Oğluşumun gözü akıyor :((

Konusu 'Mayıs Anneleri' forumundadır ve avebru tarafından 31 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : avebru
  1. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar oğlumun sağ gözü doğduğu günden beri akıyor..Genelde bebeklerde oluyormuş..Hala doktora gitmedim ama oğlum eliyle dokundukça kötüleşiyor gibi..Ilık su ve pamukla silmeye çalıştım ama işe yaramıyor..Aranızda doktora bu nedenle giden var mı?? Neler tavsiye ediyorlar??

2. 31 Mayıs 2008
  3. rida

rida بسم الله Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    ebrucum, geçmiş olsun..
    aynı şikayet oğlumda da vardı..sağ gözü akıyordu..o kadar moralim bozuluyordu ki..mikrop kaptı diye üzülüyordum..doktora gittim bebişime gentagut antibiyotik bir göz damlası verdi. kanallarda bir sorun olabileceğini söyledi.. masaj yapmamı istedi (kaşın başladığı yerden göz çevresine doğru, yarım ay şeklinde)...3 gün sonunda geçti..

4. 31 Mayıs 2008
  5. Elvira

Elvira acı sözler dilin dikeni Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canim Benim Ablamin Kizinin Olmuştu Anlattiğin Gibi. Yeni Doğduğu Zaman Doktora Gittiler Ilik çaya Papumuğu Batirip Sildi Bunu Hergün Yapti Ve Sonunda Düzeldi Istersen Dene. Ne Kadar Yaparsan Yap Zarari Yok. çok Geçmiş Olsun Bitanem.

6. 31 Mayıs 2008
  7. murgiz

murgiz kuşum ardam Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım benimkininde gözü çapaklanıyor annem bebğin gözüne meme başımın geldiği için olduğunu söylüyor sütümü sağdım geçti gibi
    ya benim oğlumunda burnu tıkanık hep sizinkilerdede oluyomu bu?

8. 31 Mayıs 2008
  9. yaseemin

yaseemin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benimkinde de var canım göz kanalı tıkalı olabilirmiş ondan kaynaklanabir dedi dr steril bir göz damlası verdi birde masaj yap dedi çayı pamukla sür yada sütünü sıkıp gözünü sil

10. 31 Mayıs 2008
  11. mercan_dilara

mercan_dilara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ebrucum bizde de oldu.Mercanda yasamistik.Once kizariklik oldu ve hafif akiyordu.Daha sonra capaklandi ve gozu kapandi.Ben o zaman cok korkmustum.Ama arkadaslarini hepsinin de dedigi dogru.Bebekler dogdugunda goz ve burun kanallari tikali oluyormus.Goz kanallarina ve burnun sinus kisimlarina masaj yapmak gerekiyor.Ilik su,anne sutu ve cay pansumani cok iyi geliyor.Yalniz takip et eger kizariklik artarsa dr hemen gitmeliisn.Biz de artmisti ve dr test yapti.Dogustan itibaren bebegin vucudunda bzi virusler oluyormus.Biz de o zman 3 tane bakteri cikti 2si tehlikesiz ama 1i goze zarar verecek bir turmus.Mercanin gozleri o gunden beri cok hassas en ufak seyde kizariyor.
    Kizlar birde bebislerin burunlari sert suan hafif hafif burun kanatlarini sikin .KI burunlari kucuk ve duzgun olsun.Bu da annemin tavsiyesi sırnaşık şey

12. 31 Mayıs 2008
  13. dilekom

dilekom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet benimkininde sağ gözü akıyor bende ılık çaya pamuğu batırıp sabahları siliyorum doktorumuza sorduk evet çokiyi yap ama anne sütünüde gözüne damlatabilrisin hemen geçer dedi
    ama ben içine bi damla damlatmayı başaramadım üstnden siliyorum azaldı ama daha geçmedi...içine süt damlatırsam tanıdıklarımda geçirir dedi

14. 31 Mayıs 2008
  15. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    öncelike allah bebeğinizin ömrünü uzun etsin, benim oğlum beş buçuk aylık ve hala gözü akıyor, çapaklanıyor

ılık su ile çayla, sütümle sildim iyi gelmdi, dr.un verdiği damla da işe yaramadı, masaj da yapıyorum ama hala geçmedi

bazı bebekler de çok çabuk iyileşme görülürken bazılarında daha uzun sürebiliyor, umarım sizinki çabucak iyileşir...

çapaklanma nedeni ise göz kanallarının darlığıdır, kanal dar olduğu için su tam dolanımı gerçekleştiremiyor ve akıyor, çapak oluşuyor

16. 26 Haziran 2008
  17. xoxzlems

xoxzlems Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızım 43 günlük. gözü akıyordu gentagut kullandık.yaklaşık 20 gündür kullanıyorduk. bugün doktora gittik. iyileşmiş artık kesebilirsiniz ilacı dedi.

18. 26 Haziran 2008
  19. avebru

avebru Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim.

Göz akıntısı olayını anne sütüyle hallettim çok şükür..Gerçekten işe yaradı :)) Şimdi sıra başımızdaki konakları halletmeye geldi..:KK46:

Son düzenleme: 27 Haziran 2008