okula balarken iddetli problem yaayan var m?

Konusu 'Davranış Bozuklukları' forumundadır ve CennetKokulum tarafından 3 Eylül 2009 başlatılmıştır.

3 Eylül 2009
    Konu Sahibi : CennetKokulum
  1. CennetKokulum

CennetKokulum kuzusu'nun kuması Üye

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    kılar anassınıfına baslıycaz kızım cok problemlı bana asırı baglı gecen sene cok sıkıntı yasadık o gunden berrıde korkuları bır dınıyor bır hortluyor 1 aydır tuvalete gıderken pesımdeydı babasıyla bıle bakkala ıtmıyor yalvarıyoruz odullendırecez dıyoeuz gıtmıyor anneannesıne son derece baglıdır onla bıel gıderken karnı agrıyor mıdesı bulanıyor okuldada yasıycam bunları napacam ben ya

2. 3 Eylül 2009
  3. abuela

abuela HayatPınarımın Annanisi.. Üye

Beğenildi:
    25
    Ödül Puanları:
    108
    1 yıl geç yollasanız....öncelikle çocuğunuzun bu korku ve size olan bağımlılığını, bu süreçte halletmenin yollarını arasanız...okul hayatının ilk başlangıcı sancılı olunca çocukta travma yaratıyor ve hem uzun hem de zahmetli bir süreç oluyor çocuk ve aile için....

biz bunu yaşadık, üzerinden uzun yıllar geçmesine rağmen hatırladığımda adeta canım yanıyor,içim çok kötü burkuluyor....çalıştığım için ertelememiştim ama hayattaki en büyük pişmanlığımdır....çünki çocuğun psikolojisi herşeyden önemli.....

4. 3 Eylül 2009
  5. CennetKokulum

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    canım zaten sımdı otomatık kayıt oluyor e kayıt gec gonderme sansın yok 2004 dogumlular mecbur seneye baslıycask 1. sınıfa e anasınıfına gondermesem olmaz 1. sınıfta daha zor olur b u surec 1 yıldır hazırlıyorum cocugu okula ama ıste hep boşa gıttı aynı yanı endıselı kaygılı bır cocuk sız nasıl atlattınız bu surecı

6. 5 Eylül 2009
  7. protein

protein EZGİ&EYLÜL DENİZ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşım 12 yaşındaki kızamda anasınıfına gidecegi zaman da tıpa tıp aynı şeyleri yaşadık sakın ha bir yıl geç falan yazdırayım deme zaten bunu senin anlaman için yaptığı bir tepki okula gitmesi gerektiğini anlasın büyük bir ihtimal benim kızımda olduğu gibi okula gitmemek içinde aglayacak ilk hafta aman pes etme sen daha inatçı ol benim kızımın ögretmenine her zaman minnetkar olmuşumdur bu konuda ögretmenle iş bir liği yaparsan iş daha kolay olur benim kzımn ögretmeni aglamasına ragmen sınıfa hiç almadı gelirsen sınıfa iş zorlaşır aglasın susar demişti çıkışlarda bizimle eve geldi bir hafta önce kendisiyle arkadaş yaptı kızımı şimdi 12 yaşında anlatınca gülüyoruz ama çok zor okula gidilmesi grektiğini anlasın karın agrısı baş agrısı falan filan psikolojik çünkü allah yardımcın olsun

8. 8 Eylül 2009
  9. ece73

ece73 uzman öğretmen Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
  10. 8 Eylül 2009
  11. CennetKokulum

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    canım cok sagol cok korkuyorum cok kabus gıbı aklıma geldıkce yasıyacaklarım karnıma kramp gırıyor ve pek te sabırlı olamıyorum lınkı tek tek okudum sagolasın yazan arkadaslar son durumu anlatmamıs keske duzelen cocukalrın annelerı nasıl aştıklarınıda anlatsalardı bu durumu

12. 8 Eylül 2009
  13. ece73

ece73 uzman öğretmen Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    senin bukadar stresli ve gergin olman çocuğunada yansır.mümkün olduğunca ona hissettirmemeye çalış.linkte verdiğim benim yazdıklarımı adım adım uygula ordaki bazı arkadaşlarla ben daha sonrada görüştüm hepsi de atlattı ateş ve su'yla özeldende görüştük oda çok stresliydi ama geçdi gitti.bence bu güzel zamanların tadını çıkarıp çocuğunla zevkli bir okul alışverişi yap onu heveslendir.gözünde büyütme lütfen...

14. 8 Eylül 2009
  15. protein

protein EZGİ&EYLÜL DENİZ Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili arkadaşım bu kadar gerilme çoçuğada yansıtırsın benim kızımıda anlatmıştım ilk zamanlar sana hiç o vakit geçmiyormuş gibi gelebilir ama tabiki geçeçek sen rahatla önce en fazla bir hafta bak göreceksin sıkıntı yapma ece73 söylediği gibi çoçuğunuda al güzel keyifli zaman geçirerek okul alışverişini yapın bakalım belki alış veriş özendirici olabilir şimdiden kolaylıklar diliyorum

16. 16 Eylül 2009
  17. CennetKokulum

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bekledegımı yasadım sabah sakınce cıktık mutluydu sınıfa bırakıp cıktım kapının onunde 3 dk surmedı aglamıs ogretmen cagırdı bır sure sonra kapıda bekledım sık sık kontrol ettı benı ama sınıfta durdu gozu bendeydı hep bol bol agladı yıne ogretmene ben korkarak geldım demıs bogurmus bır ıkı kere umarım 10 gun gıbı bır surede atlatırız cok nazlı ya

18. 17 Eylül 2009
  19. CennetKokulum

Beğenildi:
    31
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar sımay aynı hala bır gelısme yok sınıfın onunde kapı acık beklıyorum dun cok agladı daha ıkıncı gun olamasına ragmen yardımcı abla zorla ıcerıye sokuyor cocukları ve kapıyı kıtlıyor yoksa alısmazlar dıyorlar bu durum benı rahatsız ettı dun sımaydada denedı aglama krızı gecırdı kalbımın atısı dısardan duyulacak kadardı duvardan duvara attı aklını yıtırırcesıne algadı dayanamadım kapıya vurdum cıkardılar sanmıyorukı bu sekılde sımay alıssın zorla ıcerı sokulup krız gecıren bır cocuk nasıl sakınlsırkı susar dıyorlar sussa bıle sıddetlı panık ve korku yasayacak ertesı gun ne olacak pekı offf dunyanın en zor ıslerınden bırymıs cocugunu bırakıp gıdenlere hayranlıkla bakıyorum ılk gun aglıyan bır cok cocuk sustu arada aglıyorlar ama annelerı dısarda beklıyor ve duruyor cocuklara benımkı kapnıın onunde durmama bıle karsı cıkıyor dun gun boyunca agladı sankı hıc duzelmıyecek gıbı cok kotuyum bugun agrı keesıcı mıyde hapı ve sakınlestırıcı aldımda ayakta kaldım cok cagresız bırakıyor benı pedogog faydalı ourmu dersını haftaya goturmeyı dusunuyorum bır arkadasım goturdu bu sebepten dolayı cocuk okadar kotuymuskı zanac sanırım sakınlstırıcı onda kullanmıslar 15 gun anne ogul