Okuyun, bir şeyler söyleyin bana lütfen..

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve lay_lay_lom tarafından 10 Ekim 2010 başlatılmıştır.

10 Ekim 2010
    Konu Sahibi : lay_lay_lom
  1. lay_lay_lom

lay_lay_lom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Dertmidir degilmidir bilmiorum.. Icimi dokmeye ihtiyacim var galiba..
    Okadar yoruldumki artik herseyden, okdr yanliz, caresiz, ve gucsuzumki...
    Hayatimdan bahsedeyim size biraz.. Beni anlamaya calisin...
    19 yasinda genc bi kizim... ikiz kiz kardeslerim var 16 yasinda.. 12 sene once annemizi kaybettik :KK43: Hep bi basimizaydik , babam kardeslerim ve ben.. Kimse hicbi gun arayip nasilsiniz, bi derdiniz varmi diye sormadi.. Buyudukk, babam hem annelik hem babalik yapti bize. Simdi ise ben okula gidiorum krdeslerimde.. Ama yetisemiorum artik, Bi yandan ev isleri bi yandan okul.. Ama bende gencim bende gezmek istiorumm, kendime bakmak istiorum, bunlari yapiorum yapmasina ama olmuo iste gucum kalmadi.. Kardeslerimede kiyamiorum onlara iyi bi abla olmak icin cabaliorum, babama iyi evlat olmak icin cabaliorum.. Ama hep bi hircinlik var uzerimde, hep kiziorum hep bagiriorum hep aglayasim var.. Pisman oluorum sonra, bu ben deilim aslinda diorum.. icimde masum sucuz gunahsiz kucuk bi kiz tasiorum.. Daha cok sey var ama simdilik boyle iste.. Mutsuzum, gucsuzum, yanlizim.. Bugun yemek yapmasam bys olmaz, arkami yaslayabilecegim annem var diyemiorumm.. Ben yasayamadigim cocuklugumu istiorum !

2. 10 Ekim 2010
  3. GezegeNKralicesi

GezegeNKralicesi Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    2.595
    Ödül Puanları:
    238
    Kız kardeşlerin küçük değiller 16 yasındalar kesinlikle sana yardımcı olmalılar.
    Al karsına konus kızlar yetişemiyorum ne olur yardımcı olun hepberaber yasıyoruz diye tatlı bir dille söyle canım..
    Allah yardımcın olsun.. Yeri gelmiş annelik yapmıssın.. Kardeslerin de sana destek olmalı.

4. 10 Ekim 2010
  5. yellowbomb

yellowbomb günün birinde!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    üzüldüm durmuna kardeşlerini alıştır bence canım iş yapsınlar sende haklısın daha yaşın ne ki.

6. 10 Ekim 2010
  7. MissA

MissA Doğum Hikayecisi Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    çok fazla babanı ve kardeşlerini düşünmekten olmuş bu canım
    oysaki hepsi kendi başının çaresine bakabilir
    bigün sen yemek yaparsın bigün onlar
    sonra hep beraber temizliğe girişirsiniz fln
    bu kadar kasma kendini iyi abla olcam diye
    ablalık bitek bunla olmaz
    siz kardeşsiniz birbirinize tutunarak dayanarak en kötü günleri atlatıcaksınız
    bu konuda da herkes kendinden biraz feragat edicek

8. 10 Ekim 2010
  9. minish 21

minish 21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım annenin olmaması tabiki çok zor bi durum,ama bencede kardeşlerin çok küçük yaşta değillermiş,16 yaşındaki kardeşin sana yarı yardımcı olabilecek yaşta bence,baban da yardımcı olabilir,en azından evde iş bölümü yapın,kardeşlerinin de yardımcı olabileceği işler vardır elbette.sen en büyük çocuksun diye herşey sana yıkılmamalı.hepsini al karşına konuş iş bölümü yapalım de bence.sana da biraz vakit kalır böylece,psikolojik olarak da güçlü olmaya çalış beterin beteri vardır canım isyan etme,hep şükret haline...

10. 10 Ekim 2010
  11. fatmaerozkan

fatmaerozkan Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    allah yardımcın olsun ama şu var sen br bireysin ve bir yere kadar onlara fedakarlık yapmalısın

12. 10 Ekim 2010
  13. Esila09

Esila09 Susuyorsam asaletimdendir Pro Üye

Beğenildi:
    904
    Ödül Puanları:
    188
    Kardeşlerine anlat içindekileri,aynen bize söyledigin gibi..
    Eminim hersey daha farklı olacak,onlarda anlayacak seni..

14. 10 Ekim 2010
  15. Mermaid26

Mermaid26 evrekkaaaa Üye

Beğenildi:
    350
    Ödül Puanları:
    188
    cnm oncelikle Allah rahmet eylesin...

butun sorumlulugu kendi basina ustlenemezsin..
    Aile kavrami bu demek degil tabiki ailenin buyugu olarak sorumluluklarin var
    ama kardeslerinde kucuk degiller onlarda sana yardimci olabilirler..
    onlarla otur konus derdini dok sen anlatmadan onlar senin ne hissettigini bilemezler..

16. 10 Ekim 2010
  17. honeysuckle

honeysuckle istanbul delisi Üye

Beğenildi:
    522
    Ödül Puanları:
    153
    canımsın kıyamam opuyorumnanaktan annene allahım rahmet eylesin insallah
    benim annemde çalıştığı için seninkine benzer bir çocukluk geçirdim o yüzden seni çok iyi anlıyorum ama bu günlerin geri gelmez bunu zamanla daha iyi anlayacaksın o yüzden kendini mecbur hissettme yapabildiğin kadar yap yarın yasın ilerlediğinde bıkacaksın çünkü daha çok yolun basındasın canım benim ezme kendini bu kadar sana muhtac bebek değil ailen onlarda yeterince büyümüş..

18. 11 Ekim 2010
  19. lay_lay_lom

lay_lay_lom Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Saolun guzel yorumlariniz icin.. Ama sanirim biraz yanlis anlasildim.. Kardeslerim ve babam ellerinden geldigince yardimci olmaya calisiorlar allah razi olsun.. Ama benim Yorgunlugum psikolojikmen galiba..
    Artik yetmedigimi dusunuorum.. Okula gitsem evde aklim kalio, eve gelsem okulda.. Hep bi kosusuturma halindeyiz ben ve kardeslerim.. Alisveris utu temizlik yemek ve sonundada ders.. Allahin takdiri boyle isyan etmiorum.. Ama cocuk yasta cok fazla acilar yasadim.. BU yuzden hep hircinim, hep aglamakliyim.. Aglama krizlerim artti son zamanlarda :KK43: Sizce bi psikologa fln gitsem bna yardimci olabilirmi rahatlatabilirmi ?