Öğretmenlerimize Sorular...

Konusu 'Öğretmenlik ve Genel Paylaşım' forumundadır ve denizyosunu tarafından 7 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : denizyosunu
  1. denizyosunu

denizyosunu Guru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    306
    Benim kızım 3.sınıfta zeki bir çocuk ama tembel zoraki ders çalışıyor.Sınıfımız 48 kişi ve öğretmenden yeterli verim alamıyoruz.Ben dersleriyle yakından ilgileniyor ve destek oluyorum.Ama çalıştığım için ve 1.5 yaşında bir bebeğim daha olduğu için bende gerektiği kadar yardımcı olamıyorum.
    Şimdi sınıfımızda birçok velinin çocuğunu 4.sınıf için dersaneye yazdırdığını öğrendim.Açıkçası bu konuda kafam çok karıştı ve önerilerinizi bekliyorum.
    o yaştaki bir çocuğun(daha oyun çocuğu) aşırı dersle ilgilenmekten bunalmasından ve iyice okuldan soğumasından korkuyorum.Göndermezsemde arkadaşlarından iyice geri kalabilir endişesi yaşıyorum.
    Öğretmeniyle konuştum bu konuyu o da aslında gerek olmadığını söyledi ve paranız çoksa gönderin dedi.
    Benim için dersane ücreti büyük külfet olacak ama eğer çocuğuma faydası olacaksa yemem içmem arttırıp gönderirim.
    Siz eğitimciler bu konuda ne düşünüyorsunuz yardımlarınıza ihtiyacım var.Teşekkürler

2. 7 Mayıs 2007
  3. vilas

vilas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızım ilköğretim 5. sınıf bu yıl okul kursundan alıp dersaneye verdim. gayet güzel ve başarılı bir dersane bana göre. Dersanede durumu nun gayet iyi olduğunu ve yapılan sınavlar sonucuda başarısının geyet güzel olduğunu en azından ilk defa dersaneye giden biri için tatminkar olduğunu düşünüyorum ve bu konuda dersane öğretmenlerimizde benimle hem fikirler. Ama gelin görünki sınıf öğretmeni kesinlikle kızımdan memnun değil ve başarılı bulmadığını ifade ediyor ne yapacağımı şaşırdım vallahi

4. 7 Mayıs 2007
  5. FERAYKANAL

FERAYKANAL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    şimdiden biktırmayın çocuğu daha çok küçük evde derslerini tekrar etsin farklı kaynaklar kullansın düzenli hergün bişeyler yaparsa gerek yok çok sıkılıyorlar valla küçücük çocukları bunalıma sokuyoruz

6. 8 Mayıs 2007
  7. ozpir

ozpir Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Feaykanal'a katılıyorum... küçücük beyinleri bu kadar yormanın gaddarlık olduğunu düşünüyorum...Okulda dersini iyi dinlemesi ve evde yaptığı tekrarlarla bunu pekiştirmesi bence çok daha faydalı olacaktır...

8. 8 Mayıs 2007
  9. EU1

EU1 Guest

bu kadar endişelenme : )
    orta ögretimi bitirene kadar zoraki okuyan ve ünv. de çok iyi derecelerden mezun olanlar var : )
    önemli olan cocuğunuz için hayatı eglenceli kılmak : )
    şahsen 15 yıldır aralıksız okuyorum ve sıkıldım artık teoriden : )

10. 8 Mayıs 2007
  11. Anuska

Anuska Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    62
    Ödül Puanları:
    148
    bence de dersaneye falan göndermeyin.okulda öğrendikleri ona yeter.ne yapalım ki bazı çocuklar ders çalışmayı sevmezler.ona ders çalışmayı sevdirecek yöntemler deneyin.
    saygılar.

12. 8 Mayıs 2007
  13. denizyosunu

denizyosunu Guru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    306
    Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Aslında bende sizin gibi çocuğu bıktırmamaktan yanaydım.Ama işte annelik acaba göndersem onun için daha iyi olabilirmi diye düşündüm.
    Benim gibi düşünenlerin olmasına sevindim,inanın sınıfımızdaki velilerin çoğu sanki çocukları birer yarış atı olarak görüp zorluyorlar ve sonrada birbirleriyle kıyaslama yapıyorlar.Çoğunluğunu da kendi okuyamamış ve bunu hırs yapmış anneler oluşturuyor.
    Çocuğumun hayattaki kişisel başarısı ve mutluluğu akademik başarısından daha önemli benim için.
    Tekrar teşekkür ederim sizlere

14. 8 Mayıs 2007
  15. EU1

EU1 Guest

sevgili denizyosunu özel bir dershanede rehber öğretmenim, 4. ve 5. sınf öğrencilerimizin durumuna çok üzülüyorum, oyun çağındaki bu çocuklar hafta içi okul, hafta sonu dershane çoook yoruluyorlar, derslerde uyuya kalan çocuklar gördüm, iyi bir okulda iyi bir eğitim alıyors dersi derste dinleyip, akşamları günlük tekrar, hafta sonuda haftalık tekrar yapıyorsa yeterlidir, ilkokul 5. sınıftan sonra dershaneler artık kaçınılmaz oldu son sınav sistemi ile, çocuklar 6,7,8 sınıflarda üç seviye sınavına girecek, benim velilerime her zaman söylediğim şey şudur; dershaneler bu iş sadece % 40 ını verebilir geri kalan % 60 ı çocuğun bireysel çalışmalarıdır. sevgiyle kalman dileğiyle

16. 9 Mayıs 2007
  17. denizyosunu

denizyosunu Guru Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    306
    haklısın zergül 6,7,8. sınıflarda kaçınılmaz oldu dersane son değişen sistemle
    teşekkür ederim yorumun için.

18. 9 Mayıs 2007
  19. mainbo

mainbo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    herşeyde olduğu gibi eğitimdede en önemli olan şeyin temelin sağlam olduğuna inanırım.Bu nedenle bana çocuğumu hangi okula göndereyim diye soranlara okul değil öğretmen seçin derim daima...ancak bu demek değildir ki çocuğunuzun başını dersten kaldırmayın...tam tersine bu yaş grubunda çoğu şeyi oyunla veriyoruz ama çocuğunuz ilk viraja gelmiş bence 4.sınıf ilköğretimde ilk virajdır.bu sınıftan itibaren öğretim ileriye endekslenmeye başlar.yani şu an çocuğunuzun okuma ve yazma ile basit imla kuralları ile ilgili bazı kavramları kavramış olması lazım eğer değilse ilk önce bunu sağlayın temel otursun ondan sonra ileriye dönük çabaya gelir sıra ama diyorsanız ki bu konularda sıkıntı yok o zaman 4. sınıfa başlasın 1. dönem sonu ders durumuna göre tekrar durum değerlendirmesi yapın bence.hoşkalın :)