okul beslenmesi???

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve çawrexsx tarafından 10 Eylül 2008 başlatılmıştır.

10 Eylül 2008
    Konu Sahibi : çawrexsx
  1. çawrexsx

çawrexsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm bayanlar,malum okullar açıldı biz bu sene 1.sınıfa başladık.şu beslenme meseesi canımı sıkıyor.öğretmenimiz bir beslenme çizelgesi vermedi şu anda serbest herkes istediğini götürüyor.ben ne yapıcağımı şaşırdım.sizler neler yapıyorsunuz beslenmeye benimle paylaşırsanız sevinirim.kaydirigubbakcemile2

2. 12 Eylül 2008
  3. ebruli_30

ebruli_30 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canım benim oğlumda bu sene anaokuluna başladı 6 yaşında bizde beslenme hazırlıyoruz ramazan bitene kadar aileler kendileri hazırlıcaklarmış,,,ramazan sonrasıda ayda bir bir aileye sıra gelmek şartıyla hergün bir aile sınıftaki çocuk sayısına göre yemek hazırlatıp okula getirecekmiş,,,şimdi oğlumun beslenme çantasına birgün sosisli ve kaşarlı tost yaptım,,yanına meyve ve salatalık koydum bazen poğaça ile meyve suyu ve meyve koyuyorum bugünde sigara böreği kızartıcam elimden geldiğince sulu olmayan ve az yağlı yiyecekler koymaya özen gösteriyorum sevgiler,,,,

4. 12 Eylül 2008
  5. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Benim kizimda bu sene okula basladi:teytey:

Ögretmen hanim bize cizelge verdi "Saglikli Kahvalti" cok güzel alternativler yaziyor icinde

Mesela beyaz ekmek yerine cocuklara kepekli ekmek yapmak daha iyicokacimcoook

Bol bol meyve, Sanwich halinde ekmek hazirlamak yani sadece peynir saglam degil icine domates salatalik falanda koymak daha yararli...cokacimcoook

Meyveli yogurt, tatli olarak olabilir...cokacimcoook

Kolay gelsin canim hepimizeşutarafagitti

6. 12 Eylül 2008
  7. aktinya

aktinya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım merhaba,benim kızımda 1 e başladı bize beslenme listesi verildi,bu çok kolaylık sağlıyor gerçekten,mesela bugün tost veya sandiviç ve ayran günüydü,yanındada birtane meyve koyuyorum,evde ne varsa,yavruna allah zihin açıklığı versin canım Şeniz

8. 12 Eylül 2008
  9. ziynet

ziynet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben haşlanmış bir patetes domates zeytin ve salatalıkla patetes salatası yapıyorum hepsi birarada hoşuna gidiyor.kabuksuz kuru yemiş koyuyorum.tavada yufkadan börek yapıyorum.meyveleri dilimleyip öyle koyuyorum beslenme kabına bazen tost yapıyorum ama kesinlikle sucuk gibi kokan yiyecekler koymuyorum

10. 18 Eylül 2008
  11. EU2

EU2 Guest

cnm benim oglumda 3 yasinda krese gidiyor
    hergün ayri seyler koyuyorum cantasina
    hic beyaz ekmek kullanmayiz
    mesela ekmek arasi beyaz peynir ,salatalik ,domates yada rukola tarzi yesillik .
    ertesi gün sadece ekmek arasi peynir yanina salatalik ve haslanmis yumurta
    havuc ...... devamli ayni seyleri koyma cnm hergüne farkli bi sebze meyva koy ozaman SIKILMIYORLAR ,icecek olarakta en güzeli su bence

12. 19 Eylül 2008
  13. HASRETYAXGXMURU

HASRETYAXGXMURU Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumda bu sne ilkokul bire başladı öğretmen bize bıraktı çizelgeyi velilerle anlaştık hepimiz hergün aynı yiyecekleri koyucaz. tost,poğoça, sarelleli ekmek ,kek,simit yanına mutlaka meyva içecek olarakta meyve suyu ,ayran ,süt hangisini koyarsan..

14. 23 Eylül 2008
  15. peperisa

peperisa canım kızım abla oluyor Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bize ögretmenimiz beslenme cizelgesi verdi sarelleli ekmek pogça sandivic dost gibi şeyler var hergün mutlaka meyvesi var içeçek olarakta sütün dışında herşey yasak ben arada bir büsküvi cikolata gibi ufak şeylerde koyuyorum beslenme cantasına cok mutlu oluyor

16. 23 Eylül 2008
  17. çawrexsx

çawrexsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bizim öğretmen bir liste yapti ona uyuyoruz sinifça.ama gel görki oğlum yemek istemiyor.önceden ne koysam derdi vardi,şimdide yememesi canimi sikiyor.benle pazarlik yapiyor az koy diye:KK43:(

18. 23 Eylül 2008
  19. Herbela

Herbela Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Bizim bir beslenme çizelgemiz var. Aslında çizelge olması daha iyi. Çünkü çocuklar kendi beslenmelerindekini yemek istemeyebilir. Bunun yerine arkadaşının ki daha cazip gelebilir. Öğretmenimiz beslenme saatini bir öğün olarak düşünmüyor aslında. Amaç çocukları yemediği yiyeceklere alıştırmak. Mesela yarın tereyağı bal süt ve üzüm günü. Kızım bal ve tereyağı yemez evde ama okuldayken yiyor. Beyaz peynir de yemezdi ama okul sayesinde yemeye başladı.
    Haftanın iki günü de veliler sırayla börek poğaça kek gibi yiyecekler hazırlayacaklar.