Öğretmenlere müjde!

Konusu 'İlköğretim' forumundadır ve çokoprens tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

19 Aralık 2008
    Konu Sahibi : çokoprens
  1. çokoprens

çokoprens iki prens annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) ilköğretim okullarında her yıl teftiş zorunluluğunu kaldırıyor.

MEB İlköğretim Müfettişleri Başkanlıkları Yönetmeliği'nde değişiklik hazırlıkları MEB İlköğretim Genel Müdürlüğü tarafından yürütülüyor.

MEB İlköğretim Genel Müdürü İbrahim Er yapacakları değişiklikle okulların her yıl teftiş edilme zorunluluğuna son vereceklerini söyledi. Er'in verdiği bilgiye göre, teftişler bundan böyle öğretmen odaklı değil kurum odaklı olacak. Müfettişler teftişlerde de öğretmen ve öğrencileri değil okul idarelerini denetleyecek.

Çalışmaya göre MEB bünyesinde görev yapan 3 bin 81 müfettiş okulları her sene teftiş etmeyecek. Yeni yönetmelikle öğretmenin performansını ölçmeye yönelik çalışmaların da aksamamasına dikkat edilecek. Bunun için okul müdürlerine ağırlık verilecek. "Klinik teftiş" denilen yeni uygulama ile bir öğretmen teftiş talebinde bulunabilirken, okul müdürü ve öğretmenler toplu olarak da teftiş talebinde bulunabilecek.

hihoyyyt:sm_cool::teytey:hihoyyyt

2. 20 Aralık 2008
  3. Pretty

Pretty Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    pazartesi teftişe gelecekler bizim okula üff şimdiden daraldım neyse ki yazını okudum rahatladım en azından seneye böle bi sıkıntımız kalmayacak paylaşımın için teşekkürler...

4. 20 Aralık 2008
  5. ezgili

ezgili Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    yerinde bi karar olmuş,zaten pek etkileri kalmamıştı,yarım saatte ne kadar denetleyebilirler

6. 20 Aralık 2008
  7. DingiltereKralicesi

DingiltereKralicesi Makyaj Günlüğü... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    ben çok mu şanslıyım ne kaydirigubbakcemile3

ben öğretmen olacağım, teftiş kalkacak :dance:

8. 20 Aralık 2008
  9. Bi-tanem

Bi-tanem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaslar burda hepiniz öğretmensiniz sanırım size ilköğretim 3.sınıf sınavlarında cıkan bir kaç soru sorucam bana yardımcı olabilirmisiniz

10. 20 Aralık 2008
  11. DingiltereKralicesi

DingiltereKralicesi Makyaj Günlüğü... Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    tabi canım elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız

12. 20 Aralık 2008
  13. Bi-tanem

Bi-tanem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    88
    tesekkür ederim oğlum 3.sınıfta ve sınavda cıkan sorulara verdiği yanıtlar bize doğru geliyor ama öğretmenimiz ısrar ediyor sizlere danışmak istedim

1)kızılırmak kelimesinin hecelemesi oğlumun yanıtı:kı-zıl-ır-mak öğretmenin :kı-zı-lır-mak
    2)üzgün kelimesinin zıttı : oğlum mutlu yazdı öğretmenimiz sevinçli dedi halbuki sevinçli ve mutlu esanlamlıdır bildiğim kadarıyla

14. 20 Aralık 2008
  15. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    cok gerılsemde teftıs edılmeyı sevıyordum ya...

cünkü görevını suistımal edebılecek meslektaslarımızda var..

bır gun bır saat bıle olsa teftiş edilince kendıme daha bır özguvenım gelıyordu...bu yıl rehberlıge geldıler mesela. bırazda sorunlu tıplerdı. imza attıgımız yerın yanlışlıgına taktılar kafayı..yıllık plan dıyor hala bazı ögretmenler,onun adı yılllık plan degıl ünitelendirilmiş yıllık plan diyip durdular..
    ama sınıfa gırdıklerınde mukemmel bır egıtımcı olmasamda kendımle gurur duydum.. kalkamasın be ögretmenım.

16. 20 Aralık 2008
  17. çedene

çedene papatya yüreğim Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    kızılırmak bılesık bır kelımedır.. bunun icin hecelerıne bölerken, KI-ZI-LIR-MAK doğru bölme seklı..

mutlunun zıttı mutsuzdur...üzüntülü-sevincli

18. 20 Aralık 2008
  19. Bi-tanem

Bi-tanem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    88
    sınavda cıkan bir soruda bu ) asagıdaki atasözlerinden hangisi (küçük şeyleri biriktirerek büyük varlıkları oluştururz küçük şeylerin kıymatini bilmeli ve çarçur etmemeliyiz)anlamındadır

a)üzüm üzüme baka baka kararır
    b)damlaya damlaya göl olur
    c)ak akçe kara gün içindir

oğlum b şıkkını işaretliyor aslında tüm sınıf öyle işaretliyor ama öğretmenimiz c şıkkı diyor

yardımlarınız için cok tesekkürler