Oğlumuz Normal Doğumla Dünyaya Geldi...

Konusu 'Duyuru : Müjdeeee bebeğim oldu :)' forumundadır ve laedri81 tarafından 2 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

2 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : laedri81
  1. laedri81

laedri81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar,

Doğum yapalı 3 ay oldu. Ancak yazabiliyorum hikayemizi. Hamilelik süreci bebek bakmaktan çok daha kolaymış.

Hamilelik sürecinde kendimden yana bir sıkıntı yaşamadım ama bebeğin sağlığıyla ilgili sıkıntılar vardı. O yüzden stresli geçti 9 ayımız ama çok şükür bebeğimiz şimdi sağlıklı. Takip edilmesi gerekiyor ama buna da şükür.

Ben hamileliğim boyunca Gayrettepe Florance Nightingale hastanesinde Begüm Kuseyrioğlu'na gittim ve doğumu da orada yaptım. Hastaneden ve doktorumdan çok memnun kaldım. Herkese tavsiye edebilirim. Siz kendinizden eminseniz normal doğumu da destekliyorlar.

Hamileliğim süresince çok kilo almadım. Son haftaya kadar yürüyüş yaptım. Kegel egzersizlerini ihmal etmedim. Son 3 ay hamile yogası yaptım. 8 ders kursa gittim sonra evde kendim her gün uyguladım. Nefes egzersizleri özellikle doğumda çok işime yaradı.

30 Nisan muhtemel doğum tarihiydi. 27 Nisanda sabah nişan geldi. Doktorumuzu aradık. Kontrole gelin dedi. Biz annemle evi toparladık, duşumuzu aldık, eşimi sonra aradık ve kontrole gittik. Eşim telaşlandı tabii ama bana bir sakinlik geldi.

Kontrol sonrasında doğum başlamış dedi doktorumuz. Evde sancıların artmasını bekleyin isterseniz dedi. Çok artmasa da sancılar akşam 8'de kontrole gelin dedi. 8'de de sancım çok artmamıştı. NST çektiler. sancılar dayanılmaz hale gelince yine gelirsiniz dediler. Ben hastanede değil evde beklemeyi tercih ettim.

Gece 3'te sancılar çok arttı. 3 buçukta hastaneye gittik. NST'ye göre daha doğuma var dedi hemşire ama sancım çoktu doğum yakın dedim ben. Hakikaten nöbetçi doktor 5 santim açılmış artık doğuma az kalmış dedi. İstersen epidural anestezi yapalım tam zamanı dedi. Epidural anestezi istemedim o esnada. Sancı o kadar dayanılmaz değildi.

Daha sonra beklemeye başladık. Sancılar arttı, sıklaştı. Bu arada çok fazla ıkınmak istiyorsunuz ama ıkınmamanız gerekiyor. Artık dayanamıyorum bana anestezi verin dediğimde zaten seni doğumhaneye alıyoruz dediler ve kendi doktorum gedi. Saat 6 gibiydi.

Doğumhanede her kasılmada ıkınmanızı istiyorlar ıkınabildiğiniz için artık acı hissetmiyorsunuz ama yorucu tabii. Oğlum 6:32'de dünyaya geldi.

Size tavsiyem bağırıp kendinizi yormamanız derin derin nefes alıp sizi doğuma almalarını beklemek asıl orada enerji gerekiyor çünkü.

Ben şahsen normal doğum tavsiye ederim. 1 gece hastanede kalıp eve döndük. Emzirmekte hiç sıkıntı yaşamadım. Sarılık olmadı neredeyse. Süt gelmeme sorunu da yaşamadık. Doğumdan 3 gün sonraysa evde yerleri bile silebiliyordum.

Tüm hamileler hangi yöntemle olursa olsun sağlıkla bebeklerine kavuşurlar umarım. Her şeyin başı sağlık...

2. 4 Ağustos 2010
  3. elif_sena

elif_sena gobusume mutluluk kondu .. Üye

Beğenildi:
    34
    Ödül Puanları:
    148
    gozun aydin canimmm .. ne kadar guzel bir dogum gecirmissin .. ne kadar kolay olmus
    bende insallah epiduralli normal dogum istiyorum simdilik bi sakincada yok normal olmamasina .. ama 40. haftam bitti hala tik yok bende ne sanci ne agri sanirim sunni sanciyi cektirecek oglusum annesine ... :))
    senin bebisin kacinci haftasinda gelmisti senin kollarina ?

4. 4 Ağustos 2010
  5. dublemutluluk

dublemutluluk hayat çocuklarım ve eşimle güzel.. Üye

Beğenildi:
    594
    Ödül Puanları:
    188
  6. 5 Ağustos 2010
  7. laedri81

laedri81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    İyi dilekleriniz için teşekkürler.
    Bizimki 39+6 da dünyaya geldi.
    Doktorum doğumun gecikmemesi için hareket etmeyi kesme demişti. Ben de yürüyüşü bırakmadım.
    Belki senin de işine yarar. Ama kısmet tabii.

8. 10 Ağustos 2010
  9. bjk_15

bjk_15 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Gözünüz aydın.Rabbim analı babalı büyütsün..
    Ben daha 28+4 deyim.Bu konulara hiç bakmasam mı ne ? Azcık ürktüm de :)

10. 17 Ağustos 2010
  11. tubayok

tubayok Do not wait!!! Come! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ne guzel bır dogum hikayesi....
    güzel tavsiyelerin için cok tesekkür ederiz sana... moral buldum resmen...
    ben de normal dogum istiyorum kısmetse...
    bebeğine ve sana masallah

12. 14 Eylül 2010
  13. bebek_seven

bebek_seven Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    gerçekten güzel bir doğum hikayesi...tebrik ederim, allah analı babalı büyütsün!'!!

14. 25 Eylül 2010
  15. sevdam123

sevdam123 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    allah analı babalıbüyütsün :ecrin_bebek:

16. 6 Ekim 2010
  17. Tiryandafila