olağanüstü bir aşk hikayesi.

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve MeleklerKorusun tarafından 25 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

  25 Temmuz 2009
  Konu Sahibi : MeleklerKorusun
 1. MeleklerKorusun

  MeleklerKorusun Yorgun Savaşçı Pro Üye

  Katılım:
  7 Haziran 2008
  Mesajlar:
  3.058
  Beğenildi:
  73
  Ödül Puanları:
  153
  Aşklarını özgürce ve huzur içinde yaşamak için kaçan bir adamla kendinden yaşça büyük bir kadının öyküsüydü bu.


  70 yaşındayken 50 yıldır yaşadıkları mağarada ölen adam, karısı için elleriyle dağa 6000'den fazla basamak kazımış.  50 yıldan daha uzun bir zaman once Liu Guojiang 19 yaşındayken 29 yaşindaki dul bir anne olan Xu Chaoqin'a aşık olmuş.

  Romeo ve Juliet'i aratmayan bu aşk hikayesinde Liu'nun arkadaşları ve akrabaları aradaki yaş farkını ve Xu'nun dul bir çocuklu bayan olmasını hep eleştirdiler.  O zamanlar genç bir erkeğin kendinden yaşlı bir bayanla aşk yaşaması kabul edilebilir birşey değildi ve ahlaksızlık sayılıyordu. Dedikodu ve hor görülmeyi bertaraf etmek için çift kaçıp evlenmeye ve Jiangjin ilindeki Güney ChongQing Belediye'sine ait bir mağarada yaşamaya karar verdiler.

  Başlarda hiçbirşeyleri olmadığı için çok zorlandılar; elektrik hatta yiyecek bile yoktu. Dağda buldukları ot ve kökleri yediler, daha sonra Liu yaşamlarını aydınlatmak için kullandıkları bir kerosen lambası yaptı.

  Dağdaki hayatlarının 2.ci yılında Liu, karısının dağa inip çıkmasını kolaylaştıracak ve yapımı 50 yılı aşkın bir süre devam edecek olan basamaklar oymaya başladı.  Yarım yüzyıl sonra 2001 yılında, bir grup maceracı orman gezerken çifti ve 6000'i aşkın basamağı buldular. Çiftin 7 çocuğundan biri olan Liu MingSheng, ebeveynlerinin birbirlerini çok sevdiklerini, herkeslerden uzakta yaşadıklarını ve 1 gün bile ayrılmadıklarını söyledi. "Babam annem çok fazla dağdan inmese de, annemin rahatlığı için 6000'den fazla basamak oydu" diye devam etti.  Çift geçen haftaya kadar barış içinde 50 yılı aşkın bir süre beraber yaşadılar. Liu 72 yaşında, günlük tarla işinden döndüğünde yere yığıldı. Xu kollarında ölen kocası için dualar etti. Büyük bir aşkla bağlı olduğu karısının ellerini öyle bir kavramıştı ki, öldüğünde bile kimse kolaylıkla açamadı.

  Xu ölen kocasının vücuduna dokunup, günlerce "ölene kadar sana bakıcam demiştin, şimdi ben sensiz nasıl yaşarım" diye gözyaşı döktü.  2006 yılında hikayeleri Çin'de yayınlanan Chinese Women Weekly tarafından ilk 10 aşk hikayesi arasına seçildi. Yerel yönetim çiftin aşkını ölümsüzleştirmek için, yaşadıkları yeri müzeye çevirip, Aşk Merdiveni'ni koruma altına almaya karar verdi.


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]alıntıdır