rüyalar normal ben asıl bu konunun üstünde durdum daha çok.

Son düzenleme: 26 Ekim 2010
  18. 8 Kasım 2010
  19. eraysmum

eraysmum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    41
    walla ben olsam acaba kuzeni benim oğluşumu üzüyomu diye kuruntu yapardım ne yalan söyliyim.yani diyorsunuz ki birlikte gittiğimiz günün gecesi öyle hararetli -çekişmeli rüyalar görmüyor.belki siz varken ablası iyi davranıyordur.siz yokken de pekala biraz küçüğünü eziyor olabilir?
    sonuçta rüyalarda bilinçaltı yaşanmışlıklar devreye giriyor.bu yaşlarda çocuklar arasında özellikle oyunlarda böyle çekişmeler (yaşanıyorsa tabi-burdan hemen emin konuşamam) olağan.üstelik çocuğun gelişimi için de iyi bence.eğer kuzenine giderken mutluysa sorun yok bence.ilerde hakkını aramayı bilen birisi olacak demek ki, gündüz ablanın yaptıklarını içine sindiremiyor beyefendi :)