oğlumun kilosuna boyuna bi bakın teyzeleri

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve deniz. tarafından 12 Ekim 2009 başlatılmıştır.

12 Ekim 2009
    Konu Sahibi : deniz.
  1. deniz.

deniz. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar 27 haftalık doğan oğlum şuan 3 aylık oldu...tab,i şimdi doğması gerekiyordu..35 cm..940 gr doğdu.....şimdi ise 45 cm....ve kilosu 2600 gr...sizce nasıl sizlerinkiler nasıldı...çok geri kaldı diye korkuyorum...60 cc zor yiyor..iştahlı başlıyor ama hemen bırakıyor emmeyi...vede kusuyor sık sık...bana yardım edin çok üzülüyorum.....ileride hep geri olurmu yakalarmı yaşıtlarını....

2. 12 Ekim 2009
  3. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    :nazar::nazar::nazar:41 kere maşallah :nazar::nazar::nazar:

,o zıpkın gibi bir delikanlı olacak inşallah,benim abim küçükken çok ama çok zayıfmış,öyleki dokunmaya bile korkarlarmış...

şimdide yemesine engel olamıyoruz....hiç korkmayın,büyür gelişir allahın izniyle....

4. 12 Ekim 2009
  5. sersev79

sersev79 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimkide 36. haftada doğdu 2. ayımız bitmesine rağmen 1 aylık bebek konumundayız ama çok şükürki sağlık durumumuz iyi önemli olanda bu daha anne karnında gelişimi tamamlamadığı için dışarda gelişmek zorunda kalıyorlar bu durumu gördükçe biz onları çok küçük görüyoruz aslında değil sen şimdi doğum yapmam gerekiyordu diyosun 2.600 kötü bi kilomu hayır 45 cm çok güzel bi boy doğum içinde sık sık emzir azda emse her fırsatta ver memeyi ağzına gıdığınla oyna burnunla oyna onu teşvik et emmeye zamanla dışardan yemek takviyesi almaya başladığında daha fazla kilo alıp gelişecek üzülme hem bişey dikkatimi çekti araştırmalarda prematüre doğan bebeklerin iştahları daha fazla açık oluyor unutma bizim bebeklerimiz küçük değil özeller sadece daha fazla ilgiye ve süte ihtiyaçları var arkadaşım

6. 12 Ekim 2009
  7. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    tatlım benim erkek kardeşim 27 sene önce o zamanın şartlarını bir düşün ki; prematüre doğdu 7 aylıktı. dokunmaya kıyamadık, el kadar bişidi. doktorlar yaşam ümidi bile vermemişlerdi. yavaş yavaş sevgiyle emekle büyüttü onu annecimmm hatta öyle büyüttü ki; boyu 2 mt. yi geçti, kilosu 100 ün üzerinde vallah. kapılardan sığamıyo senin anlayacağın. senin bebişinde en kısa zaman içinde tosuncuk olacak annesi, sen yeterki sevgini emeğini ver bol bol..

8. 12 Ekim 2009
  9. anka_misali

anka_misali Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4.497
    Ödül Puanları:
    238
    maşallah iyi bakmış annen... kaydirigubbakcemile3

benim kızımda 31 haftalık doğdu... şu an 3 aylık oldum biz de...
    iyi maşallah kilosu annesi... ben hastanedeyken bazı prematüre bebeklerin normal doğum gününe gelene kadar kilo alamayabileceklerini duymuştum... belki seninki de öyledir... ama sğalığı yerindeyse, takılma... kiloyu herzaman alır..
    benim bi de oğlum var 13 aylık 8 aydır 1 gr bile alamadı.. ama sağlığı yerinde ya takılmıyorum...

10. 12 Ekim 2009
  11. preemie

preemie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızım 28 haftalık 1200 gr doğdu 31 cm di. doğması gereken zaman geldiğinde 2680 gr 46 cm di. şimdi boyu 62 cm ve 6 kg. düzeltilmiş 3 ay lık oldu, kronolojik ise 6 aylık. 6 aylık sağlıklı bir bebek için bile normal sayılabilecek kiloda şimdi. sende hiç korkma bebeğinin boyu kilosu gayet iyi. bundan sonraki 3 ay hızlı kilo alımı ile geçecek.

12. 12 Ekim 2009
  13. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ohoooo annesi doğduğu zamana göre çok çok iyikusması normal benim kızımda hep kusuyodu şimdi yeni yeni bıraktı 6 ay olcak bende 28 haftalık doğum yaptım sık sık bırakır çünkü yoruluyo annesi normal doğan bebekler bile öyle beslenir geriden gelmez büyük ihtimalle çünkü gelişimi çok güzel en geç 6 aylıkken yakalar yaşıtlarını haa dersen ki türkiye şartlarındaki bebeklerin en kilolusu kadarmı olur biraz zor ortalamayı yakalar yani benimki öyle hiç canını sıkma ortalama bile çok iyi onlar birer mucize annesi yaşamaya öyle sıkı tutunuyolar ki ama kilosunun maşalahı var ondan emin olll

14. 12 Ekim 2009
  15. deniz.

deniz. Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    çok saolun arkadaşlar..cevaplarınızı bekliyorum yine...kilo tamam alınır ama boy geri kalırsa diye üzülüyorum..45 cm...yeni doğan bebekler bide erkek en az 50.. 52 cm oluyo...bilmiyorum nasıl olur....

16. 12 Ekim 2009
  17. EU3

EU3 Guest

maşallah maşallah ..doğar doğmaz
    "ben telafisini yaparım annem sen üzülme" diyor senin afacan:)
    hayırlı olsun normal hemde baya bir normal iyi bakıyorsun

18. 12 Ekim 2009
  19. dibircik

dibircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğluşumda 31 haftalık 2.100gr ve 40 cm doğdu.kontrollerinde doktorun biri kılo alımı iiyide boy biraz kısa demişti baba uzun ve bende normal boydayım...en son gittiğimde yaşıtlarına göre uzun boylu dedi.kilo alımı durdu 5 aydır 11 kılodayız.boyumuz 83...:nazar: