Okuyan olur da yorum yaparsa mutlu olurum, ihtiyacım var..

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve ad3s tarafından 1 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1 Eylül 2010
    Konu Sahibi : ad3s
  1. ad3s

ad3s Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Foruma bugün üye oldum, bir derdim var bölümünü görünce yazmak istedim.
    Öncelikle şunu söyleyim, herkesin derdi kendine büyüktür, kendine ağır gelir..
    Belki benimkini dert olarak bile görmeyebilirsiniz o nedenle.. Hernyse..

5-6 aya evleniyorum, evleneceğim kişi aslında düzgün biri elbetteki hataları var. Yalnız beni rahatsız eden bir kaç şey var. Nişanlıımın üstünde çok söz hakkına sahip ailesi. 5-6 aya evlenecem düğün tarihim belli değil. Ortada oturacağımız ev yok ve ev bakmaya birlikte çıkmadık ailesi seçiyor. Ben ilk kez böyle birşeyle karşılaştım, kimsedede duymadım hani durumu olmaz ev alamaz o zaman erkek ne derse tamamdır belki ama durumu olupta böyle yapılması garip geliyor.. Kayınvaldem bana düşkün biri, fakat enteresan biri oda. Oturacağımız evi kendisi dizecek sanıyor aslında sanıyor değil öyle olmasını istiyor, ben bu güne kadar herşeye sahip olmuş biriyim yediğim önümde yemediğim arkamda oldu babam sayesinde tabi.. Şimdi onlar karşıma tamam siz dizin evi dersem ne çıkatacaklar bilmiyorum, demekte istemiyorum. Oturacağım eve yabancı bir eve gitmişim gibi gitmek istemiyorum. Ailemin bilmediği birşeyde var aslında kimseye söyleyemediğim, Söylersem ailem çok kırılır biliyorum. Nişanımda nişanlıma saat takıldı, akat nişanlım çok nadir nerdeyse hiç denecek kadar takmıyor saati. Hiçte sormadım ben söyledikten sonra takmasının bi manası yok benim için. Bi tartışmamız esnasında bu saat sence bana layık mı dedi? ve ben şok oldum ya karşında. yüzüğü suratına fırlatıp tokadı basmak istedim. Saat armaniden alınmıştı kötü bir saat değildi aslında nerden ne kadara alındığıda önemli değildi, sonuçta benim ailem onu sana layık görmüş ve almış bu ne cürret bu ne saygısızlık!!! çevresinde ki insanların saat için laf ettiğini söyledi, insanları anlamak ne kadar güç ya.. İçimde bişeylerin çok kırgınlığını yaşıyorum aslında.. Babam mutsuzsum bitirmemi istiyor, biliyorum bunu istediğini mutsuzsam yani.. ama biliyorum biterse beni mutlu edecek dahi olsa aslında bizimkileri çok mutsuz edecek.. Çünkü en başta elalemin lafı başlicak we böyle de sürecek.. Ne mutluyum, ne mutsuz.. DOğru olan ne, ne yapmalı gerçekten bilmiyorum.

2. 1 Eylül 2010
  3. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Öncelikle hosgeldin güzelim aramiza.

Derdine gelince sadece sunu söylemek istiyorum:

Kalbinin, daha dogrusu icinden gelen sesi dinle, inanki o ses cogu zaman dogruyu söylüyor.

Icinden ben bu adamla mutlu olamicam diye birseyler geciyorsa bilki dogrulari seziyorsun, biz kadinlar bunu hissedebiliyoruz.

Hatir icin, laf olmasin diye evlenilmez, o kisi ile hayatini birlestiren sen olucaksin, elalem birgün konusur ikinci gün konusur ücünü gün konusacak baska seyler bulurlar, bunu kafana takma.

