öğretmen olmak istiyorum....

Konusu 'Açıköğretim' forumundadır ve çawrexsx tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

25 Mart 2009
    Konu Sahibi : çawrexsx
  1. çawrexsx

çawrexsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm bayanlar konuyu umarım doğru yere açmışımdır.düz lise mezunuyum. öss ye hazırlanıp açık öğretim okuyarak okul öncesi öğretmenliği yapılabilirmi bu konuda bilgisi olan varsa lütfen beni aydınlatsın.nasıl anasınıfı öğretmeni olunur.yaşım 28 ama genede bişeyler yapmak istiyorum.lütfen yardımmm...

2. 25 Mart 2009
  3. çawrexsx

çawrexsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu konuda beni bilgilendiricek kimse yokmusenağlama böyle bir hedefim var ama hangi yolları izlemem gerekiyor neler yapmam gerekiyor bilmiyorum.sitedeki eğitimcilerden yardım istiyorum ....:1hug:

4. 25 Mart 2009
  5. tatlxixrxuxya

tatlxixrxuxya NEFESİMSİN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    açık öğretimde okuyarak öğretmen olabilirsin....okulumuza ücretli ingilizce öğretmeni geldi...şu an açıköğretim 3.sınıf...ilk iki sene devam etmek gerekiyormuş...son iki sene de sadece sınavlara giriyormuşsun....

6. 25 Mart 2009
  7. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    öğretmen olabilirsin belki ama okul öncesi öğretmenliği için meslek lisesi olucak heralde çocuk gelişimi mezunu olucaksın ..böğle konu açılmıştı bi göz at istersen...

8. 25 Mart 2009
  9. çawrexsx

çawrexsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ewet konuya göz attım ama liseyi 2.defa mı okuycam yani meslek lisesi düz liselerin böyle bir şansı yokmu ??

10. 25 Mart 2009
  11. _zhy_

_zhy_ mis kokulu yalanlar x)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu soru benim tam benlik. çünkü bende süper liseden ( bi anlamda düz liseden ) mezun olduktan sonra kız meslek lisesi çocuk gelişimine kaydoldum 2 sene eğitim aldıktan 2. dönemde staj yaptım sonra hem çocuk gelişimi hemde süper lise diploması sahibi oldum seç beğen al .... ve şuan açıköğretim fakültesi okulöncesi öğretmenliği okuyoruum .inşallah okull bitince yada bitmeden de öğretmen olabilecem hayırlısıyla inşalllahhhhh.yani çocuk gelişimi mezunu olmadan açıköğretim okulöncesi öğretmeni olamazsın.sen açıköğretim istiyorum demişsin 1. şartı çocuk gelişimi mezuun istiyo.inşaalh yardımcı olabilmişimdira.s

12. 25 Mart 2009
  13. _zhy_

_zhy_ mis kokulu yalanlar x)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet canım iki defa okuyacan maalesf .açıköğretim fakültesini böle bi şartı var illaki çocuk gelişimi mezunu oldiyo sana.ama 2 sene hemencik geçiyo biliyomusun sonunda öğretmenliğe bi adım daha yaklaştığını bi düşün ben böle yaptım o zaman daha bi çabuk geçti zaman.. ve kimse bana inanmadı bitince nolacak diye 2 lise diplomasını napacan dediler hatta ve hatta birinci sınıftayken bi yasa çıkmak üzereydiki bu,, düz lise mezunlarına 2. diploma hakkı kalktı diyeydi.. çoğu arkadaşımız bıraktı olulu devam etmediler.ama ben inatla ısrarla her yerle görüştüm 1. sınıfın sonunda böle bişey yapamazlar o diploma benim hakkım dedim ve okulu bırakmadım..babam ,, bırak bu işin sonunda size diploma vermeycekler gör bak dedi...1. diplomanla sınava gir dedi.ben inatla bitirdim ve diplomamı aldm şimdide istediğim yerde istediğim bölümü okuyorum .. ve sana şunu deyimm kız meslek lisesi akşam okulndaki öğretmenle rbile bırakın sizin 2. diploma neyinize dediler şimdi buradan onların ellerini yanaklarını öpüyorum beni teşvik ettiler sağolsunlar onların inadına kazandımm oh olsun. çünkü meslek lisesi öğretmenleri bizi yani 2 diploması olanları pek sevmezler.çünlü onların asıl öğrencilerinin önünü kapatıyormuşuz. yaaa biraz uzun oldu ama kusura bakmayın sinirlendimm şimdi siz istiyorsanız kimseye aldırmayın zamana da aldırmayın geçiyoo :sm_cool:

14. 26 Mart 2009
  15. bekolim

bekolim Gecmis tozdur üfle gitsin... Pro Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    148
    zhy bu ikinci lise diplomasi konusunda biraz daha detayli bilgi verebilir misin?
    Ben meslek lisesi mezunuyum ikinci bir lise diplomasina sahip olmak icin yapilmasi gerekenler nelerdir?
    Duz lise yahut cocuk gelisimi mezunu olma sansim varmidir?

16. 26 Mart 2009
  17. çawrexsx

çawrexsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zhy canım çok tşk..beni aydınlattın ama ben nerden ve nasıl başlıycağımı bilmiyorum.yani nereye kayıt yaptırmalıyım?kaç yıl okumalıyım ve bu lise akşammı ders vericek nette tam detaylı olarak bilgi bulamıyorum.yani 2 sene meslek lisesi okıycam ardından öss ve aöf de çocuk gelişimini okuycam olay bumudur..:))

18. 26 Mart 2009
  19. çawrexsx

çawrexsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

canım peki nereye kayıt yaptırmalıyım.yada daha detaylı bilgi alabileceğim bir yer varmı.::)))a.s.