öğretmen arkadaşlar doğum öncesi izni doğum sonrasına ekletme konusu.yardım lütfen.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ezgim29 tarafından 24 Aralık 2009 başlatılmıştır.

24 Aralık 2009
    Konu Sahibi : ezgim29
  1. ezgim29

ezgim29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle merhaba.32.haftamda doktorumdan çalışabilir raporu alıp doğum öncesi iznimin 5 haftasını doğum sonrasına aktarmak istiyordum.fakat bu 5 haftalık süreye 15 tatil giriyor ve bu süre zarfında ben çalışmıyor olarak göründüğüm için o süre ekletilemiyormuş.yani ancak 3 haftayı ekletebileceğim.15 tatil dönüşü olan ilk hafta ben 37 haftalık görünüyor olacağımdan izne ayrılmak zorundamıyım ya da o haftanın sonunda 37 haftam dolunca mı ayrılacağım?bir de bizim okuldaki memurun bu konu hakkında hiç bilgisi yok ne tür işlemler yapmam gerekiyor ? yardımcı olursanız sevinirim. :sm_confused:

2. 24 Aralık 2009
  3. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tatile denk gelen 5 haftanın aktarılıp aktarılmaması konusunu bilmiyorum ama 37. haftayı bitirdiğinde raporun yazılmış olmalı, çünkü doğuma 3 hafta kala işi bırakma zorunluluğumuz var canım. Bence sen 32. haftanda doktoruna sor bunu onlar da biliyorlar bu tip konuları. Mesela benim doktorum rapor olarak şöyle yazmıştı: 32 haftalık gebelik, Doğum öncesi 8 haftalık iznin 5 haftasını doğum sonrasına aktarması uygundur.

4. 24 Aralık 2009
  5. nenone

nenone Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Tam olarak ben de bilmiyorum ama ;3hafta önce ayrılmak gerekiyor diye biliyorum.

6. 24 Aralık 2009
  7. figen_figen

figen_figen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eğer 32. haftanda 37. haftaya kadar çalışması uygundur raporu almazsan iznini doğum sonrasına aktaramıyorsun. eğer alırsan tamamı aktarılır. tatile denk gelip gelmemesi önemli değil.

8. 25 Aralık 2009
  9. elf22

elf22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Aynı sorun bende de var.21-22 mart doğum tarihi bebişimin Allah izin verirse.24 ocak ta 8 hafta kalmış oluyor.ben ara tatil sonunda yani son hafta doğum iznine ayrılsam olmazmı.çalışabilir raporu vermesine gerek varmı zaten ara tatilde çalışmıyor olacağım?böylece neredeyse 2 hafta kazanmış olurum doğum sonrası için.birde izin almak için mutlaka görev yerine gitmeye gerek varmı?(daha öncede sormuştum yok demişti birkaç arkadaş) çünkü türkiyenin bir ucundan diğer ucuna gitmem gerekir,ki mümkün değil ne otobüsle ne de uçakla(izin vermiyorlar çünkü.herkese hayırlı doğumlar...

10. 25 Aralık 2009
  11. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    37.haftanın dolması gerekir izne ayrılmak için.32.haftanın sonunda doktoruna gidersin,sevkine 5 haftasını aktarabilir diye yazar,ekstradan rapora ihtiyaç yok.Tatile gelmesinde de bir problem olmaz.
    elf22 dediğin gibi olmaz,32 haftan bitince hemen alman gerek çalışabilir raporunu.

12. 25 Aralık 2009
  13. pretty_angel

pretty_angel Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ben de yarın 31. haftama gireceğim. Ben de 5 haftayı doğum sonrasına ekletmek istiyorum fakat bu 5 haftanın son 2 haftasında tatil oluyor. Bu durumda 3 hafta mı ekletebileceğim? Bir de bu aldığımız raporda ne yazması gerek acaba? 32. haftanın başı ya da sonu rapor için en uygun zaman nedir? Ayrıca ultrasona göre mi hesaplamak gerek yoksa SATa göre mi?... gibi aklımda bir sürü soru var.

14. 26 Aralık 2009
  15. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    ultrasona göre hesaplanır.2 hafta tatile geldiği için 3 hafta aktarabilirsin.En uygun zaman yok ki,32.hafta sonunda almak zorundasın.Rapor almıyorsun,sevkine yazması yeterli.

16. 26 Aralık 2009
  17. ezgim29

ezgim29 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim fakat bu konuda kesin bir yargı yok mu iyice kafam karıştı bazısı ekletilir bazısı tatil günü ekletilmez diyor.müdürüme sordum ekleriz dedi artık bilmiyorum kafam iyice karıştı :sm_confused: peki arkadaşlar son 3 hafta izne ayrılmak zorundayız ya peki o 3 hafta içinde doğum olmaz da daha geç olursa o zaman ne oluyor ? eklettiğim süreden mi düşüyor o günler?

18. 26 Aralık 2009
  19. silver5

silver5 CANIMA CAN KATANLAR... Üye

Beğenildi:
    175
    Ödül Puanları:
    163
    arkadaşlar ben de 14 martta doğum yapıcam .2.dönem hiç okula gitmeyi düşünmüyorum.35.haftamda olucam doğum izni alırken.bu durumda doktor çalışamaz raporu verebiliyormu yoksa izin için 37.haftayı doldurma şartı mı var?