Öksürüğün tek çözümü

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve SHADOWGIRL tarafından 23 Aralık 2008 başlatılmıştır.

23 Aralık 2008
    Konu Sahibi : SHADOWGIRL
  1. SHADOWGIRL

SHADOWGIRL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    108
    Vücut direncinin azaldığı kış aylarında günde 1 bardak, yetişkinlerin ise 2 bardak ılık süt içmeleri birçok hastalıktan koruyor.
    Sütün büyüme ve gelişim için gerekli olan besin öğelerinin tamamına yakınını içerdiğini belirten Dr. Hüsnü Yeşil vücut direncinin azaldığı soğuk günlerde çocukların günde 1 bardak, yetişkinlerin ise 2 bardak ılık süt içmeleri halinde birçok hastalıktan korunacağını dile getirdi.

B 12 DEPOSU
    Bir bardak sütte B12 vitamininin yüzde 98'ini, fosforun yüzde 55'ini, kalsiyumun yüzde 52'sini, B2 vitamininin yüzde 44'ünü karşıladığını kaydeden Yeşil, "Bu çok değerli besinden çocuklarımızı mahrum etmemeliyiz. Yaz aylarında çocuklar dondurma gibi besinlerle sütten faydalanıyor.

Ancak kış aylarında dondurma tüketimi azalıyor. Bu bakımdan özellikle bu soğuk kış günlerinde çocuklarımızın iyi ve dengeli beslenmesi beslenmesi ve vücut direncinin artması için mutlaka süt içirmeliyiz. Ilık bir bardak süt çocuğumuzun besin ihtiyacının neredeyse yarısını karşılıyor. Sade sütü sevmeyen çocukların süt içmesini özendirmek için kakao ve çikolota katılabilir" dedi.

ÇOCUKLAR RAHAT UYUR
    Kışın çocukların kolaylıkla hastalandığını ve öksürüğün yaygın görüldüğünün altını çizen Yeşil, 1 bardak süte 1 tatlı kaşığı bal katılarak verilmesinin öksürüğe çok iyi geldiğini kaydetti. Yatmadan önce verilen ılık ballı sütün öksürüğü kestiği gibi çocukların daha iyi uyumalarını sağlayacağını ifade etti.

2. 24 Aralık 2008
  3. Derin__Su

Derin__Su derin sular ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    118
    Ödül Puanları:
    163
    Balli süt gercekten cok faydali.. Cekilmeyecek kadar arttiysa bir tatli kasigi zeytinyag icmenizi öneririm..

4. 23 Ocak 2009
  5. negatem

negatem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Şu yaşıma geldim hala sütten vazgeçemedim.Ayrıca ne kadar protein ağırlıklı beslenirsek toksin atmamızda o kadar kolaylaşıyoryerimseniben

6. 23 Ocak 2009
  7. Aksi

Aksi mebbus garisi yekdane Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    son kez 84 aralik ayinda icmistim sütü,
    bitürlü sevemedim,
    cocugumun masallahi vardi, 1-2 lt tüketiyodu günlük,
    simdi azaltti 1 ltden az iciyo artik.

8. 23 Ocak 2009
  9. hanedan_34

hanedan_34 dertler derya olmuş bende Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Arkadaşlar ben bu tarifi yeni duydum ama denemedim babam denemiş faydasını görmüş
    zencefil ceviz çörek otu bal karıştır yalnız ölçü olarak gözkararı diyebilirim öksürük için bu tarif.

10. 23 Ocak 2009
  11. Zeynocan

Zeynocan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    113
    işte bacılar tam şifa reçetesi vermiş hanedan.
    bu karışım birçok ilaçtan etkilidiryerimseniben

ha bu arada öksürük için ballı süt iyidir, yalnız balgamlı öksürük için kesinlikle balsız içmelisiniz.

12. 23 Ocak 2009
  13. asudee

asudee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Siyah turpun içini oyup bal ve zencefil döküp bir gece beklettikten,çıkan suyu ve turpun içindeki balı karıştırarak içirirseniz öksürüğü hemen kesiyor.

Oğluma denedim çok faydasını gördüm.yerimseniben

14. 23 Ocak 2009
  15. pamukcuk

pamukcuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende bu tarifi kullanıyorum çocuklarıma ve çok faydasını görüyorum ama ben iki gün falan bekletiyorum ve bal turpu oyarak bardağa akıyor suyuyla birrlikte

16. 23 Ocak 2009
  17. SHADOWGIRL

SHADOWGIRL Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    108
    bende uyguladığım bir tarif vereyim
    zeytinyağı,bal,limon
    öksürük için denenmiştir çocuklarımda uygularım kuru öksürükte etkilidr arkadaşlar:kahve:

18. 2 Şubat 2009
  19. lunet

lunet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende çocuklarıma öksürdükleri zaman ballı süt içiririm..tavsiye ediyorum..iyi geliyo ..ben bile içiyorum..sağlıklı ne güzel...hadi bayanlar..hem süt için hemde içirin...