öğrenim kredisi borcu:((

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve ressamderya tarafından 24 Mart 2010 başlatılmıştır.

24 Mart 2010
    Konu Sahibi : ressamderya
  1. ressamderya

ressamderya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    herkese merhaba.
    üniversite yıllarında kaşık kaşık verilen örenim kredisini yök şimdi kepçe kepçe istiyor.babam sağolsun ödemeye başladı.nişanlıyım ve bunun da masrafları olmaya başlayınca çok sıkılmaya başladım.babam benim yüzümden bu zorlukları yaşıyor diye. atanamadım da.ruhum daralıyor kaç gündür kabuslarla uyanıyorum.rüyalarımda sürekli birilerini öldürdüğümü görüyorum.uyanıyorum bu kez rüyalrın etkisiyle uyuyamıyorum.çok yorgun bir şekilde güne başlıyorum.iki yıldır sınırda puanlarla atanamıyorum.bunun sıkıntısı bile yeter...(ha bu arada üniversite yıllarında ihtiyacımız vardı diye aldık zaten bu bursu.hemen atanırım borcumuzu öderim diye düşünüyordum.belki niye aldın bu bursu diyecek arkadaşlar olabilir de.nerden bilebilirdim ki okuduğum üniversiteyi bile burnumdan getirecekler) bazen keşke okumasaydım diyorum.belki bu kadar vicdan azabı çekmezdim.senağlama
    benim gibi kredi mağduru arkadaşlar var mı sitede? dertleşelim azıcık...

2. 24 Mart 2010
  3. scedcedu

scedcedu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ahhhhh ahhhh arkadaşım o krediyi aldığıma o kadar pişmanım ki
    şimdi öde öde bitmiyor
    çok şükür benim az kaldı gerçi ama yine de çok zordu
    branşın nedir? ben geçen yıl atandım öncesinde de özelde çalışıyordum nispeten daha rahat ödedim ama çalışmadığım zamanlarda sadece eşimin maaşıyla hem kredi ödeyip hem de evin diğer ihtiyaçlarını karşılamak geröekten çok zordu

4. 24 Mart 2010
  5. bulazere

bulazere Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde aralıkta başlıycak ödemeler,rahatsızlığımdan dolayı okula gidemiyorum ve sürekli kalıyorum derslerden devamsızlıktan :gitme: yani daha okul bitmeden ödemeler geldi çattı napıcam bilmiyorum en erken ağustosta mezun olucam 3 ayda nasıl iş bulacam da ödeyecem bilmiyorum artık,ihtiyacı olmayan bisürü insan başbakanlık bursu aldı geri ödemesiz,biz onların yerinede ödiycez işte Allah yardımcımız olsun

6. 24 Mart 2010
  7. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    arkadaşlar 1 yıl erteletebiliosunuz iş fln dolayısıyla benim ailem ödüyor ama aynı dönem mezun arkadaslarınızla karsılastırın mutlaka mesela sınıf arkadasımla benim aramda 200 lira fark var ödemelerde ve bi açıklamaları yok bu konuya sanırım öğretmensiniz arkadaslar benim kpss den 65 puan alan bir arkadasım şuanda istanbul fatihte öğretmen :eek:lmaz:

8. 24 Mart 2010
  9. Çenebaz

Çenebaz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Konu içerik nedeniyle " Üniversite " Bölümüne taşınmıştır.

Bu konudan muzdarip biri olarak ödeme kolaylığı dilerim hepimize :)

10. 24 Mart 2010
  11. lirean

lirean Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu ay ikinci taksit bekliyor, hala ödeyemedim. beyaz eşyaya endekslediler bide eskiden 4 yıl alıp 8 yılda ödenirken şimdi 4 yıl aldığınızda 2 yılda ödüyorsunuz, hiç akıl karı değil aslında bursu almak ama, mecburen almıştım ben bursu, ve krediyi, harçlarımız çok yüksekti ingilizce eğitim veren bölümde okuduğum için. 500 tl civarında harç yatırıyoduk. ailem de destek olamadığı için almak zorunda kalmıştım ama şimdi çok sıkıntı yapıyor bana da..

12. 24 Mart 2010
  13. NES84

NES84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    636
    Ödül Puanları:
    113
    evet benim bildiğim kadaı ilde erteleniyor kredi yurtlara dilekçe ile başvurabiliyosunuz vede yeniden yapılandırma diye bişey var ben taksit yaptırdım ödeyebileceğim fiyata aylık 100 tl ödüyorumm ama çok kötü bi duygu madem devlet yardım ediyo geri almasın bence...

14. 24 Mart 2010
  15. mor_salkim

mor_salkim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla bende aldım baakalım ne olacak seneye gelir ödemesi babam atanıp kendin ödersin diyor halbuki ben ona yük olmamak için almıştım ve babamdan 4 sene b oyunca dogru düzgün para bile istemedim ve bu senen atanamazsam en olacak bilmiyorum off off

16. 24 Mart 2010
  17. komagene

komagene Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    ben atandım ama,bu halde bile ödemek çok zor hem bnm hem Eşimin borçları hem düğün hem eşya borçları ooooooooooof of bitmiyor onun için sıkma sen canını her şartta ödemek çok zor yani:)ALLAH hepimize kolaylık versin.Amin.

18. 24 Mart 2010
  19. HayduT

HayduT MinikSalyangoz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Bu kadar sıkmanıza gerek yok hem hazırlık hem kredi. Bende aynı durumdayım nişanlıyım hemde daha bir kuruş ödemedim geçen eylül ayında başlamam gerekirken araya düğün hazırlıkları girince kaldı faizi pek fazla değil. Birde yeniden yapılandırma olayı var onu araştır istersen.

Benim anlamadığım bir kısma burs bir kısma kredi veriyor.Neymiş efendim burs daha zorda olanlara veriliyormuş, kredi alanlar çalışınca ödermiş, burs alanlar çalışmıycak sanki. Ya herkese kredi versinler yada burs. alsanaalsanasmile