Öksürükten bıktım artık

Konusu 'Pediyatri - Çocuk Hastalıkları' forumundadır ve EU1 tarafından 24 Ocak 2007 başlatılmıştır.

24 Ocak 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

büyük kızım (8 yaşında)3 gündür hasta.doktora gittik geniz akıntısı var dedi. antibiyotik tedavisine başladık.ama bu öksürük geçmiyor,herşeyi denedim buğuseptil,viks,bal, öksürük şurubu geçmiyor.geceleri öksürük krizine giriyor sonrada kusuyor.ufaklığada bulaştırdı galiba (2.5 yaşında) oda hapşırmaya başladı.inanın yoruldum artık,bana yardım edin nasıl kurtulucam ben bu öksürükten.

2. 24 Ocak 2007
  3. pamukelf

pamukelf Üye Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    ay canım geçmiş olsun çok iyi bilirim öksürüğün ne gibi bir illet olduğunu umarım kızın en kısa zamanda sağlığına kavuşur .......ama öksürük için sana küçük bir karışım önermek istiyorum bal ve üzün çekirdeği tozunu karıştırıp sabah akşam kızına yedirirsen öksürüğe neden olan tıkanıklığı açmaya yarıyor ve öksürüğü kesiyor ayrıca enerji veriyor canım ben yaptım halada yapıorum gerçekten işe yarıyor canım tekrar geçmiş olsun....

4. 24 Ocak 2007
  5. EU1

EU1 Guest

teşekkür ederim canım. ama üzüm çekirdeği tozunu hiç duymadım hazır olarak satılıyor mu siyah üzüm mü hangisi ?

6. 24 Ocak 2007
  7. tutuklu

tutuklu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    eczane,aktar,marketlerde satılıyor üzüm çekirdeği tozu,ben de yeni atlattım öksürüğü,öksürük şurupları bayağı işe yarıyor,ama en önemlisi göğsü yani göğüs kafesini sıcak tutmak.

8. 24 Ocak 2007
  9. HuzunAla

HuzunAla Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım öncelikle geçmiş olsun.. Bu öksürük yapıştımı yapışıyor insana.. Ama küçükleri daha bir hırpalıyor.. Antibiyotik yan etkilerinden dolayı benim çok mecbur kalmadıkça kullanmadığım bir ilaç türü..

Bir aktar kızı olarak sana ballı zencefil önerebilirim.. Tadı biraz acıdır ama çayını içemiyorsa tozunu balla karıştırıp yutturabilirsin.. Ayrıca sabah ları aç karnına saf arı sütünü kesinlikle öneririm.. Bu öksürük ve kusma olayını bizde çok yaşamıştık kızım küçükken ben bu yolu öğrendiğimden beri hala en ufak grip ve öksürükte kullanıyorum ve işe yarıyor..

Acil şifalar dilerim canım!..

10. 25 Ocak 2007
  11. tuluat

tuluat Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çok geçmiş olsun.Bizde aynı durumu yaklaşık 1 ay önce yaşadık.Tam iyileşti derken yeniden tekrarladı neyse ki şimdi bitti.Gerçekten zor bir durum. Bize doktorumuz antibiyotikten önce (gece öksürüğü fazla olduğu için ve normal öksürük şurupları iyi gelmediği için) öksürüğü kesici alerjik şuruplar vermişti önce... Bayağ faydasını gördük öksürükleri azaldı ama geniz arkası akıntı ve burun tıkanıklığı geçmediği için antibiyotik kullandık sonunda. Ayrıca Hüzün'ün dediği gibi zencefil ve balın çok faydası var. Mutlaka denemelisin. Birde odalarında buhar makinası kullanmayı dene. Biz kullandığımızdan beri ne öksürük, ne burun tıkanıklığı kalmadı. Çok faydasını gördük.
    Tekrar geçmiş olsun.

12. 25 Ocak 2007
  13. EU1

EU1 Guest

buhar makinası almayı bende istemiştim ama hangi doktora sorduysam sakın alma dedi.buhar makinasının sağlıklı olmadığını ve birsüre sonra bakteri üretmeye başladığını ,çok daha tehlikeli (tedavisi mümkün olmayan) bir hastalığa yol açabileceğini söyledi son gittiğiniz doktor, küçük kızım ekimde ve 15 gün önce larenjit oldu (ses teli iltihabı) tedaviside sadece soğuk buhar . doktor soğuk buharın sadece hastanelerde uygulanabileceğini evde bizim yapmamamız gerektini söyledi. evde nem olması yeterli çamaşırları peteklere sererek kurutun , buhar işini bize bırakın dedi.valla şaşırdım kaldım bende. madem tehlikeli kardeşim ne diye piyasaya çıkarıyorlar bu aletleri bizim gibi paranoyak ailelerde ne yapacağımızı şaşırıyoruz.

14. 25 Ocak 2007
  15. tuluat

tuluat Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben ilk defa duydum walla çünkü ben ve çevremde ki tüm tanıdıklarım dr. tavsiyesi ile aldı makinayı.:uhm:
    Benim oğlumda ilk sefer hastanede buhar maskesi takıldı. Ve doktorumun tavsiyesi ile daha sonradan soğuk buhar makinası aldım. Tabiki fazlasıda zarar, 24 saat çalıştırmıyorum odasında. Gece yatarken en fazla 40 dk açıyorum oda nemlensin biraz diye.. Şöle mi yapsak böle mi yapsak diye sorduğumda dr. sölemişti bize de; peteklere asılan ıslak çamaşırın yada kalorifer üzerine konan su dolu kabın hiç bir etkisi (ya da fazla bir faydası) olmuyormuş. Ayrıca buhar işini onlara bırakırsan hastane de bayağ bir ihya olur herhalde. :) Benim aldığım makinede ozon ayrıştırıcı diye bir şey var. Havada toz oluşmasını önlüyormuş alerjik durumlar için. Dediğim gibi soğuk buhar makinasının şu ana kadar duyduğum bir zararı yok. (Tabii aşırıya kaçmamak kaydıyla). Bence kaloriferli evlerde hava devamlı kuruduğundan dolayı, evde büyük küçük herkes kullanmalı.
    Buhar makinesinin zararlı olduğuna dair başka bilgisi olan arkadaşlar da mesaj atarsa sevinirim.

16. 25 Ocak 2007
  17. pamukelf

pamukelf Üye Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    18
    tatlım aktarlarda var üzüm çekirdeği tozu diye geçer.......öptm

18. 25 Ocak 2007
  19. EU1

EU1 Guest

inan daha 4 gün önce gittik doktora almayın dedi.dedim ya bende şaştım kaldım.benimde çevremde alan arkadaşlar var onlarda memnun ama ben korktum almadım.