OHSS olan varmı aranızda

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Portali tarafından 7 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : Portali
  1. Portali

Portali Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba arkadaşlar, 4 martta aşılama yaptırdım fakat aşılamadan önce OHSS olduğum halde doktorum aşılamamı gerçekleştirdi.yumurtalarım 7santimi geçti dokuz aylık hamileler gibi şiştim 2 haftada karaciğer dalak akciğer su topladı aynı zamanda batında yoğun asit birikti hayati tehlikem varmış 2 hafta hastahanede yattım ve benim bununla ilgili hiç bir bilgim yoktu aşılamam tuttu bebeklerim 3üzdü 7. haftata bebeklerimin aynı kesede olan 2si eridi diğeride gelişmemişti 9.4ken kürtajım oldu. Doktorum eğer bebekler yaşasaydı yinede kürtaj olmak zorundaydın dedi. Acayip mutsuzum kendimi kaptırmadım sanıyordum ama çok fazla kaptırmışım meger. Acaba aranızda benim gibi OHSS hastası olanlar oldumu merak ediyorum çünki bu çok nadir olurmuş.senağlama

2. 7 Mayıs 2009
  3. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım geçmış ols............bazı arkadaşlard aynı sorunları yaşamıştı ...bılemıcem ben yaşamadım ama dokyorun o halde sana transfer yapması ilgınç beklemesı gerekırdı........bır ay veya ıkı ay.......kaybetmış olmanda ayrı bır sıkıntı...............bence daha ıyı araştıran bır merkez bul....kendını toparla canım ve yenıden başla inş bı daha yaşamazsın ama ohss u yenıden tedavılerde yaşama ıhtımalın var gıbı..önemlı bence ...doktorunla mutlaka konuş canım..............dua ile

4. 7 Mayıs 2009
  5. deniz bulut

deniz bulut annesinin bir tanesi Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    geçmiş olsun genelde pkoluların karşılaştığı bir sorun. ama pkolu olmayanlara da oluyormuş bazen. bence ne olursa olsun doktorun o ay aşılamayı yapmayıp beklemeliydi ve daha sonraki ay da daha düşük dozla tedaviye almalıydı. ama bir dolu yumurtan olup çoğul gebelik yaşayabildiğine göre yine olacak demektir inşallah. moralini bozma doktorunu değiştir inşallah gelecek sefere:teselli:

6. 7 Mayıs 2009
  7. serap1997

serap1997 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım geçmiş olsun.bende aşılamadan sonra böyle birşey yaşamıştım.kendi aralarında ohss olabileceğimi konuşmuşlardı ama bana herhangi bir açıklama yapmamışlardı,ve aşılamamı yaptılar.sonuç 1 hafta hastanade yattım.9 eylülde yaptırmıştım.çok kızgınım ordakilere.yaşadıklarımı anlatamam.özel bir hastaneye gittim bu olanlardan sonra.10 nisanda transferim oldu ve şu anda hamileyim.dr.um ilaç dozlarını ayarlarken çok dikat ettiğini söyledi tekrar ohss olmaması için.9 eylülde boşa geçirmişim yıllarımı.boşuna bozmuşum psikolojimi.:eek:

8. 7 Mayıs 2009
  9. gunes1977

gunes1977 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende oldum fakat hafifi atlatdım transferim yapılmamışdı bir sonraki aay ertelenmişdi gecmişolsun cnm

10. 7 Mayıs 2009
  11. sorgusuz

sorgusuz papatya Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba ve geçmiş olsun
    bende de ohss oldu 1. denememde ve transferim iptal edildi ve 1. hakkımı bu şekilde boşuna kullanmış oldum.Bne polikistik overliyim polikistiklerin bu riski her zaman ve her denemede mevcut maaalesef.ben de ohss olana kader böyle bir komplikasyon olduğunu bilmiyordum.her yumurtalığımda 40 ar tane folikül oluşmuştu ve dr. emboliden seni öldürebilir bile dedi ve transfer iptal edildi.ikincide de aynı riks oldu e2 değerim 5000 i geçti ama son anda yumurtlaraı toplamayı başabildik.3 transfer oldu bir tanesi de tek yumurta ikizi bölünmüş 4 kese görüldü ama kalp atışları görülmedi 11. hafta kürtaj olmak zorunda kaldım.umarım sonraki denemelerimizde önce ohss den kurtarıp sonra hamile kalıp sonrada yavrularımıza sağlıkla kavuşmayı başarırız.seni çok iyi anlıyor ve acını paylaşıyorum ama bu da bizim gerçeğimiz maalesef bu gerçeği kabullenip bununla mücadele edecek gücü kendimizde oluşturmamız lazım.ilk denemede bu iş bir defada biter gibi geliyodu ama maaalesef bu iş emek sabır işi.öyle kolay olmayabiliyor.hayat bazılarına herşeyi altın tepside sunmuyor .bizlerde o insanlardanız.bu satırlarda şimdi acılarımız paylaştığımız gibi bir gün de mutluluklarımızı paylaşmak dileği ile................

