Okurken evlenmemi tavsiye eder misiniz ?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve karamell_06 tarafından 3 Kasım 2010 başlatılmıştır.

3 Kasım 2010
    Konu Sahibi : karamell_06
  1. karamell_06

karamell_06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    öncelikle herkese merhaba:17.size bir sorum olacak okurken evlenmek doğru olur mu?üniversite öğrencisiyim 2 yıl sonra okulum biticek ama erkek arkadaşım bu yaz düğün yapma konusunda çok ısrarlı.bense cesaret edemiyorum.aranızda öğrenciyken evlenenler varsa bana yardımcı olabilir mi?olumlu yönleri ve olumsuz yönleri neler?:KK24:

2. 3 Kasım 2010
  3. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    erken yaşta evliliğee karşıyımmmmmmmmmmmm
    erkek arkadaşın altından olsa bile bekle ne yani erken evlenip okadar sorumluluk altına girmeye gerek yok bence.
    okulunu bitir mesleğin kolunda bi bilezlik olsun sonraki safhalar evlilik. :KK6:

4. 3 Kasım 2010
  5. why_be

why_be varken yok gibi Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende erken evlenmeye karşıyım..
    acelesi nedir ki ? önce okulunu bitir, gençliğini yaşa..
    biraz daha bekleyin derim..

Son düzenleme: 3 Kasım 2010
  6. 3 Kasım 2010
  7. lulululu

lulululu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hayatının hatasını yaparsın muhtemelen.
    Evleneceğin kişi de senin yaş civarında ise evliliğe hazır olmasının imkanı yok.
    O yaştaki biri bukadar acele ediyorsa evlenmek için bunun kesinlikle iyi bir nedeni olamaz bunu böyle bil. Seviyor felan tamamen yalan. Sevgi ise sevgi evli değilken sevemiyor mu. bunun altında genellikle kaybetme korkusu acelecilik hemen olsun bitsin gibi duygular yer alabilir. Ayrıca karşındaki insanı HER yönden tanıyor musun ? bu da inanılmaz önemli birşey umarım es geçmemişsindir. Sana tavsiyem okulun bitsin. işine girmiş ol sende bazı özgürlükle sosyal sorumluluklar edinmiş ol. Bakalım karşındaki kişi bunları kaldırabilecek olgunluktamıymış. Birden çok şey değişebilir aklın almaz sonra karşındakini tanıyamazsın. Hatta ben olsam harfini değiştirmeden şunu söylerdim. "ben okulumu bitirip kendi düzenimi sağlamadan evlenmeyi kesinlikle düşünmüyorum" gerçekten seven birisi ilk başta ısrar eder ama sonunda bunu anlayışla karşılar. sırf bunun için problem çıkaran kişi de zaten seni sevmemiştir evine kadın düzenine eksik kalan kadın figurunu eklemek istiyordur.

8. 3 Kasım 2010
  9. diablo

diablo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    136
    Ödül Puanları:
    88
    okulun bıtmeden evlenme canım. evlılık cok farklı bısey. ev ıs guc kayınvalıde es bunların ıcınde cıkamazsın bır sure sonra ders calısmak kulfet oluyor. ben okulumu bıtırdıkten sonra evlendım. hadı 2 unıversıte mezunu olayım dedım acıkogretıme basladım ınan 2 senede sadece 1 ders verebıldım .
    ısını bul , hayatını duzene sok oyle evlılıgı dusun. saglam ısın olmadıgı surece hep bıseylere mecbur kalacaksın. oda kocanın sbaha gıderken verdıgı paraya

10. 3 Kasım 2010
  11. karamell_06

karamell_06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    yorumlarınız iiçin çok teşekkür ederim.doğru düşündüğüme inandım sonunda=) çevremdeki herkes evlen yaparsın ne var bunda diyor. ben daha erken okul bitmeden olmaz diye direttikçe onlar yanlış düşünüyorsun diyorlardı yanlış düşünen onlar sanırm.:KK19:

12. 3 Kasım 2010
  13. mayiscadisi

mayiscadisi Born This Way Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Türkiye şartlarında zor. El bebek, gül bebek yetiştirildiğimiz için evlilik hayatına adapte olamıyoruz hemen.

Polonya'dayken hem evli hem de çocuklu olup derslerinde inanılmaz başarılı kızları görünce çok kıskanmıştım açıkçası :)

14. 3 Kasım 2010
  15. DustHaze

DustHaze Dedesinin Meneksesi Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    önce bi kendi hayatini, universite hayatini doya doya yasa...

aceleye gerek yok :))

elbette basarilinir ama ne gerek var...

16. 3 Kasım 2010
  17. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Ben lısede 1o yıldır öğretmenlık yapıyorum

Her daım genc kızlarımıza once iş sonra eş dıyorum..

Hayat sunu sıze gosterecek en ıyı koca sızın meslegınız.....

sıze hıc ıhanet etmez ..her daım ayaklarınızın uzerınde durmanızı saglar ısteklerınızı gıderır..

Ben bır kızın elıne meslegını alıp ıkı uc sene çalıştıktan sonra evlenmesı taraftarıyım..

Hala ılk mezun ettıgım ogrencılerımle gorusuyorum hepsıde hocam keske sızı dınleseydık okulumuza devam etseydık dıyor..

Evlılık cıddı bır kurum ve buyuk sorumlulukları var...

Bu kadar genc yasta hem okul hem ev hayatını başarabılcek mısınız

Okuldan eve gelınce kocanız sıze sen cok yoruldun sen dınlen ben sana yemek yapayım mı dıyecek

Rahat rahat derslerınıze calısın mezun olun

sevıyorsa bekler sızı

18. 3 Kasım 2010
  19. su_peri

su_peri Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    ben hem okuyorum hem evliyim 6 ay oldu ama çok zorlanıyorum ama benime vlenmem gerekiyordu okula devam edebilmem için.yoksa bende okul bittikten sonra evlenirdim ama sorarsan çok mu kötü diye.hayır çok güzel çok rahatım.eşimide çok seviyorum.o bana çok yardımcı oluyor.ev işinde yemekte.ama o da isterdiki okulum bitsin öyle evlenelim ama hayat şartları.bencede okulunuz bitsin öyle evlenin