Okul öncesi mi, sınıf öğretmenliği mi?

Konusu 'Öğretmenlik ve Genel Paylaşım' forumundadır ve mrvhlc tarafından 31 Ocak 2010 başlatılmıştır.

31 Ocak 2010
    Konu Sahibi : mrvhlc
  1. mrvhlc

mrvhlc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben lise son sınıftayım(tm) ve ne olacağım hala kafamda soru işareti,
    acaba hangisi daha avantajlı okul öncesi öğretmeni olmak mı yoksa sınıf öğretmeni olmak mı..Bi de acaba yapabilir miyim diyorum öğrencilerim anlattıklarımı anlar mı diye düşünüyorum çok kararsızım tavsiyelerinizi bekliyorum...

2. 2 Şubat 2010
  3. sadengk

sadengk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Ben kız meslek lisesi çocuk gelişiminden sonra üniv.de de çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği bölümü okudum anasınıfında çalışıyorum,işimi seviyorum tabi bayan için özellikle ansınıfında yarım gün çalışmak çok avantajlı,ama fırsatım olsa sınıf öğretmenliğine geçmek isterdim :)) yol göstermek değil kafa karıştırmak gibi oldu ama :)
    Sen öğretmeyi öğrenecek,pratik yapacaksın neden anlamasınlar ki kendine güven ne istediğin konusunda kararlı ol

Son düzenleme: 2 Şubat 2010
  4. 2 Şubat 2010
  5. mrvhlc

mrvhlc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

olsun birilerinin fikirlerine ihtiyacım var:)ne açıdan sınıf öğretmenlğini isterdin?fisfisfis

6. 3 Şubat 2010
  7. sedefonur

sedefonur panik yok atancaz Üye

Beğenildi:
    1.154
    Ödül Puanları:
    238
    canım ben de bu konuyu puanlar geldiğinde çok düşünmüştüm sınıf öğretmenliğini ilk tercihime okul öncesi öğretmenliğini de 2. tercihime yazmıştım şimdi sınıf öğretmenliğinde okuyorum ve hiç de pişman değilim iyi ki onu ilk sıraya yazmışım boshayallersmile çünkü mezun olduğunda atanma ihtimalin çok yüksek sonuçta anaokulu 1 yıl ilkokul 5 yıl her bir seneye öğretmen lazım daha çok atama yapmak zorundalar.yani ben pişman değilim ama yine de senin kararın önemli yerimseniben

8. 3 Şubat 2010
  9. evros

evros berat'ım hayatımın rengi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    3 yıllık sınıf öğretmeni olarak kesinlikle okul öncesi öğretmenliği çok pişmanım çookkk
    müfettişi gelir başına ekşir aileler gelir başına ekşir çok sıkıntıı 1 sonraki tercihim okul öncesi gelseydi ne olurdu imkanınız varsa okul öncesi okuyun hem artık sınıfçılar atanamıyor bir çoğu polis oldu kpss yi geçmedikçe atama yok

10. 3 Şubat 2010
  11. mrvhlc

mrvhlc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    fisfisfis:uhm:

12. 3 Şubat 2010
  13. sedefonur

sedefonur panik yok atancaz Üye

Beğenildi:
    1.154
    Ödül Puanları:
    238
    ahhh kıyamammmm sanaaaa :1hug: canım benim hangisinde daha mutlu olucağını düşünüyosan onu seç sen kendi yüreğinin sesini dinle bu işler biraz da şans kader kısmet işi kiminin işleri yolunda gider memnundur mesleğinden, kiminin derdi çoktur pişman olur.Hepimizin başına iyisi de kötüsü de gelebilir bunu şimdiden bilemeyiz.Yüreğinde hangisi daha ağır basıyosa onu seç ondan sonrasını da zamana bırak yerimseniben

14. 3 Şubat 2010
  15. biricik_06

biricik_06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    106
    sınıf öğretmenliği çok zor atanıyor.anasınıfı benim okulumda 9-14.00 çalışıyor hiç araları yok tenefüslerde bile gelemiyorlar.ama atanmaları kolay.zaten ilerde aansınıfı zorunlu eğitime dahil olacak.sınıf öğretmenliği şimdiden tıkanmış durumda.

16. 4 Şubat 2010
  17. mrvhlc

mrvhlc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :-)evet galiba öyle:1rolleyes:
    bakalım puan yetcek mi belki de sınıf öğretmenliğine yetmez bile:çok üzgünüm:
    çalışıyorum ama hiç belli olmazsenağlama

18. 8 Şubat 2010
  19. esesenen

esesenen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben okulöncesi öğretmenliği okuyorum 3. sınıfta. çok memnunum çok seviyorum. anasınıfı cocukları ayrı bir güzel oluyor. ayrı bir masumiyet,karşılıksız sevgi. çok farklı bir his anlatamam. tekrar sınava girsem tekrar bu bölümü seçerdim. iş imkanı çok fazla. kpss ile çok rahat atanıyorsun. ama sınıf öğretmenliği ile bu şekilde atanamıyorsun. o kadar açık var ki okulöncesi öğretmenliğinde, bu sene sınıf öğretmenleri mezunlarını bıle bızım bölümde ücretli öğetmen olarak atadılar. bir çok sınıfçı arkadaşım var gercekten atanamıyorlar üzülüyorumda onlara da:KK43: