Oligoastenoteratozoospermi. Yardım lütfen.

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve acier tarafından 14 Nisan 2009 başlatılmıştır.

14 Nisan 2009
    Konu Sahibi : acier
  1. acier

acier Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaslar merhaba, sprem testinin sonuc tanisi yukarida yazdigim gibi cikti:KK43: netten baktim hem hacim hem haereketlilik hem de morfoloji bozuklukluklarinin ücünün bir arada oldugu erkek infertilitesi demekmiş:KK43:
    napicaz biz normal yolla hamile kalmam imkansizmi:KK43: yada asilama yapilabilirmi yoksa tek care tup bebek mi??? nolur yardim edin !!
    degerleri ise asagidaki gibi cikti:
    volum: 4
    sperm sayisi:10milyon
    toplam sperm sayisi:40milyon
    total motilite: %30
    ileri hareketli:1
    yav.ileri hareketli:15
    hareketsiz:%70
    normal morfoloji:%0
    vitalite: boş bişey yazmio
    tpmss:6,4

2. 14 Nisan 2009
  3. hennas

hennas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    acier merhaba..telaşlanma benim eşimde de aynı problem var.
    eşin üroloğa gittimi?varikosel olabilir,benim eşimde çıktı ve ameliyat oldu,değerler en erken 3 ayda düzelebiliyormuş..
    eşine keçi boynuzu kürü uygula ve bazı vitamin vb. destekler var onları uygula.. 2-3 ay
    ve en onemlısı bu test eğer ilk testse,başka bir tüp bebek merkezinde bu testi tekrarlatın bence,istersen sana ozelden 2-3 tane guvenılır laboratuarı olan merkez onerebılırım..(testı asla laboratuarlarda yaptırma,çünkü yanlış cıkıyor sonuclar..)

4. 15 Nisan 2009
  5. acier

acier Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba hennas, biz beylikdüzü medicana 'da yaptirdik. ama biz de tekrar etmeyi dusunuyoruz bana merkez onerilerini gonderirsen cok sevinirim.. ve mutlaka doktora gitcez ama medicana dakiler yani test sonucunu veren biolog ve hemsire urolojiden diil de tup bebek merkezindeki dr.lardan randevu alip onlara muayene olmaniz gerekli dediler!!! hangisi dogru

6. 15 Nisan 2009
  7. ellavella

ellavella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkese marhaba;
    Eşim yaklaşık 1 yıl önce varikosel ameliyatı olmuştu ,bikaç gün önce yaptırdığı sperm testi sonucunda -oligoastenoteratozoospermi - sonucunu öğrendik,yani ameliyat başarılı olmadı..Benim de polikistik over problemim var..aynı sorunları yaşayan arkadaşlar varsa bilgi verebilirler mi,tedaviye nasıl,nerde başlanıyor??ve oligoastenoteratozoospermi sorununda hamilelik şansı nasıl??
    şimdiden teşekkürler..

8. 16 Nisan 2009
  9. hennas

hennas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bize de öyle dediler fakat eşinizde varikosel olma ihtimaline karşı bence önce üroloğa görünmeli..belkıde varokosel yok ,o zaman dırek tup bebek bolumune gıdersınız..urologa giderken yanınızda baska bır tup bebek merkezınde yaptırdıgınız spermıyogramı da goturun bence..merkezlerın ızımlerını ozelden gomderıcem sana acıer..

ellavella ameliyatın başarısı zaten yüzde 50 gibi,yanı butun urologların soyledıgı bu...
    amelıyatın basarılı olması ,yanlıs yapıldıgı anlamında değil,sizin sorununuz varıkoselden degılmıs ve o yuzden amelıyat olsanız dahı degerlerınız düşmeye devam etmiş..,yanı bıze bu sekıle acıkladılar..
    tedaviye ,iyi bir laboratuarı olan tüp bebek merkezine eşinle birlikte ön görüşme randevusu almakla başlayabilirsin.. forumda da tüp bebek bolumundekı,tüp bebek merkezlerı bolumunu ıncele ıstersen merkez secımınde yardımcı olabılır...bızim gıbı durumda olanlara genelde mıkroenjeksıyon uyguluyorlar..

