Ölmeye değer mi...

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve delikizinturkusuyum tarafından 19 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

19 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : delikizinturkusuyum
  1. delikizinturkusuyum

delikizinturkusuyum Hoşgeldin MİRZA'm... Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    Son günlerde bu sitede aldatma ve boşanma konularının ne kadar arttığının farkındasınızdır hepiniz.
    Okudukça üzülüyorum ama elimizden fikir vermek dışında bişey gelmiyor ne yazık ki...
    Ve bugün ben de bir ihaneti burda paylaşmak istedim..

İş arkadaşımın kız kardeşi 9 yıllık evli, biri 7 yaşında biri 1 yaşında iki çocuğu var ve İzmir'de yaşıyor.
    Cumartesi günü arkadaşım İzmir'den gelen bir telefonla yıkıldı.
    Kız kardeşi çok sayıda ilaç içerek intihar etmeye kalkışmış ve yoğun bakımdaydı..
    İşin iç yüzü bu sabah anlaşıldı..
    Arkadaşımın kardeşi, eşi ve bir aile dostları beraber evde oturup içki içiyorlar.
    Adam sarhoş olunca karısına hitaben başlıyor anlatmaya...
    "Seni defalarca aldattım ve aldatmaya devam edicem.
    Bu benim genlerimde var..
    Sana niye katlandığımı sanıyorsun, çünkü evin var, baban zengin..
    Başka türlü çekmezdim seni...
    Hatta seni amcanın kızıyla da aldatıyorum. (Amca kızı da evli ve 1 çocuğu var)"
    Vs. vs.....
    Adam o kafayla herşeyi anlatmış, kadın da akrabasıyla bile beraber olduğunu duyunca 2 kutu ilaç içmiş alkolün üstüne..
    Hayata zor döndürdüler..
    Duyunca çok üzüldüm bir yandan da kızdım..
    2 tane gül gibi yavrun var, bi pis adam için ölmeye ve yavrularını anasız bırakmaya değer mi diye..
    Ama o anki psikolojisi neydi kadının Allah bilir...

Bunu burda niye anlattığıma gelince;
    Hayatta kendinizden daha değerli hiçbir şey yok..
    Sizi hak etmeyen, size üzüntü ve acı veren insanları çıkarın hayatınızdan..
    Ama siz bu hayattan kendi isteğiniz ile çıkmaya kalkışmayın...
    İntihar bir çözüm değil sadece kaçış yoludur..
    Siz kendi değerinizi bilip, öncelikle kendinize saygı duyarsanız göreceksiniz ki etrafınızdakiler de size saygı duyacaktır..
    İhanetin adının bile geçmediği, huzurlu ve mutlu aşklar olsun hep hayatınızda...

2. 19 Mayıs 2008
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    çok üzüldüm avikapım ya.inanki çok üzüldüm..ne acı bir durum.Allahım kimselere yaşatmasın bu acıyı..ne şere..siz adammış..alkol konuşturmuş ve neler demiş.insan nasıl söyleyebilir,teleffuz edebilir bunları..
    çok doğru söylüyorsun..aslında biz kadınlar çok çok güçlü olmalıyız..çünkü kaçmakla değil ancak üzerine giderek sorunlarımızı çözümleyebiliriz.intihar bir çözüm değil..hele hele sana değer vermeyen biri için hiç değil..

4. 19 Mayıs 2008
  5. Kraliçe

Kraliçe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    o arkadaşın psikoloijisi nasıldır kimse bilemez bunu çok onur kırıcı bir olay intihar etmek tabiki bir çözüm değil ama bazen insan gerçekten bir çözüm bulamıyor yaşadıklarının karşısında böyle olaylar karşısında en zoru güçlü olmaktır bence bu da en zoru olsa gerek Allah sabrını versin inşallah ve hiç kimseye böyle bir şey yaşatmasın (hemde akrabasıyla) Allah o adam demeye dilim varmayan insana akıl fikir versin 2 tane dünya güzeli yavrusuda varmış. dilerim ki Allahım o kadına öyle bir güç versin ki o adam olacak şahıs bin kere lanet etsin karısına ve çocuklarına ihanet ettiği için
    ayyy çok kötü oldumm

6. 19 Mayıs 2008
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.351
    Ödül Puanları:
    363
    Kıyamam ya..benneyaptımki
    Hem bu kadar çok içen hem de kadının haberi yokken ne dolaplar çeviren adam. Bir de ortada kalan 3 çocuk(amca kızınınkini de sayıyorum). Bu adam işlediği günahın bedelini nasıl ödeyecek acaba?:kızgın:
    Kadına gelince;inşallah yakın zamanda sağlığına kavuşur,bence bir anlık delilik ile yapmış maalesef bu acı olayı. Biraz terapi görse eminim o da anlayacak dünyanın o erkek etrafında dönmediğini. Çok şükür ailesi destek olacak durumda kadına. İnşallah en yakın zamanda hayatında yeni bir sayfa açar,kıyamam..:teselli:
    Adam da,amca kızı da Allahtan bulsunlar bu işin bedelini..:1closedeyes:

8. 19 Mayıs 2008
  9. Kraliçe

Kraliçe Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bakın büyük Allahım nasıl söyletiyor kendi ağzıyla yakalanmış

10. 19 Mayıs 2008
  11. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.755
    Ödül Puanları:
    238
    insanin sarhosken soyledikleri, ayikken soylemeye cesaret edemedikleriymis...
    dogruymus demek......
    eminim o kadinda alkolun etkisiyle intihara tesebbus etmistir ...ne olursa olsun yoksa bi anne nasil 2 evladini birakip gider.....

12. 19 Mayıs 2008
  13. Tuluu

Tuluu Guest

bundan sonra bu arkadaşın çok çok şükretmesi gerekir bence Allah hem onu çocukjlarına bağışlamış hemde eşi olacak o hıyarın ne mal olduğunu göstermiş..kesinlikle kimse için ölmeye değmez Allah şeytana uydurmasın önce CAN sonra CANAN

14. 19 Mayıs 2008
  15. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.167
    Ödül Puanları:
    188
    bende Lale ile aynı fikirdeyim bir anlık delilikle yapmıştır alkol ve olayın şoku ile...
    Bunu başka bir şekilde sadece aldatıldığı yönünde öğrenmiş olsa bunu yapmazdı eminim..
    O karaktersizin onur kırıcı lafları ve alkol kadıncağızı yanlış bir karara sürüklemiş..
    en kısa zamanda iyleşmesini ve o karaktersizi evden def etmesini diliyorum...
    Ve ben olsaidim gider o amca kızınıda rezil rüsva ederdim...

16. 19 Mayıs 2008
  17. gelincik_01

gelincik_01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    avikap ne güzel bi konuya değinmişsin...
    dediklerine katılıyorumm canımm.. dünyada hiç bir erkek içinn canından olmaya değmezzz...
    doğarken onunla doğmamışşkii onsuz hayatta gayet güzell olabilir...

18. 19 Mayıs 2008
  19. dilegim

dilegim artık bambaşka biri Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    çok uzuldum kadın için zor bır durum ama ıntahar etmeye kalkısması çok yanlıs o an adamı kapının onune koycaktıkı anlasın dunyanın kac bucak oldugunu