Okulda öğretilen ingilizce yeterli mi?

Konusu 'Yabancı Dil Eğitimi' forumundadır ve _amazon_ tarafından 22 Eylül 2008 başlatılmıştır.

?

Okulda öğretilen ingilizce yeterli mi ?

1. Evet

6,8%
  2. Hayır

93,2%
    22 Eylül 2008
    Konu Sahibi : _amazon_
  1. _amazon_

_amazon_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    soru açık arkadaşlar,okullarda 4.sınıftan itibaren dil eğitimi veriliyor peki bu sizce etkili mi?bunun yanında özel ders ve dershane kesinlikle gereklimi?:uhm:

2. 22 Eylül 2008
  3. antrenxoxr

antrenxoxr Profesyonel Sporcu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    süper bir konu..a.s.
    şimdiki sistemi bilemem ama benim ortaokul ve lise zamanımda asla etkili bir yabancı dil eğitimi yoktu..üniversite son sınıftayım burada aldığım eğitim tam bir komediydi zaten..
    kursa gideceğim bu yıl .... keşke kursa,özel derslere gerek kalmasada okullarda da iyi bir yabancı dil eğitimi verilse..
    istisnalar tabii ki var ama ben devlet okullarından bahsediyorum..
    a.s.

4. 22 Eylül 2008
  5. EU1

EU1 Guest

bu okuluna bağlı. ilkokulda zaten çok basit şeyleri öğretiyorlar. lise çok daha önemli. özel kolejlerde ingilizcenin üstünde çok duruluyor, tedde dersler ingilizceydi mesala hep. anadolu liselerinde de iyi bir hocaya düşerse gayet iyi öğrenebilir. üniversitede zaten çoğu bölüm ingilizce hazırlık okumayı gerektiriyor. ilkokulda ya da lisede çok iyi öğrenemese bile üniversitede üzerine eğilse ingilizcenin öğrenebilir. mesala bizim okulda hazırlık vardı atladım ben, 1. sınıfta konuşma ve sunum becerileri dersimiz vardı. tamamen konuşmayı geliştirmeye yönelikti, sınavlar sunum şeklinde yapılıyordu. 2. sınıfta yazma becerileri şeklinde olcak ders. sonraki sınıflarda da mesleki ingilizce vs. yani üniversitede gayet iyi öğrenebilir bence. tabi ilgisi olması da şart... a.s.

6. 22 Eylül 2008
  7. TMYy

TMYy *T&M* Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    okulda öğretilen ingilizce kesinlikle yeterli değil. 4. sınıftan beri ingilizce gören bi öğrenciyim ben. liseye kadar 8 sene iki senede ünide gördüm ama hala konuşamıyorum. sadece konuşulanları anlıyorum. hersene baştan alırdı hocalar ben, sen, o, biz, siz, onlar diyerek başlardık 1 sene boyunca boşlukları doldururduk. sonraki sene yine aynı. yani hiçbi yol katedemedik.

ek dersler veya kurslar zorunlu bana göre.

8. 22 Eylül 2008
  9. tinkimi

tinkimi meleğim ünüversiteli:):) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bence yeterli değil benim kızım lise 4 e gidiyor ama hala iyi değil anlıyor ama fazla konuşamıyor ingilizceyi
    zaten 3 senedirde sayısal bölüm okuduğu için ingilizce görmüyorlar bildiğinide unuttu:1no2:

10. 22 Eylül 2008
  11. 94049

94049 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle yeterli değil ingilizce eğitimi. onu bırakın istanbulda bazı okullarda (bir tanesi benm kardeşlerimin okuduğu okul olmaz üzere) çince eğitim verilmeye başlandı. sanki ingilizceyi doğru öğrettilerde....çinceyi nasıl öğrencek çocuklar bilmiyorum valla allah yardımcları olsun...benneyaptımki

12. 22 Eylül 2008
  13. seren.14

seren.14 Guest

hiç te yeterli değil yaa of keşke ingilizceyi dogru düzgün konuşabilsem 8 e geçtim ama hala ingilizceyi bilmiyorum bakın biraz biliyorumda demiyorum çünkü ögretmiyorlar düzggün ögrenmiyorum değil ögretemiyolar

14. 23 Eylül 2008
  15. bonibon

bonibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    4. siniftan lise son sinifa kadar olan ingilizce müfredati aslinda liseyi bitiren bir ögrencinin gayet güzel ingilizce konusabilecegi kadar..... ama tek sorun daha baslamadan ön yargili olundugu icin üzerine düsülmemesi... cocuklar daha ilkokulda ilk ingilizce egitimine basladiginda dogru yönlendirilirse düz lise mezunu olup cok güzel ingilizce konusabilir....

kendi ailemden örnek veriyim... babam icin ingilizce konusuyor olmak cok önemli bir konuydu ve ben düz lise mezunu olarak hic bir ek ders veya kurs almadan ingilizce bölümünü kazandim. kardesim de ayni sekilde harika ingilizce konusuyor ... cok akici... benim de kardesime farkli sehirde oldugumdan hic faydam olmadi.. okulda ne ögrendiyse... bir sinifta hem cok iyi anlayanlar hem de basaramayanlar varsa bunun sucu da hemen ögretmene ve egitime müfredata atilmamali diye düsünüyorum...

kisacasi anne baba cocugun matematik ögrenmesi icin nasil üzerine gidiyor ve calismaya yönlendiriyorsa aynisi ingilizce icin de yapilmali... sonuc mutlaka verimli olacaktir ama isin püf noktasi ilk basladigi andan itibaren üzerine düsmek... 4.-5. sinifta üzerine yeterince düsülmezse gerisi zaten hayir etmez... en iyi ögretmen en iyi egitim sistemi de fayda etmez....

16. 23 Eylül 2008
  17. bonibon

bonibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    güzelim sen hangi dersi basariyorsun onu söyle... daha önce fen, edebiyat vs konularda forum actin saniyorum... bir tek ingilizce olsa sana bir kac fikir vericem ama :sm_confused:

yani sanirim bu durumda ögretmenleri suclamak yerine birazcik da sucu kendinde arasan iyi olur... derslerine düzenli ve zamaninda calissan, okuldan gelince o gün neler ögrendiysen söyle bir üzerinden gecip tekrar etsen faydali olur her ders icin... ama bilmem internet varken bunlara vakit ayirmak istermisin :1no2:

18. 23 Eylül 2008
  19. abroad

abroad ~Eksiklik kendi ozumde~ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Bence biraz ogretmen birazda ogrenciyle ilgili bir durum bu.Ben 5.siniftan sonra hazirlik okudum ve o donem bolca ingilizce kitaplar okuduk.Bu kitaplarin cok faydasi oldu ,bende cok istekliydim.Lise sondada dershaneye gittim alanim yabanci dildi.Orada da yine hergun bir tane ingilizce kitap okuyordum.ingilizce alt yazili filmler izliyorduk(cok cok faydali).Bunlarin faydasini gordum ben ama once insan kendi istemeli.Surekli pratik yapmak da gerekiyor.Yani okul yeterli degil ama illaki dershane ,ozel ders almak gerekmiyor.