Allah yardimcin olsun

4. 1 Eylül 2010
  5. PammukSeker

PammukSeker Bütün dünyayı gezelim elele<3 Üye

Beğenildi:
    1.158
    Ödül Puanları:
    163
    Canım, zor bir durumdaymışsınız üzüldüm.. Nişanlınla o saate laf etmesi dışında pek bir probleminiz yok sanırım. Sence konuşulunca halledilmeyecek bir durum mu peki bunlar? Eğer öyleyse babanın söylediğini düşünebilirsin tabiki. Ama daha önce konuşup çözüm yoluna gidilmeli bence..

6. 1 Eylül 2010
  7. Jade__

Jade__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Bence sen biraz pişman olmuş ama aileni üzmemek için devam ediyor gibisin.Bence ileride anlaşamazsanız ailen daha çok üzülür.Nişanlılık denilen süreç bunun için zaten.İnsanların gerçekten ben bu insanla evlenebilirim veya ben bu insanla yapamam diyecekleri bunun kararını verecekleri süreç.Bence de içinden ne geliyorsa onu yap.

8. 1 Eylül 2010
  9. Masalimgercekoldu

Masalimgercekoldu Kızım, en büyük şansım Üye

Beğenildi:
    6.256
    Ödül Puanları:
    238
    Elalemin olası laflarına göre hayatınıza yön çizmeyin zira o "elalem" her kimse siz evlendiğinizde sizden çocuk bekleyecek, sürekli kilolarınızla uğraşacak, evdeyseniz "psikilojisi bozuk manyak hep evde" diyecek, gezerseniz "gözü sokakta" diyecek.Çocuk olunca onunla uğraşacak vs vs.

Ben de evlilik öncesi bir ton salak saçma şeyle uğraşmış bir insan olarak söyleyebilirim ki bu dönemde gerginlikler, herkesin herşeye karışmaları yoğun oluyor.Bazı problemlerinizin geçici ve küçük olduğunu düşünüyorsanız (ki nişanlınızı, ilişkinizi, size olan tavrını, ailesinin size olan tavrını vs. vs. en iyi siz tanırsınız) bu yoldaki pürüzleri görmemeye çalışın.Kaldıramayacağınız, gurur onur kırıcı şeyler olduğunu düşünüyorsanız da o meşhur " elalemi" hiç takmayın, zira evlenip , pişman olup ayrıldığınızda o "elalem" gene sizi bıraktığınız yerde bekliyor olacaktır inanın.
    Ne mutlu ki arkanızda mutluluğunuzu destekleyen, yanınızda olan bir aileniz var.
    Umarım yapacağınızseçimle mutlu olursunuz.

10. 1 Eylül 2010
  11. Crescenttr

Crescenttr Annesinin Keçisi :) bir de noktası :) Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Hoşgeldin :) Bence içinde hiç bir şeyi tutma sonradan daha büyüyerek çığ olur.Nişanlıyken birşeyleri karşılıklı konuşamıyorsanız inan ki evlenince de aynı devam eder.Ben evlenmeden her gün dua ettim hayırlısıysa olsun yoksa bir şey çıksın diye.Bazen insanlar görmüyoor görmek istemiyor bazı şeyleri.Ayrıca nişan atmak evlenip ayrılmaktan daha normal bir şeydir.Birde kendin için yaşa başkaları ne der diye değil.Benim tavsiyem nişanlınla oturup konuşman eşyalarını kendinin şeçmek istediğini ki bu senin en doğal hakkın.Durumlar zaten geleceğinizi şekillendiiri diye düşünüyorum.Hakkında her şeyin hayırlısı olsun.

12. 1 Eylül 2010
  13. tacem

tacem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    canım nişan ve evlilik arifesinde okadar saçma sorunlar oluyorki sadece eşim olacak dediğin kişiye güvenip inanırsan atlatabiliyorsun sen bak aile fertlerinin yaptıklarını bile çok takmamışsın asıl onun yaptıkları sana acı vermiş çok iyi düşün ve konuş öyle karar ver inanıp güvenemiyorsan tarihi ileri bi tarihe attır yok eğer istemiyorsan tamamiyle at millet 1 gün 1hafta konuşur konular biter unutulur ama evlilik 1ömür sorunlar sürer ve büyür ve nişan söz atmak başka evlilik bitirmek çok başka ozaman okomşular hem susmazlar hem ailen için üzüntüsü kat kat büyük olur senin içinse insan anlaşamadığı kişi den ayrılınca ne milletin lafı ne kimsenin üzüntüsü kurtuldum mutluluğundan gözüne bile gelmez
    senin için hayırlısı olsun canım opuyorumnanaktan

