Öğrencilerin sorunları olduğunda öğretmenler ne yapabilir??

Konusu 'Öğretmenlik ve Genel Paylaşım' forumundadır ve meltosh tarafından 19 Ocak 2008 başlatılmıştır.

19 Ocak 2008
    Konu Sahibi : meltosh
  1. meltosh

meltosh Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    78
    Ödül Puanları:
    153
    Birçok öğretmenin iki ortak şikayeti vardır; yardımcı olmakta yetersiz kalışları ve yardım için el uzattıklarında geri çevrilmeleri..

evet siz öğrencilerinizin sorunlarına nasıl yaklaşıyorsunuz??

2. 19 Ocak 2008
  3. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    dersı dınlemeyen veya derste sureklı gozu dalıp gıden ogrencılerıle once ben ılgınerım tenefuste ozel konusur derdını sıkıntısı paylaşırım

aılesıyle gorusurum..

okuldakı rehber öğretmene yonlendırırım...

elımden ne gelıyorsa yapmaya calısırım
    ders ıle ılgılı sorun sa nasıl çalışması gerektıgını anlatırım...

4. 19 Ocak 2008
  5. kriegerin

kriegerin benim can oğlum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    önce öğrencimi iyice gözlemlerim velisini haberdar edip rehber öğretmene yönlendiririm.kurban olurum onlara

6. 19 Ocak 2008
  7. EFSUNN

EFSUNN alamut Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    sorunu olan öğrenci derslerde alnında yıldız varmışasına kendini belli ediyor.
    problem olan herneyse genelde evden okula geliyor. ancak bazı meslektaşlar görmezden geliyor bazıları ilgileniyor. ilgilendiğimizde bazen yanlış tavırlarımız nedeniyle çocuklar bize güvenmeyip paylaşmak istemiyor çünkü diğer arkadaşlarından farklı olmak güçlerine gidiyor. ben dönem dönem mektup yazmalarını isterim ve edebildiğim kadar ikna etmeye çalışırım yazdıklarının aramızda kalacağına dair . ilk başlarda sorunlar gizleniyordu ama artık geçmişlerinden bügüne ne varsa yazıyorlar açık açık.
    gereken neyse birlikte yapmaya çalışıyoruz ama gizlilik şart. ama çocuklar ne yapsın anne-baba onlardan daha sorunlu çıkıyor.