olmaz imkansız dendiği halde normalyolla hamile kalan arkadaşlar

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve serpilyurt tarafından 21 Nisan 2009 başlatılmıştır.

21 Nisan 2009
    Konu Sahibi : serpilyurt
  1. serpilyurt

serpilyurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    dr ların normal yolla hamile kalamassınız diyipte hamile kalan arkadaşlar varmı lütfen bana cevap yazın benim hiç bi sorunum yok ama eşimde normal yolla canlı cansız hiç sperm gelmiyo ama ameliyatla aranırsa gayet güzel geliyo siperm bu şekilde olupta hamile kalan varmı lütfen bana cevap yazın

2. 21 Nisan 2009
  3. sevcangoksel

sevcangoksel Allahım sana emanetiz Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Normal yolla kalamayabilirsin belki ama tüp bebekle kalırsın.
    Sonuçta bebek sahibi olursun yani.
    Erkek infertilitesi topiğine gel.
    Orda mikro yöntemi ile hamile kalan kızlar var.

4. 21 Nisan 2009
  5. serpilyurt

serpilyurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tüp bebek denedik ama ilk denememiz başarısız oldu eğer ikinciyi deneyebilirsek
    tabiki inşallah ozaman olur çünkü çok şükür o durumda bütün sonuçlarımız iyi ama zamanımı gelmemiş bilmiyorum ilkinde tutmadı

6. 21 Nisan 2009
  7. simaysi

simaysi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ışte o benim.Eşimin sperm değerleri çok düşüktü 2 senede 2 başarısız tüp bebek deneyimi ve tam 3. denemeye başlayacaktıkki bebeğim normal yolla geldi.Mucize gibi.Şimdi 16 haftalık gebeyim.Umudunuzu yitirmeyin.Bize doktorlar aşılamayla bile olmaz derken şimdi Allahım bize bir mucize gönderdi.Umarım sizede Allahım biran önce meleklerinizi gönderir..

8. 22 Nisan 2009
  9. serpilyurt

serpilyurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok sağol canım ya içimi öyle rahatlattınki biliyorum bende ikinci denemeye kalmadan kendiliğinden gelecek bebeğim öyle büyük bi ümit varki içimde sanki hiç bi sorun yokmuş gibi her adet dönemimde aceba oldumu olacakmı diye bekliyorum, biliyorum bende mutlaka birgün o mucizeye kavaşacağım
    adetinizin kaçıncı günü öğrendiniz hamile olduğunuzu bi belirti oldumu cevap yazarsanız sevinirim

hadi arkadaşlar bekliyorum biliyorumki bitek kişi yok böyle bi süprizle karşılaşan bi çok kişi olduğunu biliyorum

10. 22 Nisan 2009
  11. simaysi

simaysi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Benim adetim 5 gün gecikti,kendime konduramadım.Hiçbir belirti vermedi.Hatta şehirdışında bir evimiz vardı orayı tadilat yaptırıyorduk ve ben çok ağır bile kaldırdım bilmeden....Merdivenleri çıkarken bacaklarımda sanki güç bitiyordu.Sabahları çok acıkmış uyanıyordum.Ama tabii ben kendime konduramadım.Hatta adet olayımda doktor ilaçlara başlasın diye bekliyorduk.Randevu bile almıştık.Ama sana tavsiyem arka arkaya deneme bu işi.Biliyorum çok zor ama ben ikinci hüsrana uğrayınca 5 ay kadar bıraktım kendi haline...Hiç düşünmemeye çalıştım.Olsun Allah eşime ve bana sağlık versin dedim .Sonra birgün içime bir umut doğdu.Doktorumu aradım.O da bana adet ol gel dedi ve ben hamile kaldım.Yani aklından bir süre çıkarman lazım.Bu çok önemliymiş.Takınca olmuyormuş.Ben birde eşime A,E,C ve folik asit hapları içirdim hergün.Belki onların etkisi olabilir...Ben ikinci tüp bebek için doktora gittiğimde bir kadınla karşılaşmıştım, o bana tam 3. tüp bebeği yapacaktık kendiliğinden hamile kaldım demişti,ne özenmiştim o zaman...Umudunu kaybetme...Bence sende bebeğine Allahın izniyle kavuşacaksın...

12. 22 Nisan 2009
  13. iremNaz

iremNaz Annesinin bitanesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    meraba canım benimde eş kaynaklı problemimiz morfoloji sayı harektlilik kötü aydında bi doktor bize sizi doğa elemiş falan dedi çok ağlamıştım 1 aşılama negatif bi tüp negatif ardından 1.5 ay sora kendiliğinden hamile kaldım ama malesef düşük yaptım 4 haftalıktı şu an korunyoz 3 ay sora nasip diyorum bu sefer düşmez işallah

14. 22 Nisan 2009
  15. serpilyurt

serpilyurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok sağol arkadşım beni okadar rahatlattınki anlatamam inşallah ALLAH'ın izniyle çocuğunu kucağına alırsın o hapları dr tavsiyesi üzerinemi kullandı yoksa öyle siz kendi başınızamı kullanmaya karar verdiniz birde zaten ikinci deneme için maddi yönden zaten bir yıldan önce deneyemeyiz de manevi yöndende zaten dr 6 aydan önce olmaz 6 ay dinlenmeniz gerekir dedi

16. 22 Nisan 2009
  17. serpilyurt

serpilyurt Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım inşallah ikincii kez hamile kalacaksın ilkini veren ikincisinide verir biz elimizden gelen herşeyi yaptık şimdi bekleme zamanı, biliyorumki
    ALLAH'ım hiç birimizin çabasını boşa çıkarmıcak hepimize o güzel duyguyu yaşamayı nasip edecek sadace en önemli şey ALLAH'ımdan ümit kesmemek

18. 22 Nisan 2009
  19. iremNaz

iremNaz Annesinin bitanesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Doğru sölüyosun canım sağol evet bende sabırla bekliyorum işallah ikinci mucizem 9 ay benimle kalır... seninde işallah en yakın zamanda olur