ok dertliyim ok:(

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve zelihagok tarafından 14 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    14 Nisan 2009
    Konu Sahibi : zelihagok
  1. zelihagok

zelihagok Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar haftaya cumartesi 25 inde düğünüm var.Düğünü olan herkes mutlu olur normalde ama ben bugün az önce yaşadığım bir olaydan dolayı çok mutsuzum.Eşim diyorum çünkü geçen hafta nikah yaptık.Eşime tartıştım .Eşimin ailesi Adana'da bende ıstanbuldayım.ıki tarafta düğün olcak ne onlar ne biz gidebiliyoruz aileler böyle istediler kabul ettik.Herneyse burdaki düğüne ellerini dahi sürmüyo eşimin annesi anca komut verip duruyo şöyle yapın şunu yapın bunu yapın.Herşeyi eşim tek başına yapmaya çalışıyo.Burada hiçkimseleri yok çünkü.Neyse herşey ayarladık,eşyalar hazırlandı ev dizildi.Geçen hafta kaynanam aradı ben kınaya gelemicem.Bende buradaki düğüne hazırlanıyorum.Nasıl sinirlendim anlatamam ailem görüştü falan ama kadın diretti gelemem.Ben milleti otobüsle getircem ben olmazsam gelmezler falan.Yani el gibi düğün sabahı gelicek.Evi gelip görmedi,dizmedi hiçbirşeye elini sürmedi.Gitmiş orada en pahalı salonu tutmuş,özel pastalar yaptırmış.Ben burada stüdyo fotoğrafı çektircem yok hanfendi oradada olcak diye oradanda ayarlamış.Bunlarada göz yumdum.Gelinliğimi gördü yok bunu giyemezsin üstüne cepken giyceksin ben bunu beğenmedim.El içine nasıl çıkacaksın.Eşimle tartıştım bu yüzden.Benim en özel günümde giyeceğim gelinliğim benim zevkimdir.Yorum yapabilir ama emir veremez bu olmaz diye.Neyse bu konuda böyle geçti ikna olmadı ama ben eşimle konuştum giycem gelinliği.Takımı bile eşime aldırtmadı,parasını istedi eşim gönderdi.. o almış getiriyor ordan.Hiç sormadı senin zevkin ne diye..Bunada göz yumdum:KK43:( Herneyse hanfendi kınaya gelemicem diyor erkek tarafı olmadan kına yapıcaz millet bize gülcek bunada göz yumduk.Ama şok oldum az önce beni aradı dediki.Biz 15 kişi düğünden çıkışta yola çıkmıcaz sizde kalcaz 2-3 gün.Nasıl şok oldum anlatamam.Düğün gecesi bizde kalcakmış.Ertesi gün kalsın sonraki günler kalsın başımın üstünde yerleri ama ama Allah aşkına kızlar Düğün gecesi evli çiftlerin evinde kalınırmı.Neymiş başka kalcak yer yokmuş.O kalcaz dedimi kalıncakmış bana laf düşmezmiş.Birkaçgün sabredermişim nolcakmış.Dediği lafa bak ya .Ağzımı açıp bişey diyemedim ya.Eşimle çok kötü tartıştım düğün öncesi.Aşağı tükürsem sakal yukarı tükürsem bıyık:KK43:((((( annesi sonuçta bişey desem yanlış anlıyor neymiş çok değerliymiş annesi..herkesin annesi değerlidir ama bukadarda olurmu kızlar Allah aşına..Kadın resmen oğlunu benden kıskanıyor.Seninyüzünden ıstanbula geldi orda kaldı ben yanımda istiyordum diyor.7 tane oğlu var 7 si evli yanında ve her ay onları yoluyor resmen gözümle şahit oldum.Gelinleri yaka silkiyor elinden..Allahtan ben uzak olacağım.Daha neler neler var anlatcak okadar dertliyimli bu konuda.Ailemede bişey diyemiyorum sen istedin sen sevdin zorlamı verdik dicekler.(((herşeyi sineye çektim ama bu ilk gece evde kalma olayı okadar moralimi bozduki anlatamam..eşim ailesine laf söyletmiyo konuştum ama yanlış anladı ailemi istemiyomusun diyo.Kızlar daha nasıl anlatılır bu insanın en özel gecesi.Başbaşa kalmak istemek suçmu.Balayına bile gidemiyoz çalışyoruz yazın gideriz diye erteledik.Ona bile karıştı gelin bizde kalın ne balayıymış diyo.Neymiş hanfendi emir yağdırıyo sdabah kalkcakmışım onlara kahvaltı hazırlıcakmışım.Gelinler yatmazmış.Bide ilk gecenin sabahı düşünün yani..Çok moralim bozuk kızlar anlatamam.Başınızı şişirdiysemde kusura bakmayın.Çok doluyum inanın:KK43:(Allah kimseye böyle kaynana vermesin.Hepsi böylemi acaba bunların..Yarın buluşcaz eşimle ve konuşcaz tatlıya bağlarız inşallah herşeyi:KK43:((

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Mart 2010
  2. 14 Nisan 2009
  3. mnla

mnla Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    ay nasil sinirlendim anlatamam.yani yaptigi o kadar seye yorum yapmaya gerek yok hic hos deiller ama son olaya iki cift soylemezsem catlarim!:kızgın:
    tabiki bu kadar beklediniz biraz daha bekleyebilirsiniz sorun bu deil ama ne demek evlendigin gece seninle birlikte evde misafirlerin olmasi. hadi bu kaynanan( suursuz, cahil, dusuncesiz) onunla birlikte kalacaklara ne demeli..nasil kabul ederler?.bir allah kulu da demez mi ya bilmem ne abla oyle sey olur mu??!?!?!
    fena insanlara dusmussun cok uzuldum ve sinirilendim. esinin tepkisi de cabasi... ama su var, istanbulda yasaycaksiniz... esini yanina cekebilirsen ki kimse yanlis anlamasin annesine doldurup kendi yandasi yapmaktan bahsetmiyorum. sadece senin lafinin annesine deil davranislarina oldugunu ve davranislarinin da yenilir yutulur olmadigini anlamasini saglarsan rahat edersin.

