Öğretmen arkadaşlar bi bakarmısınız

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve mineogretmen tarafından 10 Eylül 2009 başlatılmıştır.

10 Eylül 2009
    Konu Sahibi : mineogretmen
  1. mineogretmen

mineogretmen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar benim bir sorum var. Doğum öncesi 8 hafta doğum sonrası 8 hafta iznimiz var. doğum öncesi 5 haftalık bölümü çalışarak doktor raporuyla tabi. doğum sonrasına aktarabiliyoruz buraya kadar tamam. 8 haftalık bölümün 5 haftasını değilde 4 haftasını yada 3 haftasını farketmez çalışıp istediğimiz kadarlık bölümünü doğum sonrasına aktarabiliyormuyuz? ben bu konuda tam net bir bilgi bulamadım idarecilerimizde bu konuda pek bişey bilmiyor. bilgisi olan beni aydınlatabilirmi? teşekkür ederim

2. 10 Eylül 2009
  3. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    canım sadece doğumdan önce son 2 haftayı aktaramazsın.onun dışında doktorun önce çalışabilir raporu veriyo sonra diyelim sen 3 hafta kala ayrılmak istedin doktorun tekrar çalışamaz raporu yazıyo ve o zaman ayrılıyorsun.

4. 10 Eylül 2009
  5. maviruya

maviruya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    113
    bende şöyle biliyorum..maximum 3 hafta kala ayrılmak zorundasın..kalan 5 haftayı ister çalış..ya da istediğin kadarını aktar..

6. 10 Eylül 2009
  7. pretty_angel

pretty_angel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de doğumdan önceki 3 hafta çalışamazsın diye biliyorum. Geri kalanı doktor raporu ile ayarlanır. Benim bir arkadaş bütün hamileliği boyunca rapor almıştı. Yani bence hiç öyle düşünülecek bir konu değil. Bu arada doktorlar sürekli yazdıkları için bu işi iyi biliyor .

8. 10 Eylül 2009
  9. ezgim29

ezgim29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    doğumdan önceki 3 hafta izne ayrılmak zorundasın geri kalanını ekletebilirsin.