oğluşum hep kusuyor ne yapmalıyım?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve simaysi tarafından 16 Haziran 2010 başlatılmıştır.

16 Haziran 2010
    Konu Sahibi : simaysi
  1. simaysi

simaysi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba kızlar,Kuzeyim tam 8,5 aylık oldu.Sütüm pek gelmiyor.Bende ek gıdaların yanında devam sütüne başlayım dedim.Doktorumuz bebeği ek gıda değil süt bbüyütür ,süt daha önemli diyince bir panikle piyasada ne kadar devam sütü varsa aldım.Nafile hiç sevmiyor.Su ver 250 cc içer ama süt ver tükürüyor.Neyse bende değişik kaşık mamalarıyla veya bebe bisküvileri,muz felan denedim.Bu sefer sürekli kusuyor.Hemde şelale gibi midesinde ne var ne yok boşaltıyor.Bu sefer sanırım çok zorlamışım.Mama önlüğünü giydirirken bile böööö demeye başlıyor.Yine iyi kilosu ama napacağımı şaşırdım.Annem tatile gitti ve ben yalnız kaldım.O varken şaklabanlıklar yapıp yediriyorduk.Dün 4 öğünün hepsini kustu.Babası beni anlamıyor.Onlara göre zorlama..Zorlamasam kilo kaybedecek.Zorlasam psikolojik olarak mamayı görünce bööölüyor ve kusuyor.Acaba fazlamı veriyorum.1,5 aydır böyle.En fazla 100-150cc mama veriyorum.Ama hiç dünkü kadar olmamıştı.Korkumdan su veremiyorum ama susuzda olmaz.Ne yapmalıyım.Lütfen bir fikri olan paylaşsın...:gitme:

2. 16 Haziran 2010
  3. dlaaa

dlaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızımda devam sütü içmek istemiyo.ve biberonda almıyo.bende uykuda veriyorum.o şekilde günde 500ml tamamlıyorum.kahvaltısını yoğurdunu.çorbasını meyvesinide yediriyorum.derin uyuduğunu hissedince ver.önce az az başla.yoksa mama ziyan olur.alışsın uykuda almaya.sonra ne kadar içiyosa o kadar ver.belki başlarda biraz reddeder.içmez ama sonra alışır merak etme.

4. 16 Haziran 2010
  5. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    İnternette okudugum bilgilerde cocuk yemek istemıyosa zorlanmamalı ama aralıklarla denenmeli diye yazıyo.
    Yani bide devam sütünün tadı cok kötü.Anne sütünede baktım devam sütünede .devam sütünde agıza kötü bi demir tadı geliyo cocugun sevmemesi normal benımde kızım sevmedi.İçmedi.Muhallebilerine katıp yedirebilirsin o şekılde yiyolar.İçine değişik şeylerle.
    Yani kilo kaybedicek diye korkma bu şekılde daha kötü olur.İyice tiksinedebilirler.

6. 16 Haziran 2010
  7. simaysi

simaysi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sağolun kızlar,uykusunda da denedim,çok cin bu oğlan ,içmedi,muhallebilerle belki olabilir,ne zormuş yedirsen olmaz,yedirmesen olmaz,keşke daha küçükken alıştırsaydım,ama illa 6 ay sadece anne sütü diye vermedim,şimdi zorluk çekiyorum işte...

8. 16 Haziran 2010
  9. jade_06

jade_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bu devam sütü ne zamana kadar verılmeli

10. 16 Haziran 2010
  11. simaysi

simaysi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benim bildiğim 3 yaşına kadar verilmeli...

12. 16 Haziran 2010
  13. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    bende mamalarına katıyom devam stünü hiç biberon almadı su harici emzikte hiç almadı çünkü devam sütü bikere verdim 100cc içti ama 5dk dolmadan ne yediyse iki günlük kustu bidah öyle tek vermedimm

14. 16 Haziran 2010
  15. dlaaa

dlaaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çocuklar ne yapsın.tatları okadar iğrençki.bi kere baktım kusuyodum nerdeyse.ama ne yapalım mecbur veriyoz.keşke sütlerimiz bol bol olsada hiç çocuklara eziyet etmesek.valla ben öyle 3 yaşına kadar vermem.1 yaşını doldurur.veririm mis gibi sütü içer.uzatmanın gereği yok.hepimiz o sütlerle büyüdük.

16. 16 Haziran 2010
  17. gulican

gulican Küçük Yumurtam... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım tam anlamamş olabilirim ama sen emzirmeye devam ediyomusun. Ben de 6 ay sadece anne sütü verdim, şimdi de ek gıda ile emzirmeye devam ediyorum. Bana da sanki çok azaldı gibi geliyo ama 6 ay boyunca vücudum o dengeyi ayarladıysa şimdi de ayarlar gibi geliyo. Ek gıdalara çok yüklenmeden vermeye çalışıyorum sadece kendi istediği kadar.
    Bi de yoğurt peynir veriyorum alerjik bi durum olmadı, bundan sonra da zaten 9. aya girdiler gerekli olursa normal inek ya da keçi sütü vermeyi düşünüyorum. şimdi bu mamalara alıştırıp 3 ay sonra inek sütü için uğraşmak mantıklı gelmiyo bana. Tabiii tamamen benim fikrim dr.lar karşı da olsa böyle yapacam

18. 16 Haziran 2010
  19. simaysi

simaysi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Aslında sana katılıyorum Gülican,azıcık sütüm normal devam mamasından daha faydalıdır ve hiç sonra normal süte alışması gerektiği aklıma gelmemişti,bizimki onuda reddeder,öyle inatçıki,bu arada mamalarada karıştırmayı denedim,muhallebide de denedim nafile,en iyisi olağan akışına bırakmak mı ne bilemiyorum,doktorun verdiği listeye uysam bu çocuk habire kusar,o kadar çok şey yemesi gerekki,yarısını anca yiyebiliyor,of çocuğun psikolojisinide bozdum,nasıl toparlarım bilemiyorum...