oksijenoterapi (oksijenle cilt bakımı)

Konusu 'Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları' forumundadır ve neden tarafından 2 Haziran 2010 başlatılmıştır.

  2 Haziran 2010
  Konu Sahibi : neden
 1. neden

  neden Guest

  OKSİJENOTERAPİ (OKSİJENLE CİLT BAKIMI)

  aşağıda oksijenli cilt bakımı ile ilgili biri olumlu diğeri olumsuz iki tane alıntı yazı okuyacaksınız. ben bu uygulamayı yaptırmayı düşünüyorum fakat tereddütlüyüm..aranızda oksijenli cilt bakımı yaptıran veya yaptıracak olanlar varsa lütfen görüşlerini yazar mı...

  OLUMLU
  Cilde doğal oksijen verilerek yapılan oksijen terapi yurtdışında yıllardır uygulanmaktadır.Cilt ve vücut bakımında da uygulanan oksijen basıncı 0,6 bar ile 1 bar arası değişmektedir.Yoğunlaştırılmış bu oksijenin basıncı uygulamaların sonuçlarını ve oksijen aktivitörlü ürünün etkilerini arttırmaktadır.Bu bakımlarda kullanılan özel kozmetik ürünün içerisinde A,C,E vitaminleri,aleo vera bitki özü ve oksijen aktivitörlü sıvı bulunmaktadır. Yukarıda içeriğini belirttiğimiz özel ürün ve oksijen cilde ilk püskürtüldüğü anda bile,1 bar basıncında etkisi ile cildin alt katmanlarına ulaşabilme özelliğindedir.Dolayısı ile ürünün herhangi bir baskı yöntemi ile yedirilmesine gerek yoktur. Oksijen terapi uygulanmaya başlandığı ilk andan itibaren,oksijen aktivitörlü ürün ve oksijen cildin alt katmanlarına kadar ulaşarak kan dolaşımını hızlandırır,toksinlerin atılmasını sağlar,cildin hücre metabolizmasını çalıştırarak hücre yaşlanmasını geciktirir. Oksijen terapi cilde belirli bir basınçla uygulandığı için masaj etkisi yapar ve böylelikle kolajen ve elastin sentezini uyarır. Cildimizdeki hücrelerin görevlerini yerine getirebilmeleri için enerjiye ihtiyaçları vardır,genç ciltlerde bu tarz problemler yoktur. Çünkü epidermisleri yeteri kadar oksijen ve besini rahatlıkla alabilmektedirler.Yaş ilerledikçe serbest radikaller ,hatalı beslenme,yanlış kullanılan kozmetikler,sigara tüketimi ve özellikle güneşin zararlı etkileri cilt hücrelerimize zarar vermektedir, böylece cildimiz yıpranmaya, incelmeye, lekelenmeye, kırışmaya ve sarkmaya başlamaktadır .Kısacası oksijen olmazsa hayat olmaz ,metabolizma çalışmaz,cilt ve vücut hücrelerine enerji gitmez, hücreler yenilenmez ve böylece yaşlanma süreci başlamış olur.


  OKSIJEN TERAPİ NE SAĞLIYOR

  1) Cildin alt katmanlarına ulaşan oksijen metabolizmayı hızlandırarak,vücutta biriken toksinleri atılmasını sağlıyor.Bunun sonucu toksin birikimine bağlı oluşan akne,sivilce ve siyah nokta oluşumu gibi sorunlar ortadan kalkıyor.Bir başka deyişle cildin yağ salgılaması dengeleniyor.
  2) Dokuların canlanmasına yardımcı oluyor.
  3) Cildin destek dokusunu oluşturan kolajen ve elastin seviyesini arttırıyor.
  4) A,C,E vitaminleri antioksidan etkisi gösteriyor.
  5) Cildin nem ihtıyacını sağlıyor
  6) Gözaltı torbalarının giderilmesini sağlıyor,
  7) Güneş ve sivilce izlerinin açılmasını sağlıyor,
  8) Kırışıklıklarda gözle görülür bir azalma sağlanıyor,
  9) Cilt canlı,berrak ve pürüzsüz bir görünüm alıyor
  10) Ciltteki sarkma ve deformasyonları azaltarak gergin bir görünüm sağlıyor
  11) Vücut bakımlarında özellikle oksijenin yağ yakıcı özelliğinden dolayı selülit bakımlarında da son derece iyi neticeler alınmaktadır.
  12) Cilt bakımlarında olduğu gibi vücut bakımlarında da deforme olmuş ve sarkmış dokunun sıkılaştırılmasında da güvenle kullanılmaktadır.


