Ögrenmek pahalidir , ama cehalet ondan da pahalidir !

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve **SU** tarafından 18 Ocak 2008 başlatılmıştır.

  18 Ocak 2008
  Konu Sahibi : **SU**
 1. **SU**

  **SU** çocukta yaparım kariyerde Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  643
  Beğenildi:
  7
  Ödül Puanları:
  86
  Bu yazımda sizlere şu Türk kanallarının Avrupa versiyonundaki yarışma programları ile ilgili düşüncelerimi aktarmak istiyorum ..
  Hani büyük bir işkence ile üst üste iki dizi seyrettirildikten sonra hemen akabinde gösterilen şu ahmakça yarışma programları ..

  Ben sadece bir tek yarışma programından kalkıp bazı açılımları yapmak istiyorum sizlere . Bu ATV Avrupa kanalındaki ´SANS YAĞMURU´ ile ilgili mesela, nasıl bir yağmursa gerçekten çok fazla yağışlı ama insanların üzerine değil bazı şirketlerin ya da kanalların üzerine yağıyor , yağdır Mevla´m para misali! Ne acıdır ki, zavallı halkın üzerine de dolu yağıyor! .

  Sizlere daha iyi açılımını yapmak için bir kaç hesap sunacağım; şimdi bu yarışma esnasında alt kısımda ufak puntolarla hatta bazen hiç görünmeyecek gibi yazılan bir yazıyla söyle diyor " Almanya´dan arayanlar için dakikası 0,63 Euro " . Şimdi bu para siz aradığınız andan itibaren meşgul de olsa sizin hanenize yazılıyor, yani siz telefon başında beş dakika bağlantı olmadan dursanız bile size borç olarak geliyor .. Şimdi ufak bir matematik işlem yapalım ; dakikası 0,63 Euro olursa ve yaklaşık 15 dakika bekletilseniz 9, 45 Euro ediyor , yarım saat bekletilseniz ya da belirli aralıklarla bir daha bir daha arasanız 18,9 Euro ediyor .. Bu program yaklaşık 2,5 saat sürüyor ve bu süre içerisinde de toplam seyircisine 7 600 Euro kazandırıyor. Şimdi bu yarışma boyu suresince 1000 kişi arasa ve bazıları 15 dakika bazıları yarım saat aramış olsalar, bu 7 600 Euro´yu çıkarttıktan sonra kazançları yaklaşık 40 000 Euro´yu buluyor. Şimdi bu bir günlük kazanç, bunu 20 ile çarparsak 800. 000 Euro ediyor. Bir ayda, bu net kazanç !!

  Şimdi ´sevgili halkım mı´ diyeyim yoksa " salak halkım mı´ diyeyim yoksa, ahmak TV yöneticileri, ya da bu programlara katkıda bulunan her türlü kurumlar mı diyeyim, ne diyeyim ben de bilmiyorum açıkçası!? Ama gerçek şu ki ortada bir soyan varsa, bir de soyulanın olduğudur ve bu soyulan da ne acıdır ki benim sevgili " salak " halkımdır! ...

  Bundan bütün Avrupa kanallarının yöneticilerine sesleniyorum; ellerinizi lütfen masum insanların ceplerinden çekiniz. Avrupa´daki yaşayan insanlarımızı artik salak bireyler olarak görmeyiniz ve bu ve buna benzer programlarınızı, lütfen yayından tez zamanda çekiniz ve bunların yerine belgeseller, insanlarımızı , gençlerimizi ve çocuklarımız eğitici ve öğretici yayınlarla doldurunuz diyorum ..

  Ve buradan insanlarımızı tekrar uyarmak istiyorum; lütfen bu programları arayıp ta kendinizi fakirleştirip başkalarını zenginleştirmekten artık vazgeçin! Örneğin o programlara harcadığınız paraları bir kumbara da biriktirip kendinize ya da sevdiklerinize kafalarınızı geliştirmeniz için bir kaç kitap alın ve okuyunuz . Sözümü yine şu güzel sözle bitirmek istiyorum " ÖĞRENMEK PAHALIDIR, AMA CEHALET ONDAN DA PAHALIDIR ...

  Sizlere bol yarismasiz gunler diliyorum ....

  NOT ; Turkiye de yasiyanlar bu programlari bilmiyebilirler , burda hemen hemen cogu kanallarin bizler avrupa versiyonu izliyoruz ve bu kanallarda son bir kac yildir bu ve buna benzer bir suru program turedi ve hala da devam etmekte ve saatlerce de surmekte ve bir de el birligi yapmiscasina butun kanallar vermekte , umarim su canagi bana atirmazlar :)( .Saglicakla kalin .........