10. 16 Nisan 2009
  11. ellavella

ellavella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bizim ameliyat olayı çok aceleye gelmişti ve bu ayrıntılar üzerinde durulup konuşulmadığından hep tamamen düzelir diye düşünmüştük,o yüzden üzülüyoruz şuan.
    Teşekkürler hennas cevapladığın için..
    ıyi bir tüp bebek merkezi bulmak zor gibi düşünüyorum yaşayanlardan duyduğum kadarıyla,ticari kaygı maalesef ön planda,doğru yerlere ulaşmak lazım ve öyle olur umarım bizim gibi isteyenler için de.
    Hennas sen sanırım eşinin varikosel ameliyatı sonrasındaki süreci bekliyorsun,inşallah yolunda gider herşey...

12. 16 Nisan 2009
  13. acier

acier Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben iki tane ayri sitedeki foruma da sonuclari yazdim ve ikisinden de ayni yorum geldi direkt tup bebek merkezine basvurun:KK43: bunlardan biri turkiyeye tup bebegi ilk getiren bayan mis. Jinepol tup bebek merkeziymis calistigi yer ve on gorusme ucretsizmis. Biz bir kere daha spermiyogram yaptirip yazdan sora tup bebek dusunduk ancak iki doktoroda yaz sonuna kadar bekleme degerlerin daha da dusmesine sebep olurmu diye sordum cevap bekliyorum kizlar.. Onu da size aktaririm
    Walla ben varikosel ameliyatini pek dusunmuyorum cunku sebebin o olup olmadigini bilmeden yapiolar ve belkide bosuna yaptirmis oluyoruz cunku zaten normal yolla hamile kalma sansimiz yok asilama ile bile ( yani kocamin degerleri icin soyluyorum tabiki )
    Ufffff hakketen cok zormus ya.. Allah hepimize yardimci olsun

14. 16 Nisan 2009
  15. ellavella

ellavella Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Cevabını bekleyeceğim merakla acier..eşime yapılan bikaç muayene sonunda denmişti varikosel diye..artık şüpheyle de bakıyorum her tanıya..AMıNNN dileğin için ayrıca.

16. 16 Nisan 2009
  17. hennas

hennas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evet ameliyat olduk 1 ay oldu ..2 ay daha bekleyip test yaptırıcaz ..hayırlısı..teşekkürler..

acier,jinepol tüp bebek merkezinde çalışan hanımı biliyorum ...sitede kendini dr diye tanıtmış, ama ben onun başka bıryerde cv'sini gördüm,kendisi dr değil eczacıymş..ve aynı zamanda da embriyologmuş,kendını dr dıye tanıtması garıp geldı bana..ve o hanım varıkosel amelıyatına karşı,genelde bitkisel destek ve vıtamın desteğiyle duzeltme yoluna gıdıyor..tamam doğru bır yaklasım ama, varıkosel varsa ve ılerı derecedeyse amelıyat olmalı bence..neden dersen,bizimde mesela normal yolla kesınlıkle olmaz denıldı.. tamam gıdelım hemen tup bebek yaptıralım sorun değil,ama 2.cocugu yapmak ıstersek yada 2.kez tüp bebek denemek istersek, tekrar test yaptırdıgımızda hiç spem bulunmayabılir ve tüp bebek tedavısı daha zorlaşır dedi bıze 3 urolojı dr ...o yuzden eger senın yaşın da gençse ve yumurtalık rezervın ıyıyse beklemeye yada denemeye deger diye düşünüyorum..

18. 17 Nisan 2009
  19. acier

acier Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim merhaba , cevap geldi dr.dan , yaz sonuna kadar esinizin tedavisini yapalim, yaz sonunda da tup bebek uygulariz bu arada da esinizin sperm kalitesini arttirmis oluruz dedi. Sevgili hennas arkadasimin soyledikleri de kafami karistirdi ama o bayan doktor diil embriologmus ve daha cok bitkisel ilaclarla tedavi yapiomus seninde yukarda okuyacagin gibi...
    ama bizim yaz sonuna kadar ne tedavi ne de baska birseye sansimiz yok cunku esim istemiyor, bu yazin tadini cikartmak istiyorum dusun dusun cildiricam diyor ve hakli.. onu sıkıstırmak istemiyorum ama benim pzts kendi kontrolum var medicana 'da oraya gittigimizde ordaki doktoruma gostericez spermiogram sonucumuzu onun dedikleri sanirim en etkili olacak sey izleyecegimiz yolda.. Bunla ilgili gelismeleri de yazarim sana... Hic aklima gelmezdi tup bebek vs. ile ugrasmak zorunda kalacagimiz. Bunun da bir sebebi vardir Allahin bir bildigi vardir diye teselli ediyorum kendimi umarim hepimizin saglikli bebkleri olur..