  AŞAMALI OKSiJEN UYGULAMALARI


  Günümüzde artık hemen hemen her insan oksijenin ne anlama geldiğini öğrenmeye başladı.Öğrenmeye başladı diyoruz,çünkü birçok insan oksijenin ne anlam ifade ettiği konusunda pek düşünmez. Oksijen her canlının varlığını sürdürebilmesi için olmazsa olmazlardan en başta gelenidir.Normal koşullarda ve deniz seviyesinde havada maksimum düzeyde % 21 oranında oksijen bulunmaktadır.Ancak çevre kirliliği,çevre kirliliğine sebeb olan gazların yarattığı sera etkisi,ozon tabakasının delinmesi,yeşil alanların azlığı,oksijenin varlığını olumsuz şekilde etkilemektedir.Yani sadece çok temiz ortamlarda bu % 21 lik oran söz konusu olmaktadır.Zaten bu oran da insanların oksijen ihtiyacını karşılamak için yeterli değildir.
  Oksijen yetersizliği sonucunda vücudumuzda bir çok fonksiyon yeterince çalışamamaktadır. Bunun sonucunda ise anlam veremediğimiz rahatsızlıklar meydana gelmektedir. Kendimizi zinde hissetmeyişimiz, moral bozukluğu, mutsuzluk, sinirlilik hali, çoğu zaman oksijenin vücudumuzda yeteri kadar olmayışından kaynaklanmaktadır.Ufak sorunlar gibi gözükse de her ufak sorun peşinden daha büyük sorunlar getirmektedir.Tüm sorunlar bir araya geldiğinde içinden çıkılması güç durumlar yaratmaktadır. İlerleyen teknoloji ile günümüzde artIk bu oksijen yetersizliğini ve bundan ileri gelebilecek sorunlarI gidermek mümkün. Öncelikle kanımızda var olan oksijen miktarını belirleyip,daha sonra bu eksikliğin giderilmesi için oksijen takviyesi yapılıyor.
  Öncelikle kanımızda varolan oksijen miktarının belirlenmesi önemlidir.İleri teknoloji ürünü olan oksijen basınç ölçer ile bu kolayca yapılabilir.Bu aynı zamanda vücudumuzun enerji düzeyini de ortaya koymaktadır.Çünkü oksijen ile enerji paralel olarak varlığını sürdürmektedir.Oksijen varolduğu sürece vücudumuz enerji üretebilmektedir.Oksijen eksikliği ne yazık ki birçok insanın ortak sorunudur.Bizler pek farkında olamıyoruz ,ancak çevre faktörleri,eksik ve yanlış beslenme,yaşam tarzı,stres dahil olmak üzere daha pekçok faktör vücudumuzdaki oksijen oranının eksik olmasının tetikleyicileri arasındadır.
  Vücudumuzda belirlenen bu oksijen eksikliği aşamalı oksijen kürü ile kolayca giderilebilmektedir.Sadece eksiklik giderilmez,oksijen yetersizliği durumlarında ortaya çıkabilen birçok sorunun da giderilmesi sağlanmış olur.Oksijen takviyesi zihinsel,fiziksel,sinirsel performansımızda mutlak bir iyileşme sağlamaktadır.Üstelik bu anlık bir olay değildir.Vücudumuza giren oksijen etkisini 3-4 aya kadar devam ettirebilmektedir.Bu sebeple aşamalı oksijen kürünün 10 seans olacak şekilde yılda 4 kez tekrarlanması sağlık açısından son derece faydalıdır.
  OLUMSUZ:

