oligoastenoteratozoospermia yardim edin

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve cokolino tarafından 13 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

13 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : cokolino
  1. cokolino

cokolino Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    esimde oligoastenoteratozoospermia tesis edildi,yarin urolog kontrolu var ve birde kromozon analizi yapilacak,,,kromozon analizi nasil yepilir lutfen yardim edermisinis,ve tup bebge hazirlaniyoruz.

2. 13 Ağustos 2009
  3. yagmursimla

yagmursimla canım çok sıkılıyooor!!! Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    anlasak ederizde!!! biraz daha açıklama yapsan canıım yazım yanlışlarıda var ya :)))

4. 14 Ağustos 2009
  5. cokolino

cokolino Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tesekur ederim ama okadar heycanliyimki,ne yazdigimi bile bilmiyorum,esimle beraber tup bebek icin basvurduk,benim kanallarim kontrol edildi ve iyi acik dedi doktorum,benim herseyim normal ama esimde cok az sperm hareketliligi var ve morfoloyi bozuklugu,yarin kromozon analizi yapacaklar nasil yapildigini merak ediyorum lutfen

6. 14 Ağustos 2009
  7. butterfly 's'

butterfly 's' gözümdeki yaşsın bebeğim Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba ....
    infertilite topiğinde erkek infertilitesi var.oradaki başlıklara bir göz at istersen....daha fazla bilgi edinebilirsin....

8. 14 Ağustos 2009
  9. cokolino

cokolino Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tamam tesekur ederim

10. 14 Ağustos 2009
  11. oferta

oferta yaşama sebebim oğullarım Üye

Beğenildi:
    216
    Ödül Puanları:
    163

canım hiç kafana takma benimde eşimde aynı problem vardı hatta bizim teşhisimiz şiddetli oligoastenotoozospermiydi.Bizde tüp bebek denedik ilk denememiz malesef negatif sonuçlandı.sonra kalan dondurulmuş embriyolarımızla denedik ve şu an 18 haftalık hamileyim.ilk denemede tutmama sebebi ben çok heyecanlı ve stresli bir dönem yaşadım işim başıma dert oldu sonraki denemede ise çok rahattım stresten uzak kaldım sanırım bu nedenle de tuttundu bebeğimiz.kromozom analizi ise tam bilmiyorum ama bizede hem eşime hem bana genetik test yapılmıştı sadece kan vererek yapılan bir test sanırım böyle olacaktır yine.sakın umudunu yitirme seni en iyi anlayan insanlardan biriyim ben eşimin sperm analiz sonucunda o karışık teşhisi gördüğümüz ilk an hala aklımdadır.ama bak şimdi bebeğimiz için gün sayıyoruz.merak ettiğin başka bir şey olursa cevaplamaya çalışırım.