oğlumun psikolojisi bozuldu!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve rumuzsuzum tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : rumuzsuzum
  1. rumuzsuzum

rumuzsuzum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce 6 yaşındaki oğlum babasıyla beni mahrem şekilde gördü.o zamandan beri bir haller oldu çocuğa.ağlama krizleri,ölmek istiyorum tehditleri neler neler..inanın öyle mantıklı konuşuyorki cevaplarım yeterli olamıyor.doktor tavsiye edeceksiniz biliyorum ama önce eğer yapabilirsem kendim düzeltebilmek isterim.daha önce başına gelen yada bana yardımcı olabilecek arkadaşların cevaplarına ihtiyacım var.CADIARZU

2. 18 Ağustos 2010
  3. lovelinya

lovelinya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    uygun bi dille anlatın ne olduğunu...
    o yaşta ne olduğunu algılayamamış ve bu psikolojik olarak baskı yapıyor olabilir onda...

4. 18 Ağustos 2010
  5. rumuzsuzum

rumuzsuzum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    olabildiğince onun seviyesine uygun anlatmaya çalıştım.seviştiğinizi biliyorum diyor.anne ve babaların birbirlerini sevmelerinden kaynaklandığını falan anlattım.seni anlıyorum anne ama bu bir his,bununla başedemiyorum diyor.uyku vakti geldiğinde krizlere giriyor.gözünü babası ve benden 1 sn bile ayırmıyor.off çok şaşkınım.

6. 18 Ağustos 2010
  7. lovelinya

lovelinya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    anlattığınız halde değişmeyen ters giden şeyler devam ediyorsa bence kendiniz çözemeye çalışmayın, daha da kötüye belki gitmesine sebep olabilirsiniz...

8. 18 Ağustos 2010
  9. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    tabi öncelikle doktor derim ,ama ondan önce evde yapabileceğiniz bazı şeyler var ,benimde bir arkadaşım aynı olayı yaşadı ,onun kızı da ilginç bir tavır takındı bu olaydan sonra ,ama zamanla aştılar bu durumu ,

öncelikle onunla neden bu şekilde davrandığını konuşun ,gerçekten sizi o durumda gördüğü için mi böyle önce bunu öğrenin ,başka birşey olmuş olma ihtimalide olabilir ,tam olarak olayın bu olduğunu öğrenince ona uygun bir dille; biz babanla birbirimizi çok seviyoruz ,biz birbirişmizi sevdiğimiz için sen dünyaya geldin ,anne ve babalar birbirini severse ,öperse ,çocukları olur ve onuda çok severler gibi bişeyler uydurun ,en azından işin içinde sevhi olduğunu anlasın ,e tabi sonrada psikolojik bir destek şart ,ama öncelikle ebeveyn desteği almalı ,size olan güveni sarsılmıştır mutlaka ,bunu yerine getirmeli öncelikle..

10. 18 Ağustos 2010
  11. rumuzsuzum

rumuzsuzum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doktora götürürsem kendini anormal hissetmesinden korkuyorum.

12. 18 Ağustos 2010
  13. melix01

melix01 'Ben' kattım sana biraz.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    oo zor bir durum allah yardımcın olsun canım 6 yaşındaki bir çocukta neyi ne kadar anlıyabilirki bence sen yinede bir psikologtan yardım al.hatta netten bile yanıt verebilecek psikolog var düşünürsen link verebilirim özelden.

14. 18 Ağustos 2010
  15. rumuzsuzum

rumuzsuzum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    iki aydır neredeyse her gece anlatıyorum.uyumak istemiyor çünkü.birbirimizi çok sevdiğimiz için ,sevgi dolu bi aile olduğumuz için böyle olduğunu anlatıyorum.dediğim gibi beni anladığını ama yinede bu hissine engel olamadığını söylüyor.tam 3 saat konuştuk dün gece bu konuyu

16. 18 Ağustos 2010
  17. rumuzsuzum

rumuzsuzum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    marsmellow sevinirim arkadaşım.dedim ya öncelikle ben halletmek istiyorum.

18. 18 Ağustos 2010
  19. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.628
    Ödül Puanları:
    363
    Psikoloğa kendiniz gidin bence..
    Çocuğunuza nasıl yaklaşmanız gerektiğini söyler sanırım..gamyoncuiremsu
    Ayy evlat büyütmek ne zor..:nazar: