öğretmen kasım anneleri

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve karamio tarafından 3 Eylül 2008 başlatılmıştır.

3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : karamio
  1. karamio

karamio Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    88
    kızlar şimdi arkadaşım telefon etti...
    öğretmenlerin kullandığı doğumdan önceki 8 haftalık iznin 5 haftasını doğumdan sonraya atma hakkı artık yokmuş...kötükedihüso
    sakın nasıl olsa 5 haftayı sonraya atacam diye fazladan çalışma...hakkını öldürme diyor...
    siz bu konuda ne biliyorsunuz???????
    yeni çıkmış bu yasa onun demesine göre...:uhm:televizyonda da duymuş...:uhm:
    ya napim ben erkenden ayrılıp..ben güya 5 haftayı sonrasına atıp bebeğimi biraz daha büyütüp işe başlamayı düşünüyordum:KK43:((((((((:-)a015:

2. 3 Eylül 2008
  3. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ya ne yapıyor bunlar anlamıyorum ki. El kadar çocuğu daha 2 aylık bebeği mi ayıracaklar anneden?? İyice araştırmanız lazım bu işi bence ilçe milli eğitime falan telefon açıp sorun. Eğer böyle bir yasa varsa o zaman rapor almaktan başka çare bırakmıyorlar insana. Ama onu da artık zor alıyorsunuz sanırım. Doktorlar memurlara uzun raporlar vermekten kaçınıyor ve dikkatli davranıyorlar artık.

4. 3 Eylül 2008
  5. beyazmelek

beyazmelek Candan öte,candan ziyade Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Ben SSK'lı özelde çalışan bir öğretmenim gerçi ama böyle birşeyi hiç duymadım. Daha dün muhasebecimizle konuştum burada böyle bir yasa olsa haberi olurdu sanırım, hadi onu geçtim bugün doktorumu gördüm o da böyle birşeyden bahsetmedi. Öyle birşey olduğunu sanmıyorum. Ama Milli Eğitimde yani emekli sandığında farklımı onu bilmiyorum, öyle bir yasa varsa da nette de yazıyordur mutlaka arkadaşına bir sor nereden duymuş sen de netten bir araştır.

6. 3 Eylül 2008
  7. yasem75

yasem75 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba ben de izmitte öğretmenim böyle birşey yok doğum öncesi kullanmadığın 5 haftayı sonra kullanabiliyorsun benim doğum 15 kasımda 24 ekimde izne ayrılacağım.

8. 4 Eylül 2008
  9. seha

seha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bana da bir arkadaşım doğum sonrası 6 aya çıkmış dedi.araştırdım milli eğitimden bir değişiklik yok izin süreleri aynı dediler.ben doğum öncesi izne ayrıldım.doğum sonrasınıda kullanıp ücretsiz izne ayrılmayı düşünüyorum.bebeğimin ilk yılında bana çok ihtiyacı var.

10. 5 Eylül 2008
  11. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Seha sen 31. haftada gözüküyorsun.Doğum öncesi izin 32. haftada başlamıyor mu?

12. 5 Eylül 2008
  13. seha

seha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım takvim olarak öyle de bebek 1 hafta 2 gün önde yani 32 . haftada gözüküyor.doktor rapora 32. hafta yazdı.bidaha ayrı rapor almakla uğraşmadım.ayrıca okulu da düşündüm.yerime öğretmen istenecek.normal rapor alsam isteyemiyorlar.malum anasınıfları başladı.

14. 5 Eylül 2008
  15. misskokulumm

misskokulumm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    41
    Ödül Puanları:
    148
    ben de ekim annesiyim işallah hafta başında doğum izninin aktarılamadığı konusunda bi haber de ben duydum sosyal güvenlik yasasında yapılan değişikliklere baktım memurlar nette sadece babların 3 günlük doğum izinlerinin 5 güne çıkrıldığı yazıyodu başka da bişey yok tu olsaydı mutlaka şimdiye kadar patlardı haber ben bu hafta başında verdim çalışır raporumu memur hiç bişye demdi olsa ilk onların haberi olur zaten

16. 5 Eylül 2008
  17. ecemim2001

ecemim2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar doğum sonrasına 5 haftanızı aktarabiliyorsunuz ama doğum izninizi alırsanız ultrasyon tarihinize göre değil son adet tarihinize göre almalısınız buna dikkat edin

18. 5 Eylül 2008
  19. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Anladım canım.ben de haftaya 32. haftada olurum ultrasona göre.Benim yaramaz daha da büyümediyse. tabi.
    Bende 5 hafta daha çalışıp sonrasında kullancam iznimi.
    Senin ana sınıfı olunca yerine öğretmen gelene kadar baya zaman geçer.Evet sizin dersler de başladı.İyi etmişsin.
    Kadrolusun sanırım sonra ücretsiz izin dediğine göre.Ne güzel Okulu ve öğrencileri de düşünüyorsun.Bize usta öğretici gelecek ama kadın 3 ay çalışıp sonra doğum iznine ayrılcak.Sonrasında öğretmen de bulmak zor olacak.3 ay çalışcam diye bayramlara hazırlık da yapmaz.Sonra gelen de yetiştiremez.Bizim bu sene de anasınıfı verimli olmayacak :KK43:(

Sanırım böyle bir bomba atıp,nabzımızı ölçüyorlar.Ses etmezsek yakında çıkarırlar böyle bir şeyi.
    İnşallah olmaz da izinlerimizi aktarırız.
    Ben de pazartesi 5 hafta daha çalışabilir raporumu alıcam.
    Eğer kullandırmazlarsa biz de göreve başlar.Rapor alırız tek çare olarak.Bu şekilde de öğrenciler zarar görür.Onuda düşünüp ona göre davranmaları gerekir.

En azından doğum izninde yerimize vekil bakar.Diğer durumda öğrenciler başı boş kalır.Yazık olur.Hem onlara hem bize.