4. 14 Nisan 2009
  5. keykey

keykey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    bence ilk gecenizi yalniz gecerin sonucta ozel bir gun hep aklinizda kalacak cunku bu sekilde zehir etmeyin
    yinede sinirlendim yeni gelinin esyasina 15 kisimi kalir ne kadar ayip ya
    bizim adetlerimize gore coook ayip
    ayni olay bizim ordan bir kizin basinada gelmisti baska sehirden biriyle evlenmisti tutturmuslar biz gelinin evinde kalicaz baska biryerde kalmayiz demislerdi
    onlarda o gecesini otelde gecirmislerdi sizde oyle yapabilirsiniz

6. 14 Nisan 2009
  7. nisan annesi

nisan annesi bebegım Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    senin adına üzüldüm senin yerine olsam kayınvalidene derdim ben yanlız kalacam düğün gecesi ben yapamam diye şayet dahada ısrar ederse tamam siz kalın eşininde görüşünü alarak bi otel gibi o gecenizi geçirebileceğiniz hoş bi ortam bulun ve siz madem kalacaksınız ben yapamam bu yüzden biz gidiyoruz deyin böylelikle yaptığı yanlışı anlarlar en azından..başka bişiy gelmedi aklıma umarım herşey gönlünce olur sonuçta bir kere yaşanacak şeyler kötü şeyler yaşanıyor ileride sür git yaşanıp gidiyor umarım sorunsuz geçer düğünün

8. 14 Nisan 2009
  9. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Allah kolaylık versin tatlım....
    Allahtan uzakmış diycem ama oradan bile yetişiyor maşallah....
    Sırf tatlıya bağlamak adına alttan alma sakın bitanem... Eşinle açık açık konuş.
    Onlar sizde kalacaksa o gece için bir otelde yer ayırtın ve otelde kalın....
    hem sizin için kısacık da olsa bir balayı olur, hem de en özel gecende eşinle başbaşa ve romantik bir ortamda olursun...

10. 14 Nisan 2009
  11. oferma

oferma Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    108
    Ya siz o gece bi otelde kalin yada annesi ve diger kisiler otel ayarlasinlar inanamiyorum ne insanlar var..Ben olsam dugunden vazgecerdim yine dediklerini yapmazdim. Simdi nasil baslarsa oyle gider..Bir omur geciriceksin onlarla simdiden tavrini koy bence..

12. 14 Nisan 2009
  13. jelibonbon

jelibonbon kötüyüm ben kötüyümm:( Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    nikahta kıyılmış artık.Allah mesut etsin ve çok çok sabırlar versin.çekeceğin var kaynanandanda eşindende.

14. 14 Nisan 2009
  15. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    sizde düğün salonundan direk otele geçin ilk gece.. ertesi akşam gidersiniz evinize...

dert etmeyin.. siz benim isteklerim hayallerim bunlar.. kendi düğünümü bir kere yaşayacam ve bunlar olucak olmalı deyip anlatın..

takılar konusunda da o gece otele geçerken götürün yanınızda kayıp bir daha üzerinde durmayın.Allah kolaylık versin işiniz zor...

16. 14 Nisan 2009
  17. zelihagok

zelihagok Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yanındakileride doldurmuş demekki.Bende eşime bunu dedim zaten bu düşünce akla nasıl gelir ya.Hadi annen söyledi sen nasıl bişey demezsin dedim:ne diyim annemlere kalmayımmı diyim dedi.Bende o zaman ilk gece annemlerle kalırım sen ailenle kal dedim.Otele gidelim yada annenler gitsin dedim.Kadın yine başladı komut vermeye.Olmazmış.Bana o lafı söyledi.Birkaç gün sabret nolcak.Ağzımı açacaktım zor tutum kendimi karakterime yediremedim.Bizim adetlerimize tam ters.annem resmen kuduruyor sinirden.Valla ben tavrımı koydum kararım kesin ilk gece kimse kalamaz.Hemde 15 kişi ve ilk gece sabahı ben onlara kalkıp kahvaltı hazırlıcakmışım:nerde görülmüş bu saçmalık ya.Eşimle yarın bunu son kez konuşcam.Anlarsa anlar anlamazsa benim tavrım belli...hayatımda görmedim ben böyle birşey.İnşallah bana hep uzak olur.tek temennim bu.Ama asılamacı eşimi oraya görüemek.Ben çalışyorum 12 yıldır aynı işyerindeyim bırakamam dedim.hele siz gelin sanada sonra bakarız diye geçiştirdi.bende tavrımı koydum eşime gelmiyorum dedim.eşimde gitmedi.Buda haliyle şimdi intikam almaya çalışıyo benden

18. 14 Nisan 2009
  19. boncuk84

boncuk84 nefsim içine sindi!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Allah yardımcın olsun

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.