12. 8 Mayıs 2009
  13. EU2

EU2 Guest

mrb canim cok gecmis olsun cok uzuldum
    evet birinci denememde bende yasadim bende 3 gun hastanede yattim
    ve 15 gun igne yaptim kendime gelmek icin
    ama bende pko yok dediler yinede oldu dedigin gibi 9 aylik hamile gibi sistim cok zor birsey ikinciyi deniycem ve yine cok korkuyorum ama cok dusuk doz basliycaz bende gebelik olusmadi birincide ins ikincide allahim yuzume bakar ve hayirlisi ile bebisme kavusurum

14. 8 Mayıs 2009
  15. serenanes

serenanes Herşeyimiz Doruk'ta Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben oldum malesef .Ekim 2008 de yumurtalarım toplandı. PKO hastasıyım o yüzden doktor en baştan transfer yapamayacağını 2-3 ay erteleneceğini açık açık söyledi. ıyi ki öyle yapmış, 10 gün boyunca inanılmaz ağrılar, karın şişliği ve 9 aylık hamile göbeği ile dolaştım. Ne dolaşabildim ne yatabildim ne yürüyebildim..Orta şiddette diye hastaneye yatırmadılar ilaçlar ile geçti. Doktor çok önemli, bu durumda birine transfer /aşılama yapanı ben cani olarak görüyorum, ve de beddua ediyorum o doktorlara.bir arkadaşım daha buna maruz kaldı ve bebkleri tutmadı. Belki de tutunmayı da etkileyen bir durum anlayacağın. Transferim tüm tetkikler ve hormopn incelemeleri,nden sonra 4-5 ay gibi yeniden tedaviye alındım ve 6. ayda tamamlandı...Gecikme beni üzmüş ve yormuş olsa da şu an hamileyim ve doktoruma müteşekkirim. Allah yardımcın olsun canım

16. 8 Mayıs 2009
  17. CXIXMEGXIX

CXIXMEGXIX ..AYAZDA İKİ YÜREK.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Anunaki a.s.

Öncelikle geçmiş olsun,allah sabır versin..
    Ben pko hastasıyım geçen sene üç tane negatif aşılamam oldu onlarda ohss ile karşılaşmamıştım.Yine geçen sene aralık ayında ilk tüp bebek denememde ikizlerime hamile kaldım ama bende senin gibi çok zor şeyler yaşadım.Transfer yapılana kadar hiç birşeyim yoktu ama transferden bikaçgün sonra aşırı derecede karnım şişti seninde söylediğin gibi karnım dokuz aylık gibi olmuştu bi kaç kere hastanede yattım bu yüzden.Benim doktorumun söylediğine göre ohss hamile kalındığının göstergesiymiş olmaz olsun öyle gösterge oda ayrı konu neyse fazla uzatmayayım..ikizlerime hamile olduğumu öğrendim herşey yoluna girdi derken 9.haftada kalp atışları durdu kürtaj olmak zorunda kaldım çok zor günlerdi allah kimseye yaşatmasın senağlama ...
    Seninle aramızdaki fark ohss nin aşılamadan önce farkedilmiş olması ve buna rağmen tedaviyi neden iptal etmediler aklım almadı doğrusu :sm_confused:
    Bu doktorlar bazen çok acımasız oluyorlar tabiri caizse bizi deneme tahtası gibi kullanıyorlar Çok üzgünüm çoook
    Neyse arkadaşım çok fazla uzattım kusura bakma zaman herşeyin ilacı biraz ara ver moral depola,sonra tekrar sıfırdan başla allah gönlüne göre versin :1hug:

Gizemli78 bunu beğendi.
  18. 8 Mayıs 2009
  19. tonya

tonya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar bende negatif 3 aşılama geçirdim ve hiç böyle birşeyden haberim bile yoktu.1 tüp bebek denememde 44 yumurta gelişti 11 emb.oluştu şimdi 3 aylık aradan sonra bende transfer günümü bekliyorum inş.haziran gibi gitmyi düşünüyorum
    .DR. çok önemli arkadaşlar bende nerdeyse kendime kıyıp dr diyorum ki ohss olmama rağmen olsun transfer yapın ama dr.olmaz dedi yapamam dedi şimdi çok şükrediyorum....
    tranfer parası ödeyen arkadaşlar varmı ve miktarı belirtirseniz sevinirmmm