ok istediiniz ey iin, Dualarnz kabul oldu mu?

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve EU3 tarafından 18 Şubat 2009 başlatılmıştır.

18 Şubat 2009
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

hayatinizin bir doneminde veya su anda cok cok istediginiz birsey var miydi? Ve bunun icin dua ettiniz mi, kabul oldu mu? Ornek verebilir misiniz? Dualarinizi ne kadar surdurdunuz, istediginiz sey olmayinca dua yi biraktiniz mi?

2. 18 Şubat 2009
  3. aysemoon

aysemoon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba,benim ki maddi bir örnek olacak...ben bir süre önce bir araba almak istiyordum...araba sahibi olmayı düşündüğümde göğsümün ortasında tuhaf bir baskı oluşurdu...gerçekten çok istiyordum...ve o zamanlar bunu yapacak maddi gücüm de yoktu ve nasıl alabileceğimi de bilmiyordum...ama ben içtenlikle dua ederek istemeye devam ettim...vee bu gün bir arabam var...:))) çok teşekkür ederim yaratıcıma,hayata...anladım ki Allah samimiyetle,hayırlısını dileyerek dua edene verir...Biliyorum ki senin de çok istediğin birşey var...Açık bir zihinle,hayırlı ise olsun diyerek dua edersen ve çoğu zaman sanki o şey olmuş gibi düşünürsen istediğin şey olur...Dua ettim ama istediğim şey olmuyor diye düşünme bile sakın...sadece istemeye devam et...ne istiyorsan kavuşman dileğiyle...

Lilruba bunu beğendi.
  4. 18 Şubat 2009
  5. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    çok şükür ,oldu..
    hemde bir kaç kere..
    içiniz yanarak vaya gönülden istediğiniz şeyler bence oluyor..
    tabi istemeyide bilmek lazım,
    alacaklı gibi değil,acizliğini bilip o şekilde yakarmak önemli...

Lilruba bunu beğendi.
  6. 18 Şubat 2009
  7. _ConversE_

_ConversE_ Nam-ı diğer extreme:)) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106

Çok içten dua ettiiğim zamanlar,ne dilediysem oldu çok şükür:Saruboceq:

8. 18 Şubat 2009
  9. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım benim çok tatlısın yaaaaaaaa:)Hmm evlenmek mi istiyon kıza.s. Evet ben de evlenmek için dua ettim. Ama hep hakkımda hayırlısıysa olsun diye dua ettim. Bir de baktım diyelim bir süre geçti istediğin gerçekleşmedi diyelim. O zaman hiç isyan etmedim ve belki de hakkımda hayırlısı evlenmemektir diye düşünüp Allah hakkımda ne uygun görürse ona razı olmaya karar verdim. Ama dua etmeyi de kesmedim. Böyle düşündükten çok kısa süre sonra evlendim ve çok şükür mutluyum. Önemli olan Allaha tevekkül etmek bence.

10. 18 Şubat 2009
  11. EU3

EU3 Guest

cok guzeldi yazdiklariniz
    iyiki varsınız

12. 18 Şubat 2009
  13. buseyiiim

buseyiiim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    o kadar çok şey var ki..gerçekten gönülden,için titreyerek ettiğin duaların kabul olduğunu gördüm.ve rabbime şükürler olsun istediğimden fazlasını bile verdi..

14. 18 Şubat 2009
  15. dasilvadido

dasilvadido NoŞugar:) Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    şükürler olsun ki Allah tarafından geri çevrilen hiçbir dileğim, duam olmadı:Saruboceq::nazar:
    ne dilersem ama ne dilersem oldu bugüne kadar hihoyyyt

16. 18 Şubat 2009
  17. prenses006

prenses006 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.142
    Ödül Puanları:
    188
    yıllardır sevdiğim erkek için dua ediyorum,daha önceleri çok içtenlikle dua edince bikaç kere kabul edilen dualarım oldu, ancak son yıllarda ne yaparsam yapayım ne dua edersem edeyim kabul olmuyor bununla ilgili,benim için hayırlı olan dualarım kabul oldu ama bu olmuyor,bende arkadaşın dediği gibi demekki olması benim için hayırlı değil o yüzden Allah'ım kabul etmiyor diye düşünüyorum.

18. 18 Şubat 2009
  19. EU3

EU3 Guest

sevdigin kisinin bundan haberi var mi yoksa istemiyor mu? istemiyorsa bosver bence ama istiyor da birsey yapmiyorsa neden yapmiyor