Öğretmen adaylarına ve yeni öğretmenlere, tecrübeli öğretmenlerden öneriler...

Konusu 'Öğretmenlik ve Genel Paylaşım' forumundadır ve DingiltereKralicesi tarafından 13 Ocak 2009 başlatılmıştır.

13 Ocak 2009
    Konu Sahibi : DingiltereKralicesi
  1. DingiltereKralicesi

DingiltereKralicesi Makyaj Günlüğü... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba hanımlar,

Bu bölümde tecrübeli, yıllardır çalışan bir çok öğretmen arkadaşımız var. Ben bu sene mezun oluyorum ve önümüzdeki sene inşallah göreve başlayacağım.

Sizler tecrübelerinizden yararlanarak, benim gibi öğretmen adaylarına ya da yeni mezun olmuş tecrübesiz öğretmenlere neleri önerirsiniz, nelere dikkat etmemiz lazım dersiniz ?

Bu paylaşım her konuda olabilir; okul, öğrenciler, müdür, öğretmen arkadaşlar, küçük yerlerde yapacağımız görevler için köyde dikkat etmemiz gerekenler ... vs her konuda paylaşımlarımız bizler için çok faydalı olacak diye düşünüyorum.

Şimdiden tüm paylaşımlara teşekkürler a.s.​

2. 17 Ocak 2009
  3. DingiltereKralicesi

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    çook teşekkür ederim güzel dileklerin için a.s.

4. 17 Ocak 2009
  5. Guzidex

Guzidex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ogretmenlıkte 5. senem ama annemın ogretmen emeklısı olması sebebıyle ogretmenlıkle hep ıcıceydım. Ben yenı baslayan bırıne tavsıyem goreve baslayacakları okuldakı ogretmenlerden ıdarecılerden ogrencı velı ve okulun bulundugu ortam hakkında ıyı bılgı almalı. Ogrencılerle ılıskılerınde ne asırı samımı ne de asırı sert olmalı ıkısının arasındabır denge kurmalı. Bır de ogretmenın dikkkat etmesı gereken kural bence kesınlıkle ogrencılerın yaptıgı davranısları kısısel almamaları. Affedıcı olmalı evet hatayı uyarmalı ama bı dk sonra unutmalı kın nefret vs asla beslememelı. Cunku cocuklar ne kadar hata yapsalarda ogretmenı bı nevı anne babası yerıne koyuyor ve o kendısınden nefret ettıgını hıssederse psıkolojık olarak etkılenıp ıstenmeyen davranıslara yonelebılıyor.

6. 31 Ocak 2009
  7. DingiltereKralicesi

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    aşkolsun vallahi bacular,
    tatil olur bize tecrübelerini anlatacak öğretmenler olur dedim ama nerdeee :dilcikar:

8. 31 Ocak 2009
  9. XSXEBO-ELXIXF

XSXEBO-ELXIXF Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba ben de 5 yıllık öğretmenim. 5 yılda hemen hertürlü okulda çalıştım önce sözleşmeliydim sonra kadroya geçince eskişehirin bir ilçesine atandım küçük yerlere gidecek arkadaşlara tavsiyem çok dikkatli olun çok komikti sınıfdta bir olay olur ordaki bakkalın bile haberi vardır dedikodu kazanı :))
    onun dışında öğretmenlikte ilk ders çok önemlidir ilk derse nasıl girtersen öyle gider mesafeyi iyi ayarlamak lazım ...

10. 2 Şubat 2009
  11. _Mustang_

_Mustang_ BiLMeM Pro Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    153
    Bence herşeyden önce beklentini yüksek tutma derim.Üniversitede okurken staj için hep merkez okullarına gitti ve hep o hayallerle başladık ancak sınıf öğretmeni olarak atanacağımız ilk yerler köyler okuldan öğrenciden ve veliden beklentin nekadar çok olursa yaşayacağın hayal kırıklığıda okadar çok olur.ben yaşadım biliyorum.yerimseniben idareye karşı haklarını her zaman iyi bil öğren ilköğretim kurumları yönetmeliğini her zaman takip et ve kendi haklarını hep öğren aksi taktirde art niyetli insanlarla çalışırsan senin iyi niyetini mutlaka suistimal edeceklerdir.(gerçi sende kendini ezdirecek göz yok ama ben uyarım:jeyyar:) velilerinle hep bir sınırın olmalı özelliklede köyde isen onları saydığını mutlaka hissettir ancak sınırı bilmeleri lazım yoksa senle askerlik arkadaşı gibi el kol şakasına lüzumsuz konuşmalara girerler( ay ne fena konuşuyorum ben ya için karardımı)şuanda aklıma gelenler bunlar sözün özü beklentini en düşük seviyey çek.iyi bir ortama düşersen ne mutlu sana kötü bir oratmada olursan hazırlıklı olursun.kız seni beni yanıma atarlar inşlhkaydirigubbakcemile

12. 2 Şubat 2009
  13. DingiltereKralicesi

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    inşallah kuzumm ne çok isterim tanıdık birinin yanına atanmayıı
    teşekkürler anlattıkların için a.s.

14. 3 Şubat 2009
  15. butterfly83

butterfly83 KÜBRANURUM PAMUK KIZIM Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
  16. 4 Şubat 2009
  17. cityangel

cityangel BAL KÜPÜ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım walla mütiş anlatmışsın ben köyde değilim istanbul sarıgazideyim ama burasıda pek farklı değil üstelik burdakiler bilmiş cahil oldukları için çok daha fazla zorlanıyoruzz
    Allah kolaylık versinn walla sennerde görev yapıosunn

18. 7 Şubat 2009
  19. temmuziki

temmuziki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    153
    ben de adayımm tavsiyeler için tşkkler güzel başlık
    ben de bekliyorum yazıların devamını sengözlerimebaksanab