ogluşumun burnu çok tıkanıkk:((

Konusu 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' forumundadır ve gamren tarafından 31 Mart 2009 başlatılmıştır.

31 Mart 2009
    Konu Sahibi : gamren
  1. gamren

gamren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    3 4 gündür fena halde burnu tıkanmış kuzumun.rahat nefes alamıyo.burun damlasını veriyorum ama pek fayda etmıyo.nefes alamadıgından da cok fazla uyanıyo.ne yapmalıyım ki ?yardım ederseniz sevinirimsenağlama

2. 1 Nisan 2009
  3. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben burun pompası kullanıyorum hemen alıyo burnundakini minik bişi plastik,altı balon gibi ucu burna girecek kadar minik bi plastik sıkıyosun parmaklarınla,ucunu burnuna sokuyosun sonra birden bırakıyosun hüpp diye çekiyo içine bana annem sevi bebeden almış ama bi çok markanın var denemeni tavsiye ederim

4. 1 Nisan 2009
  5. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Okyanus suyu ile temizleyip burun aspiratörü ile çekin.
    Birde eviniz kaloriferli ise buhar makinesi kullanın.
    Çok işe yarıyor.

6. 1 Nisan 2009
  7. esoess

esoess kocasına ve kızına aşık.. Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım eğer senin sütün varsa bebeğinin burnuna kendi sütünden sık biraz çok faydasını görüceksin ben kızımın tıkandığından emzirirken sıkıyorum bikaç dakika sonra hemen açılıyo tekrarlıya bilirsin hiçbi zararı yok annemde bana aynısını yaparmış çok geçmiş olsun

8. 1 Nisan 2009
  9. ecesena

ecesena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bebeğin burnuna anne sütü sıkmak çok zararlıymış arkadaşlar, internetten araştırdım, allah korusun akciğerlerine kaçarmış,

10. 1 Nisan 2009
  11. esoess

esoess kocasına ve kızına aşık.. Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    canım bunuda anneme doktor önermişti oyle dolu dolu süt sıkılmıycak tabi sadece bikaç damla tabi siz bilirsiniz yinede

12. 1 Nisan 2009
  13. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar serum fizyolojık yanı iyonize tuzlu su kullanın..benım kızımında tıkanıktı gunde 3 ekz bırer damla damlattım sımdı ıyı cok şühkür..buruna spıratörü cok ıyı cekmıyor brıde korkuyorum ben ondan zaten mınancık bı delık:)

14. 1 Nisan 2009
  15. serçecik

serçecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    serum fızyolıjıgı hastaneden isteyebılrıısnız..acıle gıdın rica edın bır enjektöre cekıp verırler..eczanelerde varmı bılmıyorum..

16. 2 Nisan 2009
  17. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    ben de bir care bulamaistim kizim nefes alamiyordu bugun dr enjektorle bir ilac verdi burnuna sonra kizim iki kere hapsurdu burnu temizlendi..bence bir dr a gotur..

18. 2 Nisan 2009
  19. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bebek burun damlalarında zaten serum fizyolojik var. tek kullanımlık olanlar pahalı.(gifrer) Normal izotonik nacl olan serum şişesinden aldık.(bildiğiniz tuzlu serum)bir sürüde 2lik enjektör. çekip çekip veriyorum.kıvamı yapışkan olduğunda ve açılmadığında da zorlamadan aspiratörle çekiyorum.(bebekler çok küçükse burnu daha da tahriş edebileceğinden önerilmiyor)
    bizim doğduktan sonra anne sütünü burnuna kaçırdığından dolayı oluştuğu için tıkanıklık anne sütünü önermedi dr.Ama annemde bize hep damlatırmış, açılırmış.