ok nemli... Sa dklmesi ile ilgili

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve munzur tarafından 19 Ekim 2009 başlatılmıştır.

19 Ekim 2009
    Konu Sahibi : munzur
  1. munzur

munzur sabırsız melek Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar ben size yaşadığım önemli ve ciddi bir meseleyi aktarıcam, benimde saçlarım yaklaşık 6 aydır çok dökülüyordu ve ne denediysen fayda etmedi yağlar mayalar bioder bioxin yumurta fln fln.... herşeyi denedim ama dökülme duracağı yerde artış gösterdi.. normalde çokta sağlıklıyım boyum kilom yemem içmem herşey çok iyi... durumdan muzdarip olan kocamın zoruyla hastaneye gittim ve doktora durumu anlatıp genel bir kan testi yapmasını istedim kolestrol guatır ve tam kan sayımı sonuç olarak ciddi bir kansızlık ve demir eksikliği çıktı anemii hastalık derecesinde bunun üzerine doktor by b12 tahlili istedi benden bunu özel bir labratuvarda yaptırdım buda çok düşük çıktı ve bunların eksikliği olarak vücudum saç dökülmesini tepki olarak göstermiş.. şimdi kan ve demir şurupları b12 iğnelerine başladım bu süreç 6-8 ay kadar sürecekmişş.. demek istediğim saç dökülmesinin asıl sebebi vücudumda yaşadığım bir eksiklik hemde hastalık derecesinde.. lütfen arkadaşlar benim gibi muzdarip olanlar hemen bir dahiliye doktoruna gidip genel bir kan testi yaptırsınlar. doktorum çok ciddi sonuçları olabileceğini anlattı sizlerde hafife almayın lütfennn. sadece bildirmek istedimm. :sm_confused:

2. 19 Ekim 2009
  3. ela

ela Guest

ben içtim kan ilacı ama oynamadı değerlerim doktorda demir eksikliğine bağlı anemi değilsin o zaman dedi akdeniz anemisi olabilirmişim diyetten sonra zaten kanım düşüktü galiba çok düşmüş ama tekrar doktora gözükcem üzerinden 7-8 ay geçti saçlarım eskiye oranla dökülmesi azaldı ama yine dökülüyor elimi atınca geliyor acaba doktora gitmeden kafama göre b12 vitamini alıp içsem mi ?
    siz kaç tüp kan verdiniz bu testler için.
    bu arada i_pek olan kullanıcı adımı değiştirdim bu sitenin vazgeçilmezlerinden biri oldum çıktım.

4. 19 Ekim 2009
  5. munzur

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım kafana göre kullanma istersen önce kan tahlili yaptırman gerek zaten orda çıkıyoo eksikmi değilmi ona göre doktorla görüşürsün hapmı iğnemi o seni yönlendiriyor zaten sanada çook geçmiş olsunn..
    a.s.

6. 19 Ekim 2009
  7. munzur

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bide toplam 4 tüp kan verdim ayrıca b12 içinde 1 tüp

8. 19 Ekim 2009
  9. ela

ela Guest

of off ben o kanları versem bir hafta kendime gelemem 2 tüp kan vermiştim troidime falan baktırmıştım bayıldım zor kendime getirttiler.

10. 19 Ekim 2009
  11. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Bugün yaptırdım ben de tahlillerimi. Seninki gibi tam teşekkülü.
    Benim kan ve demirim de çok düşüktür her zaman.
    Öğleden sonra görüşeceğim doktorumla.

12. 19 Ekim 2009
  13. ela

ela Guest

arkadaşlar benim adet dönemim yaklaşırken saç diplerimde çok ağrı oluyor ve onunla birlikte dökülmemde sizinde böyle sorununuz var mı?

14. 20 Ekim 2009
  15. helinim08

helinim08 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    65
    Ödül Puanları:
    153
    dediklerin mantığıma yattı benim saçlarım da normalde çok dökülüyordu hamileyken dökülmesi şaşırtıcı bir şekilde durmuştu hamileyken vitamin ve folik asitlerimi düzenli bir şekilde alıyordum doğumdan sonra tekrar başladı ve halen devam ediyor:KK43:( en kısa zamanda tahlil yaptırmam gerek...

16. 20 Ekim 2009
  17. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    bende de kansızlık var canım .. ruh gibi bembeyaz dolaşıyorum ortalarda .ve saçlarım da felaket dökülüyo..acaba ondan mı dersin :uhm:

18. 21 Ekim 2009
  19. fatmanur38

fatmanur38 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de hastalık derecesinde kansızlık var dr baya araştırdı ama sonuçları almadım bende saç dökülmesi yok çok şüküramaaz uzuyorlar onuda bakımlarla falan zorluyorum