Okuyamyorum:( moralim ok bozuk

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve jelibon_prenses tarafından 10 Kasım 2008 başlatılmıştır.

10 Kasım 2008
    Konu Sahibi : jelibon_prenses
  1. jelibon_prenses

jelibon_prenses :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    :enbuyukkk:arkadaslar moralim cok bozuk ben almanyada dogup büyüyen biriyim almanyada okulu gittim sonrasinda almanyada meslek yaptim avukatin yaninda üc sene meslek okuluna gittim simdi bi senedir bir iliskim var kendisi okuyor benden iki yas kücük veteriner hekim olucak insahllah ben ise üniversiteye gitmedim simdi son zamanlarda kendisi sürekli okumami istiyor bi sinav vamis almanyada yasayan gurbetci cocuklari icin ycs sinavi var ona gir diyordu

bugün milli egitim müdürlügüne gittim karnemi denklestirmek icin ama benim almanyada okudugum burada lise bile degilmis yani ben o sinavlara giremiyorummm :uhm: cok moralim bozuldu o istiyor diye okuyacaktim

ama olmuyor

simdi durum su kendimi her zaman kücük görmek istemiyorum ilerde o okumus veteriner hekim olucak banada oku dedi ama olmuyor iste okumam icin önce liseyi bitirmem gerek bunuda bu yastan sonra yapamam

arkadaslar bu sorun olurmu beni kücük görürmü moralim cok bozuk madem okumus birini istiyordu bastan okuldan biriyle olsaydi niye simdi bana illa oku diyor moralim cok bozuk

bana akil verin moral verin ne olur ne yapim arkadaslar sizden baska kimse yok

2. 10 Kasım 2008
  3. icimdeki_sen

icimdeki_sen 17.10.2014 miladim kizim Pro Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    153
    canim neden yapamiyacaksinki??
    okumanin yasla ne alakasi var...
    disardan gayet tabi liseyi bitirebilirsin...
    gercekten yapmak istiyorsan inan bana basarirsin...
    birde sen bunu erkek arkadasin istiyor diyemi istiyorsun yoksa seninde gönlün varmi...

4. 10 Kasım 2008
  5. gonca2206

gonca2206 v for melinda Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    153
    canım niye bu yaştan sonra diyorsun ki 50 yaşında değilsin sonucta
    yaşı yoktur okumanın
    hem anlamadım ordaki eğitim sistemini nasıl denk degilmiş liseye
    liseyi bitir bence dışardan da olsa yada denk mi iyice araştır sonra üiversteye bile girersin almanyada okudunsa almancan iyidir senin dil bölümüne girersin

6. 10 Kasım 2008
  7. jelibon_prenses

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    ya bende isterdim ama yasim yirmi dört bu yastan sonra lise filan gönlüm yok arkadasim niye illa oku diyor niye böyle beni kabul etmiyor üzülüyorum

8. 10 Kasım 2008
  9. mutahhara

mutahhara Everything is Fate Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    yani öyle bir söylüyorsun ki sanki senin kötülüğünü istemiş gibi..ne kadar güzel bir istegi var..keşke tüm erkekler böyle mantikli şeyler isteyebilse..

yaşin 24 daha..bizim bi akrabamiz 30undan sonra dişaridan ortaokulu,liseyi bitirip universiteye girdi..suanda universite mezunu..

ileride seni küçükte görebilir,görmeyedebilir..bu o kişinin karakterine bagli ama madem senden bunu istedi belli ki böyle birşey hissediyor..şimdiden senden bunu istiyor..

onu boşver..sen kendin için okumalisin..yarin cocuklarin oldugunda onlara yardim etmek için okumalisin..

10. 10 Kasım 2008
  11. BuzlarUlkesi

BuzlarUlkesi aşkım oğlum ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    345
    Ödül Puanları:
    188
    canim almanyadaysan aksam okullari var lise icin yani en azindan avusturyada var ordada kesin vardir..lise egitimi tamlayamamis yada gündüz calisip aksam okumak isteyenler icin bence birde ona bak sanirim suan kayitlar olmustur ama osternde birdaha ki sene icin kayitlar oluyor sadece gerekli olan sey ortaokul son sinif karnesi gerekli burda almanca,matematik ve ingizlce derslerini gecmen gerekli istersen bir ona bak kesin almanyada da vardir cünkü orda ne varsa burdada var

Son düzenleme: 10 Kasım 2008
  12. 10 Kasım 2008
  13. jelibon_prenses

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende o azim o hirs yok lise yapicam sonra üniversite keske daha önce yapsaydim bunlari ama simdi istemiyorum ama onu cok seviyorum ileride bana bunlari basima kalkarsa cok üzülürüm yada beni asaglarsa kendisi okuyor okumus birini istiyorda beni kücük görüyorsa kahr olurum off kafam cok karisik arkadaslar : ( kendimi kötü hissediyorum moralim cok bozukkk

14. 10 Kasım 2008
  15. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Canim senin aslinda okumanin yasla ilgisi olmadigini daha iyi bilmen gerek, yurtdisndaki insanlar 40 yasinda bile okuyorlar.
    Bence gir liseye, disardan oku bitir.
    Erkek arkadasin istiyor diye degil, senin kendin icin.
    Ilerde keske dememek icin.
    Gencsin daha 24 yas cok degil, 30a kadar ne yaptin yaptin sonrasinda gercekten zor olur, her ne kadar o yaslardada okuyanlar varsa.
    Ama en azindan simdi evlenmemissiniz daha, bekarsin, anne baba evinde meslek edinmek daha kolaydir.
    Kendin icin git liseye bitir, egitimini tamamla derim.

16. 10 Kasım 2008
  17. Ally

Ally Vadideki Zambak Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    148
    Düşününce belki sana zor gelebilir ama zaman çok çabuk geçiyo bir bakmışsın başlamışsın bide bakmışsın bitmiş bile okulun... Bana da açıköğretim kabus gibi geliyodu ama artık hayatımın en güzel üç yılı diyorum ki düz liselerde iki sene sürüyo en fazla bildiğim kadarıyla. Ama sen bende o azim yok diyosan o zaman işin zor işte.

18. 10 Kasım 2008
  19. min

min Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    türkiye de dışarıdan lise bitirmek kolay ki zor değil.lisans kazanamasan bile önlisans bir yeri kolaylikla tutturabilirsin ya da açıköğretim okursun....hiç olmadı artık on-line ünv.açılıyor..ingilizcen varsa biraz oturduğun yerden sınavsız(proje yapıyorsun) amerikadaki,ingilteredeki ünv.......yeter ki başla seçenek çok....................