Öğretmenler günü bilbordlar afişlerle dolacak..

Konusu 'Öğretmenlik ve Genel Paylaşım' forumundadır ve kibela24 tarafından 20 Kasım 2009 başlatılmıştır.

  20 Kasım 2009
  Konu Sahibi : kibela24
 1. kibela24

  kibela24 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  29 Aralık 2007
  Mesajlar:
  6.278
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  148
  Afişler, ''Hepsinin Bir Öğretmeni Vardı'' sloganıyla billboardlarda sergilenecek.

  Konuyla ilgili AA muhabirine açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Mustafa Kemal Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım 1928 tarihinin 1981 yılından itibaren ''Öğretmenler Günü'' olarak kutlandığını vurguladı.

  Çubukçu, ''Bu tarih aynı zamanda Atatürk'ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul edişinin 81'inci yılına tekabül etmektedir ve 81 ilimizde Öğretmenler Günü kutlamaları düzenlenecektir'' diye konuştu.

  24 Kasım'ın öğretmenler için önemli bir gün olduğunu belirten Çubukçu, ''Kutlamaların her alanda etkili yürütülebilmesini önemsiyorum'' dedi.

  Bakanlık olarak 12 Türk büyüğünün fotoğrafının yer aldığı afiş hazırladıklarını bildiren Çubukçu, ''Bu afişler, bu simaların ne kadar ünlü ve alanlarında tepe isimler olsalar da nihayetinde hayatlarının bir devresinde her birinin öğretmenlerinin olduğu gerçeğine atıfta bulunuyor. Ayrıca bu mesaj aracılığıyla yetiştirdikleri şahsiyetler bakımından öğretmenlik mesleğinin ulviliği ve ciddiyeti teması da işlenmiştir'' diye konuştu.

  Afişlerde, Mustafa Kemal Atatürk'ün yanısıra edebiyat dünyasından Yahya Kemal Beyatlı, Mehmet Akif Ersoy, Nazım Hikmet, Necip Fazıl Kısakürek, Tomris Uyar, Semiha Ayverdi, besteci Münir Nurettin Selçuk, opera sanatçısı Leyla Gencer, seramik sanatçısı Füreyya Koral, tiyatro sanatçısı Adile Naşit ile yönetmen Halit Refiğ yer alıyor.

  Afişler ''Hepsinin Bir Öğretmeni Vardı'' mesajıyla bazı büyükşehir belediyesinin sokaklarındaki billboardlarda sergilenecek. Öte yandan Bakan Çubukçu'nun seslendirdirdiği ve bu isimlerin de yer aldığı spot film televizyon kanallarında yayınlanacak.

  -24 KASIM PROGRAMI-

  Öğretmen Günü kutlamaları 23 Kasım günü MEB Şura Salonu'nda düzenlenen Kutsi konseri ile başlayacak.

  24 Kasım günü ise Milli Eğitim Bakanı Çubukçu, öğretmenlerle Anıtkabir'i ziyaret edecek. Bakanlığın bahçesindeki Başöğretmen Anıtı'na çelenk bırakılacak.

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin il temsilcisi öğretmenleri ayrı ayrı kabul edecek.

  Bakan Çubukçu'nun da katılacağı öğretmenler günü kutlaması, MEB Şura Salonu'nda yapılacak, ardından öğretmenlere akşam yemeği verilecek.

  Bunun yanı sıra, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğünce özel çekiliş yapılacak, Diyanet İşleri Başkanlığınca camilerde günün anlam ve önemini belirten hutbeler okutulacak.  [​IMG]  [​IMG]


  haber7
   
 2. 23 Kasım 2009
  Konu Sahibi : kibela24
 3. kibela24

  kibela24 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  29 Aralık 2007
  Mesajlar:
  6.278
  Beğenildi:
  14
  Ödül Puanları:
  148
  [​IMG]