oğlumun hayvan ısrarı

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve ninom tarafından 13 Ocak 2010 başlatılmıştır.

13 Ocak 2010
    Konu Sahibi : ninom
  1. ninom

ninom Guest

merhaba arkadaşlar 7 yaşındaki oğlumun çok hayvan tutkusu var illaki evimizde hayvan istiyor ama ben tereddüt ediyorum
    köpek veya kedi istiyor apartmanda mümkün değil
    aceba tavşan alsam nasıl olur tavşanı olan arkadşlar bakımı zormu tavsiye edermisiniz .:bbo:

2. 13 Ocak 2010
  3. Tarcinli_Kurabiye

Tarcinli_Kurabiye Esta Piti Piti :) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    valla öncelikle şunu söylemeliyimki eğer bir evcil hayvan edinecekseniz çocuğunuz istiyor diye yada oyalansın diye edinmeyin... İlk önce ben bu minik dostuma ömrü boyu bakabilecek miyim diye düşünmelisiniz.
    Sorunuza gelecek olursak;
    bir kedi sahiplenirseniz tüyünü,temizliğini,aşısını,bakımını da göze alıp üstlenmeniz gerekiyor.. Aşıları ihmal edilmemeli ki hem kedinizin hem de sizlerin sağlığı için.. Böylece döktüğü tüylerde size hiçbir şekilde dokunmamış olur.

Köpek sahiplenirseniz ki bakımı kediye göre biraz daha zahmetlidir.. Tek zahmeti de hergün dışarı çıkarıp gezdirmektir..Tabii vaktiniz varsa sabah yürüyüşlerini beraber yaparsınız bu da kesinlikle zahmet değildir..Aynı şekilde aşıları vs. aksatılmamalıdır ve tüyleri de göz ardı edilmemelidir..

Tavşana gelirsek, çok fazla pislediklerini biliyorum.. o kadar

Hepsi birbirinden sevilesi hayvanlardır fakat dediğim gibi oğlum istiyor diye alacaksanız ve yarın öbür gün tüyü,kılı,maması diyerek sokağa bırakacaksanız hiç edinmeyin....:eek:lmaz:

Eğer bu tarz şüpheleriniz varsa bir kuş alın besleyin derim ben..

4. 13 Ocak 2010
  5. olgu35

olgu35 ölümden başkası yalan Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşım beslemişti ve temizliğini düzenli yapsanızda evde koku yapıyor şeklinde şikayetleri çok duydum. kendisi değil tabi tuvaleti koku yapar, tuvalet alışkanlığı kazanması zor olmuyor ama alışana kadar koltuklara v.s tuvaletini yapabilir. en önemlisi tavşanlar çok hassas, ilgi isteyen hayvanlardır asla ihmale gelmezler. çok eğlenceli ve dost hayvanlardır. hiç dışarı çıkmayacaksa aşıya gerek yok dışarda kalacaksa gerekli aşıları var. dışarı çıkarıp çimende oynatamayacaksanız tırnaklarını veterinerde kestirmeniz gerekir, çabuk uzar çünkü. belirli zamanlarda aşırı tüy dökerler. kafesinide büyük alın, büyüdüğünde kafes yenilemek zorunda da kalmazsınız. çok çabuk büyürler çünkü.
    tereddüt yaşarsanız bende kuş beslemenizi öneririmboshayallersmile

6. 14 Ocak 2010
  7. kocasinatapiyo

kocasinatapiyo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    oğlunuz istediği için almamalısınız sızın ve eşinizinde ıstemesı gerekır çünkü o oyuncak degıl oğlunuzun oynaması ıcın canlı ve dıyorsanız ben ona en az 15 sene en ıyı sekılde bakarım pıslıgını temızlerım aşılarını yptırırım tuğlerını tarar onu yıkarım onun ıcın gereklı herseyı soylenmeden yaparım dıyorsanız bı dost edınmelısınız emın olun bır çocuk kadar masraflı ve zor bakımları anladıgım kadarı ıle kedi köpek besleyecek ortamınız yok bence tavsanda aynı aynı tuğ doker evın ıcınde gezmek ıster pisler etrafa ve uzun ömürlülerdir onada bakabıleceksenız almalısınız bende dıer ardaslara katılıyorum şimdilık bı kus vea hamster alabılırısınız sız onları sevgıyle buyutursenız onlarda sıze ısırmadan gagalamadan savgı verırler oğlunuzada arkdas olurlar

8. 14 Ocak 2010
  9. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Benim kızda tavşan istiyor, napıcaz.eyvahedigeldismile Ben evde tavşan besleyemem yaaa:gitme:

10. 14 Ocak 2010
  11. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Muhabbet kuşu en iyisi sanırım..
    Hem evde pislik olmuyor fazla hemde evde herkesin gönlünü fethediyor.
    Delikanlıyı bir pet shopa götürüp yavru kuşlardan hangisini istediğini sorabilirsin:)

12. 14 Ocak 2010
  13. Glorya

Glorya SıkıLdımmı ne? Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence hamster alın..tavşana daha yakın..üstelik bakımı diğer hayvanlara göre daha kolay ve çok eğlenceli bi hayvan hihoyyyt

14. 14 Ocak 2010
  15. zhr79

zhr79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    tavsan ve hamster buyudugu zaman ısırıyor tavsiye etmem kedi olabilir daha uysal oldugu icin bakımıda kolaydır

16. 14 Ocak 2010
  17. huuulya

huuulya küçücüğüm herşeyim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    su kaplumbağası ya da balık da olabilir, 2 tane japon balığımız vardı orta boy yuvarlak fanus yetiyor, tek işi gerektikçe suyunu yenilemek, büyük akvaryum olmadığı için oda çok sorun olmuyor zaten, bizimkiler ev değiştirince öldüler, meğer boya kokusu balıklara zararlıymış, bilemedik mafoldumben :gitme:

18. 14 Ocak 2010
  19. olgu35

olgu35 ölümden başkası yalan Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    a.s hamster kemirgen olduğu için ısırma güdüsü vardır ve elde yiyecek kokusu alırsa elinizi de ısırabilir:sinifsinif: ayrıca tahtadan olan eşyaları parçalayabiliyorbenneyaptımki geceleri aktif olurlar gündüzleri uyuma ve dinlenme zamanıdır. temiz bir hayvandır, kafesinin devamlı temiz olmasını ister, mikroba duyarlıdır. yavru hamsteri insana,sevip okşamaya alıştırmak çok daha kolaydır ama ben hamsteri önermiyorum yada hamster almadan önce bakımı hakkında bilgi edinmenizi öneririmbuyrunnnnnnnnn