Olmazsa olmaz küçük ev aletleriniz nelerdir?

Konusu 'Tavsiyeleriniz' forumundadır ve CBeLL tarafından 6 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

6 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : CBeLL
  1. CBeLL

CBeLL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Açtığım konuya öncelikler Kadınlar Klübü'ne teşekkür ederek başlamak istiyorum. Gerçekten sağ kolum gibi birşey oldu bu site. Yemek tarifi için baktığım ilk adres Kadınlar Klübü (yeni yemek yapmaya başalyan biri olarak gerçekten çok faydalı bilgiler vermişsiniz hepinize çok teşekkürler), çeyizime ne alsam veya şu ürünü alsam mı dediğim zaman baktığım yer yine Kadınlar Klübü. Uzun lafın kısası iyi ki varsın Kadınlar Klübü.:enbuyukkk:

Gelelim konumuza. Sizce bir evde bulunması gereken olmazsa olmaz küçük ev aletleri nelerdir? O kadar çok şey çıkmış ki inanın araştırıken başım dönüyor. Mesela mutfak için tost makinesi varken ekmek kızartma makinesine gerek olur mu? Tost makinelerinin ızgaralı olan modellerini almak daha mı avantajlı olur? Mutfak robotu mu daha kullanışlı yoksa sadece blender olan tipler mi? Elektrik süpürgesinin binbir türlü modelleri rasında hangisini almak daha mantıklı bir tercih olur?

Tavsiye edeceğiniz ürünleri eğer bir sakıncası yoksa markaları ile belirtirseniz çok sevinirim. Zira bu gidişle evlenme tarihim gelip çatarken ben hala onu mu alsam bunu mu alsam diyerek araştırma yapıyor olacağım :bbo:

2. 6 Temmuz 2008
  3. Bxoxgxuxrtlennn

Bxoxgxuxrtlennn En güzel hediyem... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet ya bende bunu cok merak ediyorum.mesela koskoca mutfak robotu mu yoksa ufak ama fazla özelligi olmayan el altinda bulunan bisey mi? bir türlü karar veremedim.büyük mutfak robotlarinin cok özelligi var ama hepsi kullanilir miki, bide cok yer kapliyo.

4. 6 Temmuz 2008
  5. MxuxLTeCi

MxuxLTeCi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    büyük mutfak robotları çok gereksiz bence.annem yıllar önce almıştı öyle bi kenarda duruyor kırk yılda bir kullanıyor.onun yerine tefalin küçük robotları daha mantıklı bence :)

6. 6 Temmuz 2008
  7. Bxoxgxuxrtlennn

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    saol cevabin icin.aslinda bende öyle düsünüyodum ama yinede aklim karisikti iste.bende en iyisi ufak bise aliyim.

8. 6 Temmuz 2008
  9. CBeLL

CBeLL Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bögurtlennncim küçükleri de çeşit çeşit, isanın kafası o kadar çok karışıyor ki. Sadece rondo mu almalı, sadece blender mı. (Bence) Rondo, blender ve mikser baslıklı setlerden almalı; ama onların da hanfisinden almalı. Yok mu kullanan ve önerisi olacak olan? Şu marka alın veya bunu almayın diyenler?

10. 6 Temmuz 2008
  11. nurayin

nurayin prenseslerin annesi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    tabiki blendır ve rondolar hem pratik hemde azcık yer kaplıyor.mutfak robotunu çeyizimde olsun diye özenerek almıştım ama hiç kullanmadım öylece duruyor...

12. 7 Temmuz 2008
  13. funmak

funmak minik kuşum geliyor... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    mutfak robotu yerine rondo tarzı bir alet alın kızlar ben öle yaptım hem z yer tutuyo hemde çok kullanışlı ben de magic bullet var birde philips in rondosu var 2 sindende cok memnunum

14. 8 Temmuz 2008
  15. Bxoxgxuxrtlennn

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evet haklisiniz.bende ufak biseyde karar kildim.ama bi sorum daha var.tencerelerle ilgili.teflon mu daha iyi yoksa celik mi?bazilari teflon cok kullanisli diyo bazilari cabuk eskiyo diyo.

16. 8 Temmuz 2008
  17. yasmer

yasmer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    108
    valla güzelim bende evlenmeden önce çok araştırdım herkes bütün parçaları bir arada olan robotlardan memnun kalmadığını söylüyodu bende hepsini tek tek aldım hepsi aynı marka marka ismi vermiyeyim reklam olmasın aldıklarımı söyliyeyim sana
    mikser
    rondo
    el blendırı
    ketıl
    narenciye sıkıcağı
    şimdide katı meyve sıkıcağı almayı düşünüyorum
    bunlar bana yetiyo hepsinide yeri geldiğinde kullanıyorum
    ben bu şekilde almanı tavsiye ederim ben çok memnunum :teytey:

18. 8 Temmuz 2008
  19. yasmer

yasmer Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    51
    Ödül Puanları:
    108
    marka ismi söyleniyomuş ya benim bütün küçük ev aletlerim philips çok ama çok memnunum tavsiye ederim tencere konusuda da bende iki takım tencereden de var mesela kuru fasülye dolma ben bunları teflon tencerede yaptım hiç beğenmedim ama çelikte müthiş oluyo ama pilav makarna gibi yemeklerde çelikte güzel olmuyo ben iki takımdan da almanı tavsiye ederim o kadar alamam diyasan birini takım al diğerinden de bir yada iki boy alırsın bana yeter diyosan ama ben nerdeyse hepsini kullanıyorum sadece çelik tencerelerimin en büyüklerini çok az kullanıyorum sütlaç falan yapıcağım zaman