14. 1 Eylül 2010
  15. Bir_kadin

Bir_kadin kardelen Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    kusura bakma ama sizin cozmeniz gereken
    bir kac sey var..
    takinizi begenmiyor saygisizlik ediyor
    ailesine fikirlerini kabul ettirecek bir cins degil
    annesi kendi kafasina gore ev duzuyor
    ne anladim bu evlilikten?

16. 1 Eylül 2010
  17. MaTaHari

MaTaHari papatya Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

Kusura bakma arkadaşım ama sen evlensen gelip daha buraya ne konular açacaksın...
    Kendi ailesini bu kadar üstün tuttuğu yetmiyormuş gibi senin ailene o lafı eden insanla yaşayacağın sorunları düşünemiyorum bile.

Kaç kurtar kendini demek geliyor içimden.

Şimdiden ailesi bu kadar söz sahibiyse gerisini düşünebilmek için hayalgücüne bile sahip olmana gerek yoktur herhalde.:1closedeyes:

18. 1 Eylül 2010
  19. elefera

elefera Hosgeldin melegim (: Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    101
    Hosgeldın aramıza.
    Sorunun edındıgım tecrubelerle kıyasladıgıma asılmayacak gıbı gorunmuyor.
    Ev konusu oncelıkle;
    Farklı sehırlerde mı yasıyorsunuz?
    Eger oyleyse evı erkek tarafının secmesı normal karsılanabılır.
    Eger degılse, bunu nısanlınızla konusmalısınız.
    Duygusala baglayın bıraz.
    Bende evım tutulduktan sonra gormustum.
    Fakat ben farklı bır sehırde yasıyordum.
    Saat konusuna gelınce, bunu da acıkca nısanlınızla konusun.
    Uzuntu duydugunuzu bılmelı ve eger begenmıyorsa degıstırebılecegınızı soyleyın.
    Benımde esım nıkahta takılacak saat ıcın 'ben X markadan ıstıyorum ama oda cok pahalı' demıstı ve onu almayacaksak ıstemedıgını soylemıstı.
    Bende 'olur saat almayız o zaman :-) ' demıstım ve almadık.
    Aılem onun yerıne altın taktı.
    Bu gıbı sorunlar ıllakı olur ama onemlı olan orta yolu bulmaktır.
    ınanın ben ve bır cok arkadasım oyle sorunlarla karsılasıyoruz kı zamanla,
    sonrasında su asamadakı sorunları tercıh edıyoruz.
    Kendı adıma en azından oyle.
    Nısanlınızın aılesını dınlemesıne gelınce,
    henuz evlılıgın ne demek oldugunu ıdrak edememıs olmalı.
    Bır anda degısıme ugramasını beklemek fazla ıyımserlık olur sanırım.
    Bu ancak evlendıkten bır sure sonra gelısecek bır duygu.
    Tabıı eger tam anlamı ıle ana kuzusu degılse!
    Hatta oyle kısılıklerde bıle degısım olabılıyor kımı zaman.
    Onemlı olan karsınızdakı kısıye nasıl yaklasacagınızı bılmek.
    Fakat butun bunlara ragmen 'hayır, ben onunla mutsuz olurum.
    Boyle ınanmama ragmen, sırf elalem ne der dıye evlenmeyı dusunuyorum' dersenız,
    ıste o vakıt buyuk hata yaparsınız.
    Elalem sızın sıkıntılarınızı sızınle paylasmayacak,
    sız uzulurken, geceler boyu aglarken onlar sıcacık yuvalarında muhabbet eslıgınde kahkahalar atacak.
    Lutfen evlılıgı sadece kendınız ıcın yapın, baskaları ıcın degıl.