ok mutsuzum...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Biccere tarafından 10 Eylül 2009 başlatılmıştır.

10 Eylül 2009
    Konu Sahibi : Biccere
  1. Biccere

Biccere Ne kadar fedakarlık, o kadar vefasızlık... Üye

Beğenildi:
    542
    Ödül Puanları:
    23
    birşey isterken Allah tan gerçekten haırlısını istemek gerekiyormuş..
    ben 2006 da üniv.den mezun oldum...sonra kpss ye hazırlanmak bazı iş deneyimleri vs lle geçti zaman...devlete girmeyi memur olmayı çok istedim hep...şöyle içmden gele gele hayırlısı olsun demedim...çünkü okul bittikten sonra evde geçirdiğim o sıkıntılı zamanlarda bunu düşüncek halde değildim...2008 kpss ye hazırlandım gecen yıl..iyi bi puan aldım..sıra tercih yapmaya geldi...her yeri yazdım ankaraya uzak yakın götezmeden ...ankarada oturuyordujk bu arada.
    neyse ben hiç ümidim yokken ilk atamada atandım...ankaradan 9 saat uzakta 10.000 nüfuslu bi ilçeye...ne hayallerle geldimmm...atandığımı gördüğümde yaşadığım sevinç o kdr büyüktü ki..
    ama şimdi ççok çok mutsuzum...6 ay oldu göreve başlayalı...yanlız yaşşıyorumm.anlatamadığım çok şey var...bulunduğum iyerindeki herkes buranın yerlisi..yabancıya bakış açıları çok farklı..inanılır gibi değil..ne yaparsanzı yapın aralarına gireniz mümkün değil..bide ank.dan geldim..üniv.yi ank. da okudum..geldiğim yer, ankarad oturduğum semt büyüklüğünde.çok bunallıyorumm.oturacak br cafe yok..sosyal hiçbir aktivite yok..zaten dediğim gibi nsan ilişkileri benim açımdan yokk...yabancı olduğumiçin..birde ben ankdayken postiş vs kulllanıyodum saçıma....e normal gördüğüm için buraya ilk geldiğimdede taktımm..o bile o kadar olay oldu ki...ne dedikodulara sebep oldu...inanamıyorum..böyle biryerde mutlu olmam imkansız..bir postiş ya düünün..o kadar garip karşıladılar ki...şimdi dolapta duruyor takmıyorum...
    onun dışında anlatamayacağım kadar garip ve kötü olaylar yasadım.. düşünün ben 24 yaşındayım...etraftan hoşlanabilceğiniz insanlar oluyo...e bşyler olması için tanımanız lazım...ama burda imkansız...anında herkesin haberi oluyo .garip karşılanıyo,ded,kodu yapılıyor...biriyle sadece bir kez çıktım duymayan kalmamış..
    ya kızlar çok kopuk anlatmış olabilrim ama beynim uyuşuk resmen...ya düşünebiliyomusunuz. ilk geldiğimde hava değişiminden alerji oldu vusudum...dr a gittim..aaaa haliyle gittğim doktor da buranın yerlisi hastanede calışıyo..o rahatsızlığımı doktor bile dediokudu yapmış sağda solda...evli değilmişim de ondan olmuş alerji,yanlız olduğum için olmuşşş,evlenirsem gecermiş tabii bana söylediği bu değil..hastanede geyet
    ciddiydi.....ya şimdi yazarken bile o kadar kötü oluyorum ki...daha bunun gibi yüzlerce olay yaşadım...
    ve tayin olayı da çok zor benim girdğim kurumda...çünkü bulunduğum ilçe her zaman eleman sıkıntısı yaşayan biryer..yerlileri dışında her gelen bir yolunu bulup gittiği için hep sıkıntı olmuş....
    şimdi ben ne yapayım...ve inanın şurda anlattığım bikaç olay ; 6 ayda yasaıklarımın sadece yüzde 1 i senağlama

2. 10 Eylül 2009
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Herseyi gectimde o doktoru fena halde benzetmen gerekirdi arkadasim...

O kim oluyorda sana evlenmen lazim...evlenmedigin icin alerji oluyorsun diyor?

Sana ne kardesim? Kukumun kahyasimisin demek lazim böylesine!!:nazar:

Tövbe tövbe ya.:1closedeyes:...iste gördügmüz gibi okumak, üniversiteleri gitmeklede adam olunmuyor malesef.....:umursamaz:

Hem sen o doktoru mahkemeye bile verebilirdin...Hicbir doktor hastasi hakkinda orda burda konusamaz.....Yemin ederken bunu ögrenememismi?:kahve:

Vallaha güzelim bence en güzelimi biran evvel oralardan uzaklas.....milyarlarda kazansan...insanini sevmedigin anlasamadigin bir yerde kaldiktan sonra ne fayda..?:1hug::1hug:

Allah yardimcin olsun:Saruboceq:

4. 10 Eylül 2009
  5. boncuk84

boncuk84 nefsim içine sindi!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    biliyomusun şimdi ben senin eski durumundayım bi işim olsun diye Allaha hergün dua ediyorum işsizlik çok kötü çok mutsuzum bende

atanmışsın çok güzel inşalah istediğin bi yerde en kısa sürede atanır kurtulursun sabret canım
    her fırsatta tayin iste olur birgün nasip ama bu defa hayırlısını iste sende olayların farkındasın zaten..
    Allah yardımcın olsun büyük şehirden gelmişsin gerçekten çok zordur senin için....

