olmuyor.. lütfen yardım edin.. :(

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve Glorymoon tarafından 24 Nisan 2010 başlatılmıştır.

24 Nisan 2010
    Konu Sahibi : Glorymoon
  1. Glorymoon

Glorymoon Prensesini bekliyor... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mrb arkadaşlar..
    yardımınıza cok ihtiyacım var.
    cok mu cahilim,biz mi bu işi bilmiyoruz ya da bi sorun mu var kafayı yicem..:KK43:
    6aydır deniyoruz hamile kalamıyorum.. neden olabilir ? :KK43: Dr.a mı gitsem artık..
    özellikle yumurtlama gunlerinde düzenli ilişkiye giriyoruz. fakat ben herzmn yaptıgım sabahı beklemeden banyo yapıyorum. bu alışkanlık haline geldi ,bu yüzden olabilir mi?? bi de nasıl söylenir bilmiorum ki... meni geri dışarı çıkıyor. bunun normal old. okumuştum ama yine de bunu da düşünüyorum...

sizler hamile kalmak için neler yapıyorsunuz?? hamilelerden de yardım bekliyorum..

Lüftennn :KK43:

2. 24 Nisan 2010
  3. ilgimmm

ilgimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hayatım meninin dışarı çıkması kadar normal bir durum yok sonuçta ramimizde onu tutucak bir depo yok.o gördüğün azıcık meninin içinde milyonlarca sperm var ve gebe kalmak için sadece bir tanesi yeterli.bnece daha çok erken 6 ay çok bir zaman diil.çok fazla kafana takma bence psikolojiyle çok alakası var.ayrıca bana kalırsa doktor içinde çok erken herşeyin bir zamanı var ve sen doğru zamanı bekliyorsun bence

4. 24 Nisan 2010
  5. YARENn

YARENn ZzUuZzUuMmMm ♥ ♥ ♥ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım korundunmu hiç.
    ben 1 seneye yakın doğum kontrol hapı kullandım 11 ay kullanmadım . 11 ay sonra hamile kaldım. bende doktora gitmiştim hamile kalmdan 1 ay önce doktor herşey temiz rahim yumurtalıklar dedi. bidahaki ayda hamıle kaldım zaten. ben banyoyu hep ertesi günü yaptım burda öyle okumuştum. bide ilişkiden sonra hemen ayağa kalkma yarım saat falan yat ayaklarını yukarı kaldır . :kedi: bide böyle dene. . . bikaç ay daha olmazsa doktora öyle gidersin için rahatlasın diye .. inşallah en kısa zamanda hamıle kalırsın cnmm .
    ben çok bekledim herkese dua ediyorum :Saruboceq:

6. 24 Nisan 2010
  7. Glorymoon

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

evlendikten sonra 6 ay kdr eşim korundu hep. doğum kontrol hapı hiç kullanmadım.. 6 aydır da olmuyor işte :KK43: ayaklarımı yukarı kaldırıp bekledim hep yarım saat fln.. olmadı..
    duaların için allah razı olsun canım..

peki bişey daha soracağım: bu soğan kürü ve çörekotu tarçın bal karışımı hakkında ne diyorsunuz? bugun adetimin 2. gunu.. denesem mi acaba ?

8. 24 Nisan 2010
  9. GamzeliKiz

GamzeliKiz Allahım sana emanetiz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım öncelikle rabbim sana en kısa zamanda bir bebiş nasip etsin..
    arkadaşlarında söylediği gibi 6 ay daha erken dr. gitsen bile 1 yıl gecmeden tedaviye başlamaz o yüzden biraz daha bekle derimm..sağon kürüne gelince biraz tehlikeli edetini cok fazla getiriyomuş ve adet düzünlizliği yapıyormuşş ama sen bilirsin tabi..
    gecen birşey duydum hamileleiği kolaylaştıran sperm dostu jel varmış ve bu jelle birkac arkadaş ilk denemde hamiş kalmış..jelin adı preseedi vajina jeli g.g cok uygunmuş fiyatı....
    bende 4 yıllık evliyim ve 3 kez hamiş kaldım ama bebeklerimi her dafasında kaybettim..ve bu gebeliklere hiç beklemeden kalmıştım.ama bende hazirandan bu yana deniyorum olmuyor..hakkımızda hayırlısı muhakkak zamanı var deyip bekliyorum..
    canım duarım ve kalbim seninle inş en kısa zamanda hamile kalırsın

10. 24 Nisan 2010
  11. Glorymoon

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Çok teşekkürler canım benim...

duymamıştım bu jeli.. araştırayım bi.. cok sağol.

12. 24 Nisan 2010
  13. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    canim iliskiden hemen sonra kalcanin altina bir yastik koy,hatta bu is icin ozel bir yastik ayirsan daha iyi olur,cunku arada kazara akabiliyor da.Mumkunse sen iliski sonrasi hic kipirdama,esin koysun yastigi da,sen bacaklarin havada oyle en az 20 dk bekle.Bir de benim tavsiyem sadece yumurtlama gunlerinde degil butun ay boyunca gun asiri iliskide bulunmaniz,benim gec yumurtlama oluyodu mesela,duzensiz oluyodu,isi sansa birakmamis olursun.BUnlari denedigin halde 3-4 ay daha hamilelik olmazsa ondan sonra doktora gorunmende fayda var tabii.Allah gonlune gore versin.

14. 25 Nisan 2010
  15. simten81

simten81 zarif anne olucam Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    canım kafana çok taktığın belli oluyor ve doktora gitmeden rahatlamayacaksın. bence soktora git hem sen hem eşin. zaten eşin sadece bir örnek vericek. sen de adetinin üçüncü günü doktora gider ben 12 aydır bebeğim olmuyo dersin. kim bilecek 6 ayı. neyse hormonlarına ve rahmine bakar sana durumunu söyler. tiroit hormonuna baktırmayı da unutma. sen böyle stres oldukça zaten çocuk olmaz. bu sonuçların temiz çıkarsa zaten hamile kalırım diye rahatlarsın.

hatta bebiş için çalışmaalara başlamadan önce gitseydiniz daha iyi olurdu. umarım bu stresini hemen üzerinden atarsın ve bebişinde seni bekletmeden gelir.

16. 25 Nisan 2010
  17. Glorymoon

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yardımlarınız için cok tesekkurler arkadaslar..moral buluyorum..

18. 25 Nisan 2010
  19. meltemkilic

meltemkilic Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    canım öncelikle allah ne zaman izin verirse o zaman olucaktır buna inanmalısın. kafana takmamak en güzeli ama insan takıyo biliyorum. bizde 1 sene korunduk. korunmayı bıraktıktan 4 ay sonra hamile kaldım. 3 ay folik asit kullandım beslenmeme dikkat ettim eşim bol bol keçi boynuzu yedi sonra hamile kaldım. ama biz korunmayı bırakmadan önce ikimiz de doktor kontrolünden geçtik testlerimizi yaptırdık hamile kalmaya engel bir durum olup olmadığı araştırıldı birşey çıkmadı şükür şimdi dünya tatlısı bir kızım var 9,5 aylık. allah isteyen herkese nasip etsin.