  [Burada umduklarınızı bulamayacaksınız belki ama misafir umduğunu değil bulduğunu okur. Aşağıdaki bilgiler 6 yıl tıp eğitimi üstüne 5 yıl uzmanlık eğitimi almış yetinmemiş oksijenoterapi konusunda kurs almış birinin kişisel yorumları ve başka sitelerde okuyacaklarınızın değerlendirmesidir.
  Öncelikle size oksijenoterapi yapacağız diyerek kullanılması düşünülen aletin çok güzel isimleri(oxi life- oxiterapi vs) olsada aslında kullanılan cihaz astım hastalarının 700 ytl bedelle alıp evlerinde kullandığı oksijen konsantratörüdür yani görüntüden etkilenmeyin.
  Size,cildinize oksijen verip canlandırılacağı,oksijenle birlikte cildin derinliklerine çeşitli vitaminler verileceği söylenecektir sakın inanmayın çünkü cildimiz oksijenide kullanılacak vitaminleride geçirmeyecek yetenektedir. Ayrıca cilt isterse kandan alacağı oksijen miktarını katlarca artırabilir.
  Kırışıklıklarınızın oksijen azlığıyla ilgili olduğu söylenebilir sakın aldanmayın. Dikkat edin en az kırışan bölgenize ayrıca oksijen vermediğiniz halde kırışmadığını görürsünüz.Yani cilt kırışıklığı ve yıpranmasının oksijenle hiç alakası yoktur.Uygıulanacak oksijenle ne boyun ne yüz cildinizde değişiklik olmaz. Oksijenoterapi öncesi yapılanlar yeterince etkiliyse onla yetinmelisiniz.
  Eğer kullanılan cihazın adına plus,ultra plus,life plus gibi takılar eklenmişse cüzdanınıza daha sıkı yapışmalısınız çünkü aleti kullanacak kişi kırışıklık dışında,yaşlılık lekeleri,pigmentasyon,yara izleri,akne,sellülit,sarkma hatta kilo gibi problemlerinizi oksijenle yok edeceğini söyleyip sizi etkileyebilir. Cildi onarıcı,yeniden yapılandırıcı,yeniden canlandırıcı etkileri sakın değerlendirmeye almayın.
  Saf oksijen kullandığını söylerlerse saf saf inanmayın,verdikleri oksijen % 70 civarındadır ki saf verilsede bir anlamı olmaz.
  Sizi oksijenle etkileyemeyeceklerini bildikleri için laflarla etkilemek için sıkça kullandıkları;bağ dokusunu güçlendiriyoruz,fibrini artırıyoruz,elastini canlandırıyoruz,toxinleri elimine ediyoruz,kan dolaşımını artırıyoruz,lenf drenajını artırıyoruz,su dengesini koruyoruz gibi sözlere,kanmayın.
  Sürekli konsantre oksijen kullanılan hastaların cildi sizinkinden daha iyi değilki size 10-15 günde bir uygulanan oksijen cildinizi güzelleştirsin.
  Unutmayın insanın cildi ruhundan daha çabuk yaşlanabilir.Kendinizi cildinizin göründüğünden daha genç hissetmeniz sömürülmenize sebep olmasın.
  Piyasada kullanılanlar demode oldukça neidüğü belirsiz çok sayıda moda ürün ve uygulamalarla paranızı almaya çalışırlar kendinizi,paranızı ve cildinizi bu uyanıklardan korumalısınız.[/LEFT][/LEFT]
   
 2. 5 Haziran 2010
  Konu Sahibi : neden
 3. azrass

  azrass Popüler Üye Üye

  Katılım:
  25 Mart 2010
  Mesajlar:
  3.553
  Beğenildi:
  2.431
  Ödül Puanları:
  123
  Bunu öğrendiğim gerçekten iyi oldu son günlerde ozon yağı ile tedavi gündemde...aynı bu şekilde cümleler kullanılarak saf zeytin yağlarını sanırım bize kakalamaya çalışıyorlar...bu kıymetli bilgi için tşk ederim...
   
 4. 28 Mart 2011
  Konu Sahibi : neden
 5. tomb_raider

  tomb_raider Aktif Üye Üye

  Katılım:
  5 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  429
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  41
  Arkadaşlar bir güzellik merkezinde bunu yaptırmak geçti aklımdan yüzüme.Kırışıklıkları açıyomuş,cilde canlılık ve ymuşaklık getiriyomuş vs çok etkili bi yöntemmiş.
  Yaptıran var mı acaba