6. 10 Eylül 2009
  7. nalansu09

nalansu09 çatlak patlak yusyuvarlak Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    allah yardımcın olsun aynı şeyleri ilk atanan kişiler hemen hemen yaşıyor..uyum saglamak çok zor ama inan alışıyorsun ..ben ilk atandıgımda nişanlım yani eşim eş durumundan tayin isticekti benim yanıma işte kurumunu görmeye geldi gelmişken çalıştgım köye getirdim görsün diye inan köylü varya ne diceni nasıl dedikodu yapcanı şaşırdı ayrıca resmi nikahımız bile vardı sadece dügün olmamıştı daha ..ama şimi sorsan onlara benden daha iyi ebe yok inanki zamanla degişiyor umarım alışırsın 6 yıl oldu benim ..allah yardımcın olsun ..

8. 10 Eylül 2009
  9. SaGoSu KaJmEr

SaGoSu KaJmEr sessizliğine aşığım!!! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Allah yardımcınız olsun arkadaşım 6.5 yıl öncesine götürdün beni şanlıurfanın bir köyüne çıkmıştı atamam nasıl seviniyordum havalara uçmuştum görev yerime gittim hiç hoş bir karşılama değildi maalesef dediğin gibi dışardan geleni asla kabullenmiyorlar çok zor 1 yıl yaşadım orda üzerimde inanılmaz bir baskı vardı giyinmem yemem gezmem herşey konu olmuştu ve karar vermiştim hayatta hiçbirşey benden önemli değildi istifamı verdim ve ayrıldım iyiki bu kararı vermişim ben hemşireyim özeldede çok rahat çalışma imkanım oluyor inş seninde böyledir ama unutma senden daha önemli hiçbirşey yok dünyada

10. 10 Eylül 2009
  11. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    eğer istifa etmek istemiyorsanız, sevmeye çalışın. sizin gibi okumuş insanlardan ya da çalıştığınız yerden arkadaş çevresi oluşturun. Küçük yerlerin halkı böyledir. ben de 85.000 nüfuslu bir yerde yaşıyorum. sizin olduğunuz yerden çok daha büyük olsa da durum çok farklı değil.
    ınsanların dediklerine takmamayı öğrenmeniz gerekiyor :KK43: zor ama diğer türlü de kendi kendinizi üzersiniz...

12. 10 Eylül 2009
  13. tugceeeee

tugceeeee ****AŞIK**** Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    küçük yerde hayat çoook zor canım.Çok zor günler geçiriyormuşsun ama yapacak iki şey var malesef ya onlara alışıp yaptıklarına gülüp geçeceksin yada diğerleri gibi ordan kurtulmann bi yolunu bulacaksın.O doktoru boğasım geldi bu arada:eek:klava:

14. 10 Eylül 2009
  15. siyamarz

siyamarz gölgem, duruşuma bağlı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    gerizekalılar diyebiliyorum sadece..şikayet edilirdi hani, öğretmenimiz yok, hemşiremiz yok, suyumuz yok buyumuz yok, arkadasım sen neci olarak gittin bilmiyorum ama işte yukardaki arkadaslar hemşire olarakk gitmiş.El üstünde tutacakları yerde yaptıklarına bak. Hele o dr bozuntusu..umarım bi tarafı alerji olur.

16. 11 Eylül 2009
  17. decemBer

decemBer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    128
    Ödül Puanları:
    153
    hakkaten ha. şikayet etmeye gelince bazılarının üstüne yok. hizmet gidince de böle.. çok ilginç. Allah yardımcınız olsun..

18. 11 Eylül 2009
  19. BinbirRenk

BinbirRenk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    153
    Büyük şehirden küçük yerlere gitmek herkes için başlangıçta sorunludur.
    Henüz 6 ay olmuş mutlaka onlar sana sen de onlara alışacaksın.
    Maalesef bayansan ve yalnızsan birçok yerde her yaptığın gözlem altına alınabilir ama sonsuza kadar sürmez tabii ki.
    Onlar da kendi hayatına döner sen de.
    Bunca insan işsizken ataman yapılması çok büyük şans olduğunu düşün yine de.
    Hem de ömür boyu devlet garantin var.
    Bir de sürekli kalmayacaksın umudunu yitirme sakın.a.s
    Başarılar diliyorum.