Öğretmenler doğum öncesi izne ayrıldınız mı?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve aybuke07 tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

11 Aralık 2008
    Konu Sahibi : aybuke07
  1. aybuke07

aybuke07 İKİ AŞK ANNESİ ZAYIFLIYOR Üye

Beğenildi:
    88
    Ödül Puanları:
    153
    slm meslektaşlaım,

32. haftam yakaşıyor doğum öncesi iznime yarılacağım yalnız 32+0 da değil de 32 + 6 da ayrılsam bu izne olur mu?

daha önce izin almış olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum..

2. 11 Aralık 2008
  3. chef

chef Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım valla ben 35 haftalığım hala izine ayrılmadım 37 haftalıkken ayrılacağım

4. 13 Aralık 2008
  5. EU3

EU3 Guest

slm aybüke
    yasal iznin zaten 32+0'da değil 32+6'da başlıyor
    eğer sağlık durumunda bi engel yoksa yasal iznin olan 8 haftanın 5 haftasını sonraya aktarmanı tavsiye ederim. ben öyle yaptım
    benim ayrıca bakacak kişi problemim olduğu için doğum sonrası izne daha çok ihtiyacım olacağını düşündüm. şu anda doğum iznime ayrıldım zorunlu son 3 haftalık izinimi kullanıyorum 15 gün sonra doğumum olacak hayırlısıyla inşallah.
    iyiki de 37. haftaya kadar çalışmışım çünkü benden önce doğum yapan bir arkadaşım doğumdan sonra bebekle daha fazla vakit geçirmenin çok çok muhteşem bi şey olduğunu kendisinin de iyi ki 37. haftaya kadar çalıştığını söyledi
    doğduktan sonra bizlere çok çok daha fazla ihtiyaçları oluyor içerdeyken sende ve onda bir problem de yoksa eğer izni boşu boşuna heba etmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum
    bunlar benim düşüncelerim naçizane
    hayırlı doğumlar diliyorum...

6. 14 Aralık 2008
  7. Ayxsxenur Amine Su

Ayxsxenur Amine Su Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    benim dr daha 30. hafta da iznimi başlattı
    zaten erken doğum olur dedi,

aslında normal süresinde başlatsa idi,
    erken doğum yapınca kalan süre doğum sonrasına ilave edilecekmiydi?

8. 14 Aralık 2008
  9. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    sanırım gene burda okumuştum ilave edilmiyor.erken doğum olursa doğum öncesi hakların yanıyor o gün doğum günü doğum sonrası izne geçiyorsun.

10. 14 Aralık 2008
  11. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    mrb SPESİYAL 32+6 da mı başlıyor izin ben 32+0da ayrılırsam ikinci dönem oklua gitmemiş olacağım.
    bir de arkadaşlar 24.haftadan sonra nöbet tutulmuyor ya bu hangi yönetmelikte yazıyor.bu hatadsan itibaren tutmamalıyım ama müdür sorunca bilmeliyim demi neye dayanarak tutmak istemediğimi.yardımcı olursanız teşekkürler...

12. 14 Aralık 2008
  13. EU3

EU3 Guest

merhaba betül19
    yasal iznin 32+6'da başlar. sen çalışacak durumda olursan doktorun zaten çalışacak mısın diye mutlaka soracaktır. benim çevremde ne ki hamile var ben de dahil olmak üzere hepimize çalışacak mısın diye sordu. tabii doktor bi aksilik görmediyse hasta sevk kağıdına aynen şöyle yazıyor. "32 haftalık gebelik, 37. haftaya kadar çalışması uygundur"
    senin de dediğin gibi ne zaman doğum yapıyorsun o zaman başlıyor izin. -kimse karşılaşmaz umarım -ama erken doğum halinde de kurumuna zaten bildiriyorsun ben doğum yaptım diye. onlar da senin doğum sonrası iznini anında başlatıyolar.
    nöbet konusuna gelince ben de doğumdan sonraki bir yıl için annenin nöbet tutmayacağını bunun yasal bir hak olduğunu biliyodum. senden de bunu öğrenmiş oldum. hangi yönetmelik diye sormuşsun. onu okula sorarsan net bilgi alırsın. özlük dosyalarınızı tutan memur arkadaşlar kesin bilgi verirler sana.
    herkese hayırlı doğumlar arkadaşlar...

14. 14 Aralık 2008
  15. mhtp

mhtp tutun bana annemm Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    merhabalar...hamile yada yeni doğum yapan öğretmenlerin nöbet tutmamaları ile ilgili yönetmelikte yeterli öğretmen olması halinde der..bunu dikkate alın....

16. 15 Aralık 2008
  17. xsxekerbxoxcek

xsxekerbxoxcek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    nöbet konusunda doktorum bana rapor yazdı ve idare de bunu dikkate aldı. Resmi yazı sonuçta.

18. 19 Aralık 2008
  19. aysun444

aysun444 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    Aslında idare istedikten sonra yeterli öğretmen her zaman var en hafla 4 haftada bir bir öğretmen bir haftada iki gün nöbet tutar 4 haftada bir eminimki kimseyi daraltmaz. örneğin 7 aylık hamile bir kadının o haldeayakta dikilip nöbet tutmasına hiçbir idare razı olmaz. sonuçta küçük çocuklar sizd biliyorsunuzki bazen deli gibi koşuyor, size çarpıyo, aralarında kavga ediyor vs.