Okuyun Yitirmeyin Umutlarinizi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Kayra tarafından 13 Şubat 2008 başlatılmıştır.

  13 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Kayra
 1. Kayra

  Kayra Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Ocak 2008
  Mesajlar:
  4.106
  Beğenildi:
  15
  Ödül Puanları:
  108
  ANNE BABA OLMAK İÇİN DENEME REKORU KIRDILAR
  NNE BABA OLMAK İÇİN DENEME REKORU KIRDILAR Yıllardır bebek hasreti çeken Somuncu çifti, 15 yılda 17 kez tüp bebek enemesi yaptıktan sonra anne baba oldu. Doktorları Enver Kurt, çiftin dünyada tüp bebek deneme rekoru kırdığını iddia ediyor.

  Neslihan ve eşi Server Somuncu 15 yıl önce evlendi. Neslihan Somuncu henüz 21, Server Somuncu 27 yaşındaydı. Neslihan Somuncu anne olmak istiyordu ve evlenir evlenmez çocuk yapmaya karar verdiler. İlk altı ay içinde bir sonuç alamayınca doktora başvurdular. Yapılan incelemeler sonucunda erkeğe bağlı kısırlık sorunu olduğu ortaya çıktı. Ailede genetik olarak da böyle bir sorun bulunuyordu. Server Somuncu'nun ağabeyi de tüp bebek yöntemiyle birkaç denemenin ardından tüp bebek sahibi olabilmişti. Bunun üzerine tedavi imkanlarını araştırdılar. Sinop'ta o yıllarda bu imkanı bulamayınca hayatlarının büyük bölümü İstanbul'da geçmeye başladı. Hastane hastane dolaştılar. Doktorlar tüp bebek öneriyordu...

  ARTIK UZMAN OLMUŞTUK
  Onlar da 1994 yılında ilk denemelerine başlamışlar. Dördüncü deneme hamilelikle sonuçlanmış ancak bebekleri on gün sonra ölmüş. Somuncu Ailesi vazgeçmemiş ve 1994 yılından beri tüm tatil dönemleri, izinleri ve vakit bulabildikleri her an tüp bebek merkezlerinde geçmiş. İstanbul, Ankara arasında dolaşmışlar. Pek çok kez iğne, tedavi derken hep aynı cevabı almışlar: 'Olmadı!' Gözyaşları, umutsuzluklar ve hayal kırıklıklarını bol bol yaşamışlar. Ama hiç pes etmemişler. 17'nci denemeyi doktorların bir kısmı çılgınlık olarak değerlendirmiş. Zaten onlar da 17'nci denemede artık bir uzman olduklarını söylüyorlar. Her yeni çıkan uygulamayı takip edip, doktor kontrolünde yaşamaya başlamışlar. İki kez aşılama, diğerlerinde hep mikroenjeksiyon yöntemleri uygulanmış.

  30 KEZ DE DENERDİK
  Ve Alman Hastanesi'nde gerçekleşen son denemede, 13 Mayıs'ta yani Neslihan Somuncu'nun tam da doğum gününde, hamilelik haberi gelmiş. Yıllardır özlemle bekledikleri bu haberi hayatlarında ikinci kez almışlar. Neslihan Somuncu, "Birbirimize sarıldık. Bu haberi almak için çok çaba harcayıp, çok beklemiştik. Ama ağlayamadım bile, çünkü bebeğime bir şey olur diye korktum" diyor. Sonra bebek değil, bebeklerinin olduğunu öğrenmişler. İkizleri bekleme dönemi ve hamilelik hiç de kolay geçmemiş. Üç kez düşük tehlikesi derken son iki ay hastanede geçmiş. 9 Aralık tarihini hayatlarının en iyi günü olarak hatırlıyorlar. Çünkü o gün sabaha karşı saat altıda bebekler dünyaya gelmiş. Somuncular artık Eren ve Elvin'in anne babası oldular. Mutlular... Çift, "Anne baba olmak için 30 kez bile denemeye hazırdık" diyor.
   
 2. 14 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Kayra
 3. Pili

  Pili Popüler Üye Üye

  Katılım:
  31 Aralık 2007
  Mesajlar:
  922
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  108
  azmin zaferi.............
   
 4. 14 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Kayra
 5. WaterLilly

  WaterLilly Rüya'm benim Üye

  Katılım:
  17 Ocak 2007
  Mesajlar:
  490
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  Valla ne diyeyim, bu kadar inatçı olmak herkesin harcı değil. Allah hepimize böyle sabır versin, tabi öncelikle mümkünse bu kadar bekletmesin (amin)
   
 6. 14 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Kayra
 7. kuzi

  kuzi Popüler Üye Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.326
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  106
  Çok güzel şiracım Allahtan ümit kesilmez işte ama inşallah her isteyene çok fazla bekletmeden verir
   
 8. 14 Şubat 2008
  Konu Sahibi : Kayra
 9. usle

  usle Guest

  süper ya ne diyelim bunun üstüne ben ve benım gıbı sabırsız ve karamsarlara ıyı bı ders oldu bu allah hepımıze nasıp etsın ınsallah