Okuyalm..

Konusu 'Ah Erkekler' forumundadır ve f.u.85 tarafından 29 Eylül 2009 başlatılmıştır.

29 Eylül 2009
    Konu Sahibi : f.u.85
  1. f.u.85

f.u.85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    2.... ferit hamdi otcugil'in 2001 tarihli bir yazisidir:

gonul isleri olarak tanimlanabilecek olan iliski, kimler arasinda, ne zaman ve nerede olursa olsun, cikmaz sokaga girmeye mahkumdur. bir anlik heyecan, karsi tarafa duyulan merak, sevgi ve ilgi istegi ile baslayan bu durum icerisinde, kisilerin davranislari bir sure sonra “gorev” haline gelir. belirli bir saatte aramak, belirlenen gunlerde bulusmak, bilmem kacinci ay doldugunda hediye almak ve hatta surpriz yapmak..

guzel bir iliski icin maca 1-1 baslamak gerekir ki 3-0, 4-0 vb. bir farkli skorun ustune yapilanan her iliski cabuk yipranir, coker; enkaz altinda iki aptallasmis insan birakir. hep bir taraf aci ceker gibi gozukse de, toparlanma isleri diger taraf icin de sanildigi kadar kolay degildir.
    az bir ihtimal olsa da, 3-0 baslayan iliski eger 100-97 kivamina gelebilirse, skor farki pek goze batmadan taraflar mesut bir sekilde hayatlarini surdurebilir.

saglikli ve dengeli bir iliski icin temel tas, bulent ortacgil’în “beni kategorize etme” sarkisi olmalidir. eger sevgilinizin sizi ilahlastirdigini sezdiyseniz, hemen kacin. ancak, siz de onu ilahlastirdiysaniz birlikte tanricilik oynayabilirsiniz; tabii ki ayriliktan sonra gozyaslarinizi “sen benim her seyimdin, her seyimi alip gittin” tadinda turkulerle kurban etme olasiligini goz ardi etmemelisiniz..

ayrilik doneminin baslangicindaki ilk soru “ben senin icin o kadar sey yaptim, mutlu olman icin hayatimi verdim; sen beni nasil terk edersin?”dir. bu durumda mor krizantem adli sairler sairinden alinti yapmak isterim: “sen benim icin onca sey yaptin da ben sana gazoz kapagi mi verdim?”

“siz erkekler hepiniz aynisiniz!” slogani ile acilarini kahkahalarinin ardina gizleyen hanim kizlarimizin birbirinden ne kadar farkli oldugu da ayri bir tartisma konusu[mu?]dur. [degildir; tartismaya gerek yoktur.] ayni seyler “siz kadinlar hepiniz aynisiniz!” diye yirtinan erkekler icin de gecerli degil midir? degil degildir.

neyse, daha fazla uzatmadan son sozu shakespeare’e birakiyorum: “if you speak love, speak low”

2. 29 Eylül 2009
  3. f.u.85

f.u.85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    her kadın bir şekilde kendini çeken erkekle düşüyor bu çıkmaza.
    aynı kadın aynı erkekleri çekiyor.
    dolayısıyla her kadının hayatına giren erkeklerin hepsi bir kümede toplanıyor....aynı kümede.
    siz erkekler hepiniz aynısınız, çünkü biz kadınlar birebir yanlış seçimleri tekrar etmekte ustayız.

4. 29 Eylül 2009
  5. EU3

EU3 Guest

güzel bir yazıydı ellerine sağlık canım
    1-1 ilişkiye başlamak için kendini yetiştirmiş 2 insanın aynı anda bir araya gelmesi gerekir bu çok zor
    her zaman dediğim şudur ki; önce kendinizi tanıyın tanıtmanız kolay olur kendini tanımayaman bayan yada erkek lütfen başkalarının hayatına giripde karşısındakini tanımaya kalkmasın..sonu FıYASKODUR
    kendini tanıyan kişi gözleriyle konuşur.. bir el hareketiyle ifade eder kendini
    buradaki şarkılara yeni bir eklenti yapmak gerekirse
    sizi bırakan sevgiliniz için yada kocanız ne fark eder işte...
    atiyeden SALLA şarkısını dinleyin
    terapi gibiiii........

6. 29 Eylül 2009
  7. EU3

EU3 Guest

annem hep der mıktanıs gibisin nerde kötü varsa onu çekiyorsun bayan erkekte fark etmiyor :)))

8. 29 Eylül 2009
  9. future

future Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    altına imzamı atabilirim değil mi?alkisalkisalkis

10. 30 Eylül 2009
  11. burcu_01

burcu_01 Yeniden Başlamalı =) Üye

Beğenildi:
    163
    Ödül Puanları:
    163
    çok güzel bi yazı..paylaşım için teşekkürler f.u.85 a.s.