öksürük için ilaçsız denemiş bir yol

Konusu 'Bebek Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve EgeliFatosh tarafından 25 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : EgeliFatosh
  1. EgeliFatosh

EgeliFatosh oğluma kardeş geliyor.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    deneyimli anneler bebeğiniz öksürdüğünde ne yapıyorsunuz...hemen dra gidip ilaç kullanmak istemiyorum...ıhlmur bal vb bi tarifiniz var mı?

2. 25 Mayıs 2010
  3. Green33

Green33 oğluşunun annesiii Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben eşim öksürdüğü zaman 2 ymk kaşığı pekmezin içine 2 damla zeytinyağı kaşığın ucuylada karabiber atıp içiriorum bebeğiğm daha 4 aylık ondan denemedim senin bebeğin 11 aylık ölçüleri azaltarak deneyebilirsin birde annem kardeşim öksürdüğünde temiz kuru bir havluya daha çnce hiç kullanılmmaış bir beyaz sabunu iice sürer göğsüne koyar öyle yatırırdı sabahda kalkar kalkmaz çıkarmaz birkaç saat dha beklerdi sonra çıkarırdı ama unutma sakın havluya sabunu sürüp hemen çocuğun göğsüne koyma sabun tozundan daha çok öksürür bi 10 dak falan beklet sonra koy sabaha hemen kesilirdi öksürüğü kardeşim 2 yaşında falandı bu arada

4. 25 Mayıs 2010
  5. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım doğal antibiyotik tarifi vereyim sana dedemden öğrendim ve hep yaparım ve işe yarar ama bebeğin için olur mu bilmiyorum.siyah turpun içini oyup içine bal ve zencefil koyup oyduğun turpun kapağıyla kapatacaksın.cam bir kavanoza oturtup 1 gün sulanmasını bekliyeceksin.sulanınca günde 2-3 kaşık içeceksin süper etkili.ama bebişin balla tanıştı mı henüz ona olur mu bilmiyorum canım.geçmiş olsun.

6. 25 Mayıs 2010
  7. fatolina

fatolina 2 MAYISTA 68 OLİİİCİMMM:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    1kaşık çemeni bi kaşık balla karıştırıp veriyomuşsun öksürük kesiliyomuş diye duydum kullananların söylediklerin göre işe yarıyomuş
    geçmiş olsun kuzuya

8. 25 Mayıs 2010
  9. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    1 yaşından önce bal verilmez cnm bence dr a git ya da bebeğin üşüyor mu kontrol et sürekli öksürüyors götür doktora ama bizimki de bazen öksürürdü kendi kendine geçerdi

10. 25 Mayıs 2010
  11. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet ben de öyle biliyorum

12. 25 Mayıs 2010
  13. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    cnm ben bi keresinde annemin tavsiyesiyle şöyle yapmıştım
    birazcık zeytinyağını göğsüne ve sırtına sürdüm sonra havlu kağıtla kapadım kıyafetini giydirdim eğer üşütmüş ve ondan öksürüyorsa geçiyor zeytinyağı kızıştırıyor çünkü ama doktora git ilaç vermeyebilir cnm biz kaç kez götürdük hiç ilaç vermedi bizim dr bişeyi yok ciğerlerinde dedi. önemli değilse tedavi vermiyorlar ufacık bebek bu doktorlar o kadar da insafsız değil ya

14. 25 Mayıs 2010
  15. pamukannesi

pamukannesi Göründüğün gibi değilsen,hiç görünme daha iyi...' Üye

Beğenildi:
    1.138
    Ödül Puanları:
    163
    fatolina arkadaşıma katılıyorum.... benim bebeğim 6 aylık.. doktor bitkisel bi şurup vermişti öksürük için ama geçmedi.. kayınvalidem saolsun çok bilgilidir bu konularda, çemene balı karıştırdı... bi çay kaşğının ucuyla verdi... bi kaşık deil, yalnız ucuyla.. ertesi gün öksürükten eser kalmadı... dr ların sölediğine göre bi yaşından önce verilmio ama, öle kaşık kaşık vermiyosunuz.. kaşığın ucuyla, hiç bişey de olmaz... biz anneler bazen fazla inceleyip kendi kendimize öle mi olur böle mi olur diyerek çoğu şeyi dert ediyoruz... ama kayınvalidemin dediği gibi önceden doktor mu vardı, o yüzden bebekler çivi gibiydi....kaydirigubbakcemile3 işin şakası tabi, yerimseniben

16. 26 Mayıs 2010
  17. kba

kba kızımızı koru yarabbim... Üye

Beğenildi:
    301
    Ödül Puanları:
    123
    kızım küçük ama ilk hastalandığında bilemediğimden hemen dr a gittik antibiyotik falan kullandık..ikinci kez aynı şey olduğunda çay kaşığının ucuyla pekmez verdim boğazını yumuşatsın diye ıhlamur falan içirdim ılık ılık..çok şükür ilaç kullanamadan geçirdik..geçmiş olsun

18. 4 Haziran 2010
  19. misya

misya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    antibiyotik verdiler 8 aylıkken minnoşuma ve dişi karardı çok üzüldüm ama hırhır ötüyordu